Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v poriadnych problémoch: Survivora nestíha pripraviť včas, odsúva prvú časť!

Televíziám sa mohol vypomstiť začiatok nakrúcania s minimálnym odstupom od vysielania v televízii.

Pred mesiacom portál Mediaboom.sk informoval o odvážnom rozhodnutí Markízy a Novy v príprave ich najdrahšej aj produkčne náročnej reality šou Survivor.

Televízie počas decembra prekvapili nasadením Survivora do vysielania už od prvej polovice januára 2022, čím upravili svoje pôvodné plány, podľa ktorých sa reality šou v januári vôbec objaviť nemusela.

Markíza a Nova sa pritom v čase ohlásenia štartu Survivora ešte len pripravovali na jeho nakrúcanie.

Exotickú šou televízie vyrábajú v exotickom Karibiku v Dominikánskej republike, kam štáb s tvorcami vycestoval iba na začiatku tohto roka, pričom začiatkom tohto týždňa docestovali aj samotní súťažiaci šou.

Výsledkom je, že televízie začali s nakrúcaním reality šou iba pár dní pred samotným vysielaním.

S prvou epizódou totiž televízie počítali na Voyo už tento pondelok 10. januára 2022, čo vo veľkom avizovali aj vo svojom vysielaní.

Až následne s ňou počítajú na obrazovke, v utorok 11. januára sa jej diváci dočkajú na Nove a vo štvrtok 13. januára na Markíze.

Aktualizácia: Historické problémy Markízy, reality šou Survivor nestihne odštartovať včas. Mení program. Viac sa dočítate v tomto článku.

 


Totálna pohroma pre Markízu: Štart Survivora stopla nákaza, okamžite mení program!Čítajte →

Odsun pár hodín pred plánovaným uvedením

Iba pár hodín pred veľkou avizovanou premiérou na Voyo exkluzívne pre predplatiteľov prémiovej platformy televízie odsúvajú uvedenie Survivora.

Markíza s Novou nestihnú pripraviť prvú epizódu Surivora včas a odkladajú jeho uvedenie až na dátum jeho prvého vysielania v televízii – utorok 11. januára. 

Televízie pritom Survivora odkladajú na poslednú možnú chvíľu.

Markíza s vypustením prvej epizódy na Voyo počíta až v utorok večer, a teda v čase, kedy už bude musieť byť nachystaný do vysielania na Nove.

„Vzhľadom na náročnosť projektu a nečakané technické problémy uvedieme prvú epizódu show Survivor na Voyo v utorok 11.1. večer,“ uviedla Markíza.

Situáciu im skomplikovala zmena programu

V aktuálnej chvíli televíziám ešte viac skomplikovala situáciu zmena programu českej Novy z konca decembra.

Televízie už podľa oficiálnych programových plánov mali Survivora kompletne vysielať aj štartovať spoločne, a to vo štvrtok 13. januára.

V Česku však na konci minulého roka prebehla medzi Novou a Primou tuhá bitka o pozície a šachy s januárovými štruktúrami, ktoré vyústili do náhleho odsunu Survivora zo štvrtkov na utorky.

Tvorcovia tak musia pri komplikáciách s výrobou stihnúť pripraviť úvodnú časť o dva dni skôr, než ako by tomu bolo bez zmeny programu. Viac o televíznej bitke v Česku nájdete v tomto článku.

 


Survivor Markízy a Novy má prvý problém: Konkurencia prevalcovala piatkový večer!Čítajte →

Miesto mesiacov dni

Televíziám sa vypomstilo vysielanie Survivora prakticky v čase jeho nakrúcania.

Kým odstup nakrúcania Survivora od vysielania sa aktuálne počíta na dni až hodiny, v roku 2016 to boli ešte mesiace.

Markíza pred piatimi rokmi natáčala vlastnú slovenskú verziu reality šou pod názvom Ostrov uprostred jari s približne trojmesačným odstupom od vysielania. Výroba prebiehala od apríla do júna, do vysielania sa šou dostala v septembri.

Pre porovnanie, s výrazne väčším odstupom nakrúca Markíza aj dlhodobú reality šou Farma, ktorú vyrába vo výrazne ľahších podmienkach na slovenskom území, neraz tento odstup dosahuje aj približne tri týždne až mesiac.

Ďalší problém už pred štartom

Reality šou Survivor pritom len tento týždeň stretol ďalší problém, a to vďaka jeho priamej konkurencii.

Na českej obrazovke počíta Nova s jeho vysielaním okrem utorkov aj v piatky, kedy Česká televízia tento týždeň s mimoriadnym úspechom odštartovala nový rodinný seriál Špunti na cestě, ktorý môže výrazne skomplikovať úvodný týždeň reality šou.

Špunti na cestě totiž so svojou prvou časťou ovládli piatkový večer v oboch hlavných cieľových skupinách s podielom na trhu nad 40 %, pričom celkovo si ich pozrelo viac ako 1,7 milióna divákov. Informoval portál Mediaguru.cz.

Už pred samotným nástupom tak Survivora čaká u susedov mimoriadne náročná konkurencia, Prima zas na piatky od najbližšieho týždňa nasadí premiérové časti českej verzie Milujem Slovensko – Máme rádi Česko.

Na Slovensku bude reality šou Survivor vo štvrtky konkurovať vlaňajší najsledovanejší seriál Nemocnica a od februára aj najsledovanejšia zábavná šou RTVS Čo ja viem, ktorá však po prvýkrát zmení vysielací deň, v piatky zas bude na Jednotke pokračovať Milujem Slovensko, na Joj bude bežať nový seriál Hranica.

 


Viete prví: RTVS mení vysielací deň svojho zábavného ťaháku! Po rokoch presúva Čo ja viemČítajte →

Zdroj: IG Markíza

Čítať viac...
Nahor