Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Jojka porazila Markízu jej zbraňami: Zamaskovaný Rytmus predbehol štart Tvojej tváre!

Vystúpenie ako vystrihnuté z Tvojej tváre a natiahnutie vysielania Talentu v úvode jubilejnej série na celý víkend pomohlo šou Jojky k zvráteniu slabého štartu. Konkurenčnú šou Markízy v priamom súboji predbehol.

Prvý týždeň novej televíznej sezóny máme za sebou.

Televízie už na prelome augusta a septembra postupne odštartovali viacero kľúčových sezónnych formátov, ktoré pri nástupe na obrazovke trpeli dobiehaním prázdninového obdobia a nižším počtom divákov pri obrazovke, no rovnako však aj vlastným prepadom sledovanosti, keď očakávania nenaplnili ani v podiele tých divákov, ktorí pred obrazovkou strávili televízne večery.

Cez víkend Jojka s Markízou uviedli aj svoje hlavné ťažiskové sezónne šou Česko Slovensko má talent a Tvoja tvár znie povedome.

Ako sme informovali, ťažiskové šou komerčných televízií ešte prehĺbili prepad sledovanosti z minuloročnej jesene.

Takto pred rokom šokujúco o významnú časť divákov prišli talentové šou Superstar a Talent, keď zažili vôbec najhoršie sledovanú kastingovú fázu. Tentokrát dramaticky medziročne o divákov prišla Tvoja tvár a Talent v úvode prepadol ešte viac. Viac v tomto článku.

 


Ťažiskové šou Markízy a JOJ zažili najhorší štart série! Tvoja tvár sa prepadla o takmer polovicuČítajte →

Ako sme informovali, desiaty ročník Česko Slovensko má talent dosiahol pri sobotnom štarte vôbec najslabšie čísla, na aké si pamätá.

Prvý kastingový diel 10. série uhral rating iba iba 5 % s podielom 17,5 %, čím sa aj medziročne prepadol o rating a približne 2 a pol podielového bodu v komerčnej cieľovke.

Už pri minuloročnom svojom vôbec najslabšom ročníku sa spravidla hýbal na úrovni okolo 6 – 7 ratingov.

Vystúpenie ako z Tvojej tváre Jojku potiahlo

Jojka si vylepšila chuť v nedeľný večer.

Pri štarte desiateho Talentu ponúkla špeciálny „supervíkend“ keď nový ročník rozbehla v dva víkendové dni – v sobotu a nedeľu.

Na nedeľnú časť pritom avizovala vystúpenie, ktoré bolo ako vystrihnuté z konkurenčnej Tvojej tváre.

V maske brata Jozefa Pátroviča sa na pódium postavil Patrik „Rytmus“ Vrbovský, manžel moderátorky Talentu, Jasminy Alagič. Zamaskovaný za utajeného brata postavičky talentovej šou odspieval aj niekoľko pesničiek.

V nedeľu už Jojka s Talentom podrástla, keď druhá časť dosiahla priemerný rating 7 % s podielom 21,9 %. Celkovo šou sledovalo 399-tisíc divákov, čo bolo o takmer stotisíc viac, ako pri sobotnom štarte ročníka.

Talent takto porazil Tvoju tvár jej vlastnou zbraňou.

Markíze sa štart Tvojej tváre nevydaril podobne, ako Talentu sobotný nástup.

Tvoja tvár znie povedome pri nástupe 7. série uhrala rating len 5,8 % s podielom na trhu 20,1 % v komerčnej cieľovke. Celkovo prvý diel celebritnej šou sledovalo 318-tisíc divákov.

Zároveň v priebehu večera strácala divákov, kým Talent ich počas nedeľnej epizódy naberal. V čase priamej konkurencie Rytmusa s Tvojou tvárou tak bol rozdiel ešte o rating vyšší.

Rytmus ako Gejza Pátrovič

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor