Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Detaily tajného seriálu Markízy s Koleníkom odhalené! Nahradiť môže upadajúce Sestričky

V priebehu jesene sa v médiách začala skloňovať seriálová novinka v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom, poznáme detaily.

Od novej série Oteckov zo seriálu zmizol herec Ján Koleník, ktorý sa stal jeho posilou v čase najväčšieho úspechu dennej série.

Stalo sa tak po tom, čo Koleník po rokoch v konkurenčnej Joj dal zelenú seriálovému projektu v Markíze, odkedy s televíznou jednotkou spolupracuje pravidelne.

Koleník sa začal z denného seriálu postupne sťahovať už od minuloročnej jari, kedy televíziu požiadal o menšie množstvo obrazov. Okrem divadla sa vrátiť späť do projektov na Kolibe, keď účinkoval v seriáli Jenny aj nakrúcal pripravovanú novinku Ultimátum, za ktorou stojí Joj spoločne s Českou televíziou.

Tohtoročné úplné vytratenie sa z Oteckov však už súvisí s projektom, ktorý Koleník nakrúca pre Markízu.

Už dlhšie týždne sa v médiách skloňuje seriálová novinka Markízy s Jánom Koleníkom v hlavnej úlohe, ktorú sám okomentoval ako ďalší posun v jeho účinkovaní v seriálových produkciách.

Mal som málo času, tak sme postupne Aďovu rodinku posúvali do úzadia. Teraz začíname pre Markízu nakrúcať nový projekt, ktorý aj mňa posunie ďalej a veľmi sa naň teším,“ uviedol herec v septembri pre Plusku.

Markíza ani Koleník o projekte doteraz neprezradili viac.

Najnovšie o ňom náznakom prehovorili v súvislosti so zmenou hercovej postavy, keď pre novú seriálovú lohu výraznejšie schudol. „Je to náročná rola, cvičiť už teraz nestíham, takže to udržiavame. Vždy keď chce odo mňa produkcia zmenu môjho hereckého stereotypu, je to len obohacujúce a túto úlohu som prijal aj preto,“ uviedol pre televíziu.

Podľa viacerých informácií však Markíza pracuje na novom seriáli z nemocničného prostredia, pričom opäť spracuje zahraničný námet.

Televízia už potvrdila, že siahla po originálne talianskom seriáli, pričom by mohlo ísť o pomerne čerstvú lekársku drámu z verejnoprávnej Rai 1 DOC – Nelle tue mani (Doc – Vo vašich rukách). Seriál už poznajú diváci platenej stanice AXN pod názvom Návrat do života.

Táto talianska séria odštartovala v roku 2020 a dosiaľ ponúkla 32 častí v dvoch sériách. Rozpráva príbeh lekára, ktorému  život naruby obráti vážna nehoda, po ktorej si nepamätá posledných 12 rokov života. Znovu tak spoznáva svet okolo seba, pričom sa vracia späť medzi pacientov.

Do spracovania rovnakého seriálu sa už oficiálne pustila česká Nova.

 


Ďalšia nevídaná kuriozita: Markíza a česká Nova točia dva rovnaké seriály s Koleníkom a Maštalírom!Čítajte →

Markíza so svojou českou sestrou začali v ostatnom čase spracovávať rovnaké seriálové námety, avšak vo vlastných verziách určených samostatne pre slovenského a českého diváka. Príkladom sú seriály Pán profesor či Sestričky, ktoré po úspechu na Markíze začala vyrábať aj Nova.

Seriálová novinka s pôvodným názvom Doc môže byť pritom nasledovníkom práve spomínaných Sestričiek.

Tie Markíze tento rok prestali fungovať, pričom patrili medzi jej kľúčové projekty ostatných jesenných sezón. Po prvýkrát konkurenciu našli až vo svojej štvrtej sérii, v ktorej od začiatku dosahujú podpriemery, keď nestačia na seriálovú novinku Nemocnica z podobného prostredia.

Napriek pôvodným ambíciám Markízy pokračovať so Sestričkami aj s ďalšími sériami môžu po tomto roku vo vysielaní skončiť, prípadne byť vystriedané seriálovou novinkou.

Aj v Česku je dôvodom spracovania tejto série, avšak v českej verzii, absencia fungujúceho nemocničného seriálu.

Nova po dlhých rokoch stiahla zo svojho prime-time Ordináciu v ružovej záhrade, ktorú v závere jej životnosti využila ako magnet pre pritiahnutie jej divákov výhradne na Voyo, nezafungovala jej zároveň séria Anatómia života, ktorá bola jej verziou slovenských Sestričiek. Aktuálne nevysiela žiadny lekársky seriál, ktoré boli kľúčom k jej minulým úspechom.

O seriáli Doc
Andrea je brilantný lekár, ktorý v nemocnici zastáva funkciu primárna interného oddelenia. Jedného dňa do nemocnice vtrhne nešťastný otec len nedávno zosnulého syna liečeného na oddelení. So zbraňou v ruke strelí Andreu do hlavy, ktorý na následky zranenia nezomrie, no spôsobí mu nezvratné následky. Trauma mu spôsobí stratu pamäti posledných dvanástich rokov.  

Z autoritatívneho lekára sa stáva pacient. Prítomnosť bez poznania svojho nedávneho života sa u Andreu mieša s náhlymi spomienkami na minulosť, pričom neznesiteľný chaos o uzatvára do vlastného sveta mimo svojich blízkych, ktorí sú už iba cudzincami. Nemocnica je jediné miesto, kde sa Andrea cíti ako doma, a kde dostane šancu vybudovať novú budúcnosť – v práci, ale aj súkromí.

Prvé fotografie nového seriálu Markízy s Koleníkom

Foto: Instagram, Markíza

Čítať viac...
Nahor