Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Totálna pohroma pre Markízu: Štart Survivora stopla nákaza, okamžite mení program!

Televízie po druhýkrát v priebehu jedného dňa posúvajú nástup ich najdrahšej reality šou Survivor, tentokrát sa zmena dotkne už aj televízneho vysielania.

Komplikácie s prípravou veľkej federálnej verzie šou Survivor sa prehlbujú.

Iba v priebehu nedele Markíza s Novou informovali divákov o odklade uvedenia prvej časti, ktorá mala mať premiéru na platenej platforme Voyo už dnes 10. januára.

Televízie, ktoré šou v exotickom Karibiku nakrúcajú s minimálnym odstupom od samotného vysielania, posunuli premiéru úvodného dielu Survivora na poslednú možnú chvíľu – utorok 11. januára vo večerných hodinách, kedy sa už šou mala dočkať televíznej premiéry na českej TV Nova.

Ani tento nástup však Survivor nestihne.

 


Markíza prekopáva prime-time: Chart Show v nový večer, Survivor štvrtky nepôjde!Čítajte →

Nakrúcanie zastavil covid

Televízie už aktuálne priznali, že sa na výrobe reality šou v Dominikánskej republike rozšírila nákaza koronavírusom.

Z tohto dôvodu bolo nakrúcanie odložené, pričom Markíza s Novou už nestihnú ani naplánovanú televíznu premiéru.

Iba pár hodín pred plánovanou premiérou oznámila česká strana odsun štartu Survivora, ktorý sa, podľa všetkého, dotkne aj Markízy.

Nova zrušila naplánovaný televízny štart v utorok 11. januára a posúva nástup reality šou až na ďalší týždeň, utorok 18. januára 2022.

Pôvodne chcela šou presunúť na tento piatok 14. januára, kedy mali Markíza s Novou odvysielať spoločne už druhú časť Survivora. Nakoniec ani tento termín televízie nestihnú.

Šou presúva aj Markíza

Pre slovenskú Markízu bol najdôležitejší termín štvrtok 13. januára, kedy plánovala odštartovať šou ona.

Najnovšie už veľké problémy na nakrúcaní potvrdzuje aj slovenský líder, ktorý taktiež pre tento týždeň mení program.

Markíza so Survivorom počítala ako vo štvrtkovom, tak v piatkovom prime-time, kde tento týždeň nakoniec odvysiela filmy.

Vo štvrtok 13. januára miesto štartu Survivora odvysiela film Debbina osmička, v piatok miesto jeho druhého dielu zas snímku Zabijakov osobný strážca.

Aktualizácia: Markíza nečakane po komplikáciách s nakrúcaním mení reality šou vysielací deň a prispôsobuje tomu aj nový dátum štartu Survivora, ktorý odštartuje v utorok 18. januára. Viac nájdete v tomto článku.

 


Markíza prekopáva prime-time: Chart Show v nový večer, Survivor štvrtky nepôjde!Čítajte →

Nakrúcanie hodiny pred vysielaním v Karibiku

Televíziám sa vypomstilo vysielanie Survivora prakticky v čase jeho nakrúcania.

Kým odstup nakrúcania Survivora od vysielania sa aktuálne počíta na dni až hodiny, v roku 2016 to boli ešte mesiace.

Markíza pred piatimi rokmi natáčala vlastnú slovenskú verziu reality šou pod názvom Ostrov uprostred jari s približne trojmesačným odstupom od vysielania. Výroba prebiehala od apríla do júna, do vysielania sa šou dostala v septembri.

Pre porovnanie, s výrazne väčším odstupom nakrúca Markíza aj dlhodobú reality šou Farma, ktorú vyrába vo výrazne ľahších podmienkach na slovenskom území, neraz tento odstup dosahuje aj približne tri týždne až mesiac.

Čítať viac...
Nahor