Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Exkluzívne: Jojka šokujúco mení program, Talent natrvalo presúva proti Tvojej tvári!

Jojka po prvom týždni novej sezóny reaguje na vývoj diváckych preferencií, ťažiskovú šou Česko Slovensko má talent natrvalo postaví proti konkurenčnej Tvojej tvári.

Po minuloročnom divokom štarte jesene, kedy iba týždeň pred štartom ťažiskovej šou Superstar Markíza zmenila jej vysielací deň, dochádza k podobnej situácii aj o rok neskôr.

Pred rokom k historickému kroku Markízu vyprovokovala mimoriadne sledovaná očkovacia lotéria, ktoré v nedeľné večery valcovala televízne vysielanie. Markíza v obave z oslabenia chystanej novej série Superstar siahla po nepopulárnom kroku a len týždeň pred štartom ju presunula z plánovaných nedieľ na piatky. Tam však zažila suverénne najhorší nástup nového ročníka a následne aj jednu z najhoršie sledovaných sérií vôbec.

Tentokrát dochádza k podobnej situácii týždeň po štarte ťažiskovej televíznej šou jesene.

Jojka uplynulý týždeň uviedla na obrazovky jubilejnú už 10. sériu svojej hlavnej šou Česko Slovensko má talent, ktorú mimoriadne odštartovala tzv. „talentovým supervíkendom“.

Aj keď pravidelne sa mal Talent vysielať opäť v sobotné večery, ako tomu bolo po uplynulé roky, pri nástupe 10. série ním zaplnila oba víkendové večery, nielen sobotný, ale aj nedeľný, kde sa postavil štartu novej 7. série konkurenčnej hlavnej zábavnej šou sezóny Tvoja tvár znie povedome.

Víkendový obrat

Pri sobotnom štarte jubilejného ročníka zažil Talent sklamanie.

Jojke jej ťažisková šou odštartovala najhoršie v histórii, keď na pomery veľkého šou programu dosiahla v sobotu 3. septembra podpriemerný výkon s ratingom 5 % a podielom 17,5 %. Talent bol v minulosti zvyknutý dokonca na dvojnásobné ratingy, o ktoré prišiel až minulý rok, kedy klesol k úrovni 6 – 7 % a zažil svoj najslabší ročník vôbec.

Štartom 10. série Česko Slovensko má talent prepad sledovanosti ešte prehĺbilo.

Jojka však zvrátila neúspech mimoriadnym nasadením Talentu aj v nedeľu, kde si dokonca poradil s nástupom Tvojej tváre.

 


Jojka porazila Markízu jej zbraňami: Zamaskovaný Rytmus predbehol štart Tvojej tváre!Čítajte →

V nedeľný večer 4. septembra už šou Česko Slovensko má talent výrazne poskočila na 7 ratingov s podielom už 21,9 %. Šlo o najsledovanejší programom Joj v celom uplynulom týždni.

Naopak, Tvoja tvár znie povedome zaznamenala pri štarte 7. série radikálny medziročný prepad sledovanosti.

Nový ročník uviedla v nedeľu 4. septembra najslabšie spomedzi všetkých doterajších sérií ratingom 5,8 % s podielom 20,1 %.

Minulú jar pritom zaznamenala, naopak, jednu z najsledovanejších sérií, keď 6. ročník otvárala takmer dvojnásobným ratingom a podielom vyše 30 %. Túto úroveň si držala v priebehu celej jari 2021.

Kým Markíza pripisovala slabú sledovanosť Tvojej tváre problémom so zvukom počas úvodného večera, samotní diváci zo zostavy súťažiacich 7. série, zmien v porote ani vystúpení prvého kola neboli vždy nadšení. Minulý rok jej pritom pomohla významne zvrátiť postupne upadajúcu sledovanosť Tvojej tváre práve nabitá zostava celebrít, ktoré pritiahli k obrazovkám nových či bývalých divákov šou.

 


Siedma Tvoja tvár odštartovala v problémoch: Markíza za diváckym neúspechom vidí výpadok zvuku!Čítajte →

Jojka ponechá Talent v úspešnejší večer

Na vývoj diváckych preferencií prvého týždňa novej sezóny zareagovala Jojka.

Po minuloročných radikálnych programových zmenách Markízy robí tentoraz sama bezprecedentný krok, keď operatívne mení vysielací deň svojej ťažiskovej šou.

Televízia podľa prvých informácií oznámila programovú zmenu, na základe ktorej ponecháva Talent v nedeľnom prime-time.

Platí to rovno od tohto týždňa, kedy už mala Česko Slovensko má talent usadiť v stabilné sobotné večery a v nedele vysielať filmové premiéry.

Hlavné večerné filmy Joj operatívne presúva na soboty, kde pobežia v konkurencii duelov Farmy. Najbližšie v sobotu odvysiela akčnú premiéru Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw.

Zaujímavosťou je, že v prvých mesiacoch jesene je Joj jediná, ktorá o 20:30 filmy vysiela, Markíza ich zo svojho programu vyškrtla úplne. Najsilnejšie tituly si ponechala pre záver jesene na november a december.

Pôvodne sa stretnúť nemali

Šou Tvoja tvár znie povedome po sklamaní zo štartu siedmej série dostáva novú nečakanú konkurenciu.

 


Ťažiskové šou Markízy a JOJ zažili najhorší štart série! Tvoja tvár sa prepadla o takmer polovicuČítajte →

Už v prvom kole jej práve Talent úspešne kradol divákov, keď v priebehu celého večera postupne naberal na sile, kým Tvoja tvár divácku pozornosť strácala.

V prípade sklamaných divákov môže Markíza pri Tvojej tvári prísť o časť publika z úvodného večera.

Od októbra sa navyše v nedele proti sebe postavia rovno všetky tri hlavné televízne šou sezóny, keď Jednotka RTVS doplní konkurenciu od 2. októbra štartom druhej série Pečie celé Slovensko.

Ťažiskové šou Česko Slovensko má talent a Tvoja tvár znie povedome sa pritom pôvodne vo vzájomnom súboji vôbec stretnúť nemali.

Jojka pôvodne plánovala štart Talentu až na túto stredu 7. septembra, pričom rovno dvakrát sa mala okrem pravidelných sobôt vysielať aj v strede pracovného týždňa. Rovnako tomu bolo aj pri rozbehu predošlých ročníkov.

Pôvodné plány Joj zmenila až programovou zmenou.

Nakoniec ohlásila talentový supervíkend na sobotu a nedeľu 3. a 4. septembra, ktorý napokon mení kompletné vysielanie talentovej šou. Práve táto zmena sa totiž postarala o nečakanú trvalú úpravu vysielacieho dňa Talentu pre zvyšok 10. série.

Markíza zažíva problémy s formátom Tvoja tvár znie povedome už druhú jeseň po sebe.

Vlani televízna jednotka na veľké vzkriesenie sledovanosti Tvojej tváre, ktorej šiestu sériu navyše zakončila úspešným detským špeciálom s potomkami celebrít, zareagovala nakrútením prvej detskej série Tvoja mini tvár znie povedome, v ktorej účinkovali už deti vybrané z kastingu.

Markíze však táto verzia Tvojej tváre, vysielaná na jeseň 2021, vôbec nezabrala.

Z hlavného vysielacieho času sa po tvrdom prepadáku porúčala po dvoch večeroch, televízia šou dovysielala v sobotnom off-time pred hlavným programom a Smotánkou.

 

Čítať viac...
Nahor