Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

V siedmom nebi sa po roku vráti na obrazovky! Poznáme dátum štartu, dostane viac častí?

Siedme nebi sa vráti po ročnej prestávke už v tradičnom období, minuloročný nový vysielací deň nezopakuje.

Jojka ani tento rok vo svojom vysielaní nevynechá emotívnu rodinnú šou V siedmom nebi, ktorá sa stala už klasickou súčasťou záveru jesennej sezóny.

Rodinný program s Vilom Rozborilom nechýba na obrazovke Joj od štartu v roku 2014. Už od začiatku sa V siedmom nebi stalo kľúčovou sezónnou reláciou televízie na jeseň, kde zakaždým dosahovala lepšie výkony, než pri jarnom nasadzovaní.

Jej sledovanosť pritom spravidla rástla s blížiacimi sa vianočnými sviatkami a príchodom adventného obdobia, čo nakoniec vyústilo do špecifického vysielania relácie v ďalších rokoch.

Siedme nebo sa ostatné roky stalo krátkodobým projektom Joj práve na konci roka, televízia ho vracia na obrazovky so začiatkom adventu. V niektorých rokoch s vysielaním relácie následne pokračovala v prvých mesiacoch nasledovného roka ako zástupca ťažiskových programov televízie.

Návrat na pôvodné večery

V siedmom nebi sa v priebehu svojej histórie najčastejšie vysielalo v nedeľné večery.

Jojka ho však v niektorých sezónach skúšala aj v iné dni, posledne práve minulý rok, kedy ho prekvapivo presunula z nedele na piatky.

Vysielalo sa proti filmom na Markíze a Milujem Slovensko na Jednotke, v komerčnej cieľovke zaznamenalo vlažný ročník s priemerným ratingom okolo 5,5 %. Siedme nebo spravidla na seba viaže skôr staršie publikum, vlani ho priemerne sledovalo celkovo okolo 400-tisíc divákov.

Tento rok sa Siedme nebo vráti do pôvodného nedeľného prime-time.

Podľa prvých plánov televízie by V siedmom nebi malo tentokrát odštartovať ešte pred adventom a prvú tohtoročnú časť ponúknuť v nedeľu 20. novembra o 20:35.

Prvá adventná nedeľa vychádza o týždeň neskôr na 27. novembra.

Koľko dostane častí?

Siedme nebo Jojka tento rok do vysielania vráti skôr ako vlani.

Minulý rok rodinná šou štartovala o týždeň neskôr v piatok 26. novembra a ponúkla štyri adventné vydania. Joj pravidelne vysiela Siedme nebo až do posledného týždňa pred Vianocami.

V takomto prípade by Siedme nebo pri štarte už 20. novembra malo tento rok ponúknuť spolu päť vydaní.

V pripravovanej sérii však môže relácia nakoniec priniesťnových častí viac.

Podľa prvých informácií nie je po čase vylúčené ani pokračovanie Siedmeho neba v nasledujúcej sezóne ako tomu bývalo v minulosti. Televízia nateraz takéto plány nepotvrdila.

Predbehlo už aj pôvodné Modré z neba

V siedmom nebi je novou verziou pôvodnej známej relácie Modré z neba, ktorú ešte minulé desaťročie vysielala konkurenčná Markíza.

Na jej obrazovke vydržala emotívna šou vyše päť rokov od jesene 2008 do jesene 2013.

Zrušenie Modrého z neba v priebehu jesene 2013 spôsobilo jeden z výrazných televíznych prestupov. Za stopkou relácie na Markíze stálo nové vedenie televízie, ktoré vyhodnotilo reláciu ako príliš nákladnú a do ďalšieho roku jej dalo „pauzu“. Tá sa však stala definitívnou stopkou. V tomto období však Joj zlákala Vila Rozborila do svojich radov, pričom v tom čase dokázala získať jednu z najvýraznejších tvárí Markízy, ktorá kedysi moderovala najväčšie projekty lídra.

Na novej obrazovke sa nakoniec relácia dočkala výrazne dlhšej životnosti.

V siedmom nebi vysiela Joj každý rok od jesene 2014, a tak v tejto sezóne na jej obrazovke otvorí svoj deviaty rok vysielania.

 

Čítať viac...
Nahor