Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Kuriózny stret rivalov: Markíza a Joj chystajú dva seriály s rovnakým názvom! Oba vytiahnu budúci rok

Televízie tentokrát na seba nenarazili s podobným námetom, pre pripravované projekty však vybrali rovnaký názov.

V ostatných mesiacoch a týždňoch sa roztrhlo vrece v potvrdzovaní nových seriálových projektov, za ktorými stoja najväčšie slovenské televízie.

Joj už skôr informovala o príprave viacerých noviniek, s ohláseným nasadením ešte v tomto a budúcom roku, Markíza zas spoločne s Novou vo veľkom odštartovali avizovanú spoluprácu na nových seriáloch v produkcii Voyo Original, s premiérou exkluzívne na internetovej platforme, ktoré sa však v ďalšom období očakávajú aj v lineárnom vysielaní týchto televízií.

Ohlasovanie celej série plánovaných seriálových noviniek sa pritom postaralo o kurióznu situáciu.

Býva už pravidlom, že v konkurenčnom súboji na seba najväčší televízni súperi narážajú realizovaním podobných programov či námetom, ktoré navyše neraz zámerne zaraďujú do vysielania v rovnakom období či dokonca proti sebe.

Tentokrát však televízie na seba nenarazili zámerne či prípravou obdobných projektov, ale oznámením nových seriálov s úplne rovnakým názvom.

Joj ešte na jeseň minulého roka odkryla plány s výrobou novej 8-dielnej komediálnej minisérie s názvom Iveta, za ktorou stojí jeden z najoceňovanejších českých filmových a seriálových režisérov Jan Hřebejk. Ide o seriál z prostredia súťaže krásy Miss a sveta modelingu, v ktorom hlavnú úlohu stvárni Alžbeta Ferencová.

“Hlavnou postavou je Iveta, dievča na prahu dospelosti, ktoré sa medzi trebišovskou mládežou cíti ako ryba vo vode, ale priveľa času trávi tiež s miestnymi starcami, alkoholickými troskami. Jej pobožná matka jej vyčíta neženskosť a lenivosť, ale Ivete je to jedno, aj tak neverí, že ju v Trebišove čaká nejaká budúcnosť. Ale potom sa jedného dňa stanú dve veci – zázrak v kostole a nečakaná vzácna návšteva…A Iveta zrazu budúcnosť predsa len môže mať,” znie anotácia k novému seriálu.

Joj vo veľkom nakrúcala seriál v uplynulom období, počas ktorého sa už na svoj projekt pripravovala Markíza.

Tá spoločne s Novou ohlásila pred týždňom spustenie nakrúcania 3-dielnej minisérie, ktorá bude mapovať začiatky kariéry Ivety Bartošovej.

Markíza už v prípade vlastnej novinky potvrdila, že minisériu taktiež nazvala Iveta.

Jej hlavnú hrdinku, zosobňujúcu jednu z najznámejších českých speváčok, bude stvárňovať herečka Anna Fialová, réžiu si zobral na starosť Michal Samir.

„Bola jedinečným hlasom svojej generácie, romantickou princeznou československého popu, v druhej polovici osemdesiatych rokov sa stala zjavením na tuzemskej hudobnej scéne. Príbeh o začiatku jej hviezdnej kariéry rozpovie miniséria Iveta. Dej sleduje Ivetu Bartošovú od detstva, kedy spolu so svojou sestrou začína navštevovať školský zbor, cez úspechy na hudobných súťažiach a odchod do Prahy a následnú cestu ku sláve, ktorú dosiahla najmä vďaka spolupráci so spevákom Petrom Sepéšim. Zo dňa na deň sa z oboch stávajú obdivovaní miláčikovia národa,“ uvádza k deju Markíza.

Joj aj Markíza svoje nové seriálové minisérie plánujú uviesť v budúcom roku.

Obe televízie to potvrdili pri oboch projektoch, na ktorých sa aktuálne intenzívne pracuje.

Na trhu by tak mohlo dôjsť ku kurióznej situácii, keď by televízie pod rovnakým názvom uviedli dva rozdielne projekty, navyše v podobnom období.

Markíza s Novou v prípade vlastnej minisérie pripravujú premiéru výhradne v online na platforme Voyo, ako už naznačili zástupcovia platformy v minulosti, originálne seriály z produkcie internetovej platformy budú s viacmesačným odstupom uvádzať aj v tradičnom televíznom vysielaní.

Čítať viac...
Nahor