Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Markíza potichu nakrúca nový seriálový ťahák! Nahradiť môže upadajúcich Susedov

Novinku by mohla na obrazovky uviesť už budúci rok.

Aj keď posledné sezóny Markíza primárne stavia na overených projektoch, najmä na začiatku roka a v jarných mesiacoch skúša aj televízne novinky, ktoré je v prípade úspechu pripravená kontinuálne vysielať ďalšie roky.

Táto taktika sa jej ostatné obdobie vypláca, skraja roka pred jarnou sezónou takto uviedla napríklad reality šou Svadba na prvý pohľad, ktorá sa už tento rok s druhou sériou presunula do hlavnej sezóny, alebo komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života, po ktorého úspešnom uvedení odvysiela televízia aj druhú sériu. Na jar tiež Markíza odštartovala seriál Pán profesor, ktorý je od vlaňajšieho uvedenia jej najväčším hitom a dočká sa od septembra tretej série.

Nebude tak prekvapením, ak Markíza podobnú taktiku zopakuje aj na začiatku budúceho roka.

Televízny líder podľa viacerých informácií už dlhšie pripravuje nový komediálny seriál, ktorý by sa mal stať novinkou jari 2022. Novinka by mohla mať dokonca ambíciu stať sa náhradou za upadajúcich Susedov, keď sa Markíza pustila do adaptácie viacdielneho zahraničného komediálneho seriálu.

Markíza sa už dlhodobo nepúšťa do vlastných námetov, ale siaha po realizovaných sériách zo zahraničia, pričom po čase ju opäť zaujal námet z Ruska a televízie CTC, od ktorej pochádzal aj originál komediálneho seriálu Kuchyňa, ktorý Markíza vysielala na jar 2018 a 2019.

Podľa informácií zo Záhorskej Bystrice má Markíza už v tomto období realizovať adaptáciu ruského originálu Ivanovy-Ivanovy, ktorý dosiaľ ponúkol 5 sérií a pokračovať by mal aj ďalšou.

Originál dosiaľ spolu odvysielal cez 100 častí, približne dvadsať častí v jednej sérii, nakrúcaných v sitkomovej minutáži na úrovni 25 minút. S tou v minulosti napríklad začínali aj spomínaní Susedia. Odlišuje sa tým tak od seriálov ako Sestričky, Milenky alebo Pán profesor, ktoré v sezóne uvádzajú len po desať dielov.

Prakticky rovnaké zázemie ponúkla aj ruská Kuchyňa, ktorá práve kedysi obsadzovala druhý pondelňajší večerný slot Markízy. Originál odvysielal 6 sérií a spolu 120 častí s podobnou sitkomovou minutážou. Markíza si však seriál upravila podľa potreby aj dĺžkou epizód, nakoniec odvysielala spolu dve série po 14 častí.

Aj táto novinka by mohla mať ambíciu stať sa novým komediálnym seriálom na pondelky o 21:40 a vytvoriť tak novú dvojičku s Pánom profesorom.

Markíza dlhodobo v prvej polovici roka hľadá na pondelky projekty do slotu po hlavnom komediálnom seriáli po 21:30. Na jeseň ho obsadzuje Farma. V minulosti na jar tento pondelňajší druhý večerný slot obsadzovali spomínané dve série Kuchyne, následne práve preň Markíza natočila seriál Pán profesor, ktorý však zakrátko vytlačil z hlavného času Susedov.

Tí sa túto jar po prudkom poklese sledovanosti prvýkrát zaradili až za hlavný program na 21:40, kde nedokázali využívať ani extrémny nábeh Pána profesora. Po zmene pôvodných plánov nakoniec skončili až mimo hlavnej sezóny, keď televízia s vysielaním ich premiér pokračuje aj v letnom mimosezónnom období kontinuálne až do pondelka 30. augusta a vo veľkom tak míňa nakrútené časti.

Rovnako však môže novinka obsadiť aj hlavný čas o 20:30.

Markíza môže využiť spomínanú taktiku ako so Svadbou na prvý pohľad či Najhorším týždňom a uviesť ju krátko po Novom roku, rovnako však má miesto aj v hlavnej sezóne, keď sa Markíze po tohtoročnom neúspechu seriálu Červené pásky uvoľnil utorňajší prime-time.

Miesto v druhom pásme po Pánovi profesorovi môže zároveň obsadiť aj spomínaný Najhorší týždeň môjho života, nakoľko by mal s druhou sériou pokračovať práve budúcu jar.

Dej seriálu Ivanovy-Ivanovy
Námet nového seriálu stojí na dvoch rodinách Ivanovcoch, ktoré okrem priezviska na prvý pohľad nič nespája. Obe pochádzajú z rovnakého mesta, no rozdielnych spoločenských vrstiev. Spojí ich až zistenie, že pred 16 rokmi došlo v pôrodnici medzi ich rodinami k zámene novorodencov.

Každý zo synov sa tak už takmer na prahu dospelosti ocitne v biologickej rodine, no diametrálne odlišných sociálnych podmienkach. Kým Ivan sa musí naučiť prežiť v dome svojich chudobných rodičov, Danilu čaká život v prepychu, no s úplne inými pravidlami správania sa v sekulárnej spoločnosti.

Jedného dňa sa však dom chudobných Ivanovcov ocitne v plameňoch a rodinu prichýlia ich bohatí menovci. Rodiny si tak začínajú zvykať na život pod jednou strechou, ktorý je plný nezhôd a kompromisov, no rovnako zbližovania sa s „novými“ synmi.

Čítať viac...
Nahor