Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Tvoja tvár dostane pri štarte nečakaného súpera: Jojka presúva nástup ťažiskovej šou jesene!

Nová televízna sezóna odštartuje už na prelome augusta a septembra, po prekopaní plánov Markízy sa úpravy dočkal aj prvý týždeň jesene na Jojke.

Televízie začnú zvádzať jesenné súboje od 30. augusta.

Ako sme už informovali, Joj už tento mesiac vracia do vysielania svoj najsledovanejší program Nemocnica, ktorý pri štarte novej série odvysiela až trikrát v úvodný týždeň jesennej sezóny – okrem utorka 30. augusta aj v stredu a vo štvrtok. Dej a nové postavy jesennej série Nemocnice nájdete v tomto článku.

Zároveň súčasne odštartuje novú takmer dennú reality šou Láska na chate, ktorú v prvý týždeň odvysiela v rovnaké dni po Nemocnici o 21:45.

Markíza pôvodne s nástupom svojej jesennej štruktúry počítala až o týždeň neskôr. Na utorok aj štvrtok plánovala o 20:30 film, v stredu 31. augusta odvysiela očakávané večerné finále denného seriálu Oteckovia. Viac o finále Oteckov aj s dejom v tomto článku.

Televízny líder však krátko po odhalení skorého štartu Nemocnice zmenil svoje plány.

Markíza v reakcii na Nemocnicu urýchlila nástup novej 4. série Pána profesora, ktorý sa na obrazovky vráti s úplne novou zostavou mladých hrdinov už v utorok 30. augusta. Kompletný prehľad nových postáv a deja novej série Pána profesora.

Vo štvrtok 1. septembra zas odštartuje nový krimi seriál Výnimočná Nikol s Táňou Pauhofovou. Oba seriály mali odštartovať o týždeň neskôr. Viac o novinke v tomto článku.

Talent proti štartu Tvojej tvári

Na poslednú chvíľu svoje programové plány prvého týždňa novej sezóny upravila aj Joj.

Ťažiskovou šou Jojky pre túto jeseň bude opäť Česko Slovensko má talent, pri ktorej televízia mení pôvodný dátum štartu.

Ako sme informovali, Joj podľa prvých plánov počítala s nástupom Talentu od stredy 7. septembra, pričom dva týždne sa mal vysielať v dvojitom nasadení v stredy a v soboty. Následne sa mal usadiť v sobotnom prime-time.

Jojka nakoniec mení dátum štartu okrúhlej 10. série Česko Slovensko má talent.

Pri jej štarte pripravuje špeciálny víkend, keď ju uvedie špeciálne v dvoch častiach za sebou v sobotu 3. septembra a v nedeľu 4. septembra o 20:35.

Joj tak pri rozbehu 10. série Talentu postaví svoj nosný jesenný program proti konkurenčnej ťažiskovej šou Tvoja tvár znie povedome.

Markíza už potvrdila dátum štartu 7. série Tvoja tvár znie povedome práve na nedeľu 4. septembra o 20:30.

Talent a Tvoja tvár by sa však mali vo vzájomnom súboji stretnúť iba jednorazovo.

Kým Markíza spravidla vysiela svoje hlavné šou v nedeľnom prime-time, Joj jej v minulosti prestala v tomto čase konkurovať podobnými programami a na nedele dlhodobo nasadzuje filmy. Talent avizuje pravidelne opäť v sobotné večery, kde by ho mala vysielať súčasne s českou Primou.

Prima odštartuje skôr

Aj jubilejný 10. ročník Talentu pripravujú slovenská Joj a česká Primou spoločne.

Zaujímavosťou je, že v Česku odštartuje Česko Slovensko má talent skôr, keď Prima avizuje talentovú šou už od soboty 27. augusta.

Práve to môže taktiež stáť za presunom Talentu v slovenskom vysielaní, keď by Joj bola pri nástupe šou na svojej obrazovke o dva diely pozadu oproti českej Prime.

 

Čítať viac...
Nahor