Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Let´s Dance vo finále svoj tieň neprekročilo, lúčilo sa ako dvojka na trhu! Šiesta séria pre Markízu sklamaním (zhrnutie výkonov)

Let´s Dance ako ťažisková šou jesene Markízu nepotiahlo, finálový výkon sa zastavil na úrovni celej série.

Veľký návrat tanečnej šou Let´s Dance Markíze podľa očakávaní nevyšiel. Televízia si od úspešnej televíznej značky, ktorú oprášila po šiestich rokoch, sľubovala vysoké nadpriemery, jej sledovanosť však na niekdajšiu slávu šou nakoniec nenadviazala.

Let´s Dance 6 ani vo finále nedokázalo vyskočiť, keď dosiahlo sledovanosť na úrovni celej série. Pozrieť si ho malo 7,8 % divákov s podielom 24 %. Joj bola aj túto nedeľu vpredu so svojou premiérou, tentoraz uspela s kontroverzným kinohitom 50 odtieňov sivej pri ratingu 10,1 % a podieli 29,6 %. Kde Let´s Dance vo finále podrástlo, bolo staršie publikum. V celkovom počte divákov totiž skočila šou na druhý najlepší výkon série, keď finálový prenos sledovalo priemerne 566-tisíc divákov. K šou sa tak vrátilo viacero divákov zo štartu, kde sa ich zišlo 590-tisíc. Oproti predošlej sérii však ide o značný pokles, v roku 2011 finále Let´s Dance sledovalo takmer 850-tisíc divákov. Dnes už však takúto koncetráciu divákov nedosahujú ani hlavné spravodajské relácie.

Let´s Dance je pre Markízu sklamaním z hľadiska priemernej sledovanosti aj postavenia na trhu. Šou ako ťažiskový formát jesene Markízy bola totižto viackrát dvojkou na trhu, keď ju predbehli filmové premiéry na Joj. Tie boli vo vedení hneď päťkrát, pri štarte Let´s Dance zviedla Markíza s Joj na chlp vyrovnaný súboj. Spomedzi filmov, ktoré Joj proti Let´s Dance nasadila, dosiahlo 50 odtieňov sivej tretí najlepší výkon. O niečo viac uhral Jurský svet koncom septembra ratingom 10,8 %, najvyššie vyskočil októbrový Grizly ratingom až 11,5 %.

Štart šiestej série Let´s Dance navyše ostal najsledovanejším vydaním celej sezóny. Iba v úvode sa pri tanečnej šou zišlo viac ako 9 % divákov, následne sa už usadila v okolí ôsmich percent. Hneď dvakrát Let´s Dance nedosiahlo ani na ratingových 7 % a priblížilo sa úrovni Rexa.

Markíza ostala pri šou verná nastaveniu z minulosti, kedy ju ťahala do neskorej noci. Správanie divákov sa však v priebehu rokov zmenilo, televízia sa mu ale v celom priebehu Let´s Dance neprispôsobila. Publikum už dnes nie je ochotné zotrvať pri programoch, najmä v dni, kedy sa na druhý deň ide do práce či do škôl, tak neskoro, no Markíza každé jedno kolo šou naťahovala do pol 12 či dokonca polnoci. Kým v predošlých sériách jej diváci pri obrazovke dokázali vydržať, v súčasnosti oproti prvej polovici prenosu strácala šou v nočných hodinách takmer aj polovicu divákov. Mnoho tak na vyraďovaciu fázu večera zvedavých nebolo.

Dĺžka prenosov Markíze, paradoxne, nepomohla ani v zlepšení podielu na trhu, ten sa priemerne za celú sériu zastavil nad úrovňou 25 %. V prípade 5. série z roku 2011, ktorá bola už vtedy označovaná za slabú, bol podľa Mediálne.sk priemerný podiel na trhu 32,3 %. Priemerný rating mal pri piatej sérii dosiahnuť úroveň okolo 10 %, výkon šiestej série sa zastavil pod 8 %.

Let´s Dance 6 v číslach (rating / podiel na trhu v 12 – 54)
Priemerná sledovanosť v 12 – 54: 7,8 % / 25,3 %
Priemerný počet divákov v 12+: 526-tisíc divákov
Najsledovanejšie vydanie: 9,2 % / 28,6 % (štart šou 3.9.2017, celkovo 590-tisíc divákov)
Najmenej sledované vydanie: 6,9 % / 22,4 % (7. kolo 15.10.2017, celkovo 486-tisíc divákov)
Štart série 3.9.2017: 9,2 % / 28,6 % / celkovo 590-tisíc divákov
Finále série 5.11.2017: 7,8 % / 24 % / celkovo 566-tisíc divákov

Čítať viac...
Nahor