Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Survivor Markízy a Novy má prvý problém: Konkurencia prevalcovala piatkový večer!

V spoločný vysielací deň reality šou na Markíze aj Nove nachádza Survivor prvú mimoriadne silnú konkurenciu.

Už budúci týždeň štartujú Markíza a Nova ďalší federálny projekt, pričom tentokrát netradične siahli po spoločnej reality šou.

Televízie sa po rokoch rozhodli oživiť formát Survivor, ktorý už má v oboch krajinách svoju históriu. Väčšinou je však naplnená skôr neúspechmi už od čias Trosečníka na Prime či Celebrity Campu na Joj, až po Ostrov na Markíze vysielaný len pred pol dekádou. Najlepšie zo všetkých adaptácií dosiaľ obstál v podobnom čase vysielaný Robinsonův ostrov na Nove, ktorý sa dočkal dvoch sérií, vysielal sa však v druhom pásme.

Teraz Markíza a Nova ohlásili novú veľkú verziu reality šou Survivor, ktorou obsadia priamo hlavný vysielací čas rovno dvakrát do týždňa.

Reality šou čaká v oboch krajinách výrazná konkurencia, pričom už teraz môže očakávať konfrontáciu s poriadnym valcom.

Aktualizácia: Historické problémy Markízy, reality šou Survivor nestihne odštartovať včas. Mení program. Viac sa dočítate v tomto článku.

 


Totálna pohroma pre Markízu: Štart Survivora stopla nákaza, okamžite mení program!Čítajte →

Survivor sa stretne s valcujúcou novinkou

Survivor pobeží aj v piatkovom prime-time, v ktorom tento týždeň odštartovala Česká televízia s mimoriadnym úspechom nový rodinný seriál Špunti na cestě.

So svojou prvou časťou ovládli Špunti na cestě piatkový večer v oboch hlavných cieľových skupinách s podielom na trhu nad 40 %, pričom celkovo si ho pozrelo viac ako 1,7 milióna divákov. Informoval portál Mediaguru.cz.

Nova u mladých divákov skončila v piatok na polovičnom výkone v komerčnej cieľovke, ktorý by jej na úspech nestačil. Prima zároveň od najbližšieho piatka pridá do večernej konkurencie novú sériu šou Máme rádi Česko, českú verziu nášho Milujem Slovensko.

Práve v piatky pritom chcú Markíza a Nova vysielať reality šou spoločne.

 


Markíza v poriadnych problémoch: Survivora nestíha pripraviť včas, odsúva prvú časť!Čítajte →

Na Markíze čaká v tento večer Survivora konkurencia v podobe masívne promovaného nového rodinného seriálu Joj Hranica, ktorý sa bude pravidelne vysielať trikrát do týždňa – v pondelky, stredy a taktiež v piatky.

Výnimkou bude úvodný týždeň Hranice, ktorý odštartuje tento pondelok 10. januára, kedy seriál Joj odvysiela štyrikrát od pondelka do štvrtka, v piatok avizuje reprízovú komédiu Podfukárky.

Druhú epizódu Survivora budú už televízie vysielať samostatne, na Slovensku tam reality šou čaká konkurencia vlaňajšej najúspešnejšej televíznej novinky Nemocnica, ktorú Joj vracia do vysielania od utorka 18. januára.

Opäť sa bude Nemocnica vysielať dvakrát do týždňa vo svoje tradičné utorňajšie a štvrtkové večery.

 


Na toto miesto vyrazili celebrity zo Survivora! Ako dlho budú na ostrove?Čítajte →

Veľký boj v Česku prekopal televízne plány

Pôvodne mali Markíza a Nova vysielať Survivora kompletne v rovnaké dni – štvrtky a piatky.

Nova však zmenou programu na poslednú chvíľu rozhodla o presune štvrtkovej časti na utorky, keď konkurenciu v oba dni upravila konkurenčná Prima.

Tá pôvodne od utorka 11. januára mala odštartovať nový masívne promovaný seriál Zoo, od ktorého si sľubuje nadviazanie na hit z ostatných sezón Slunečná. Ten sa Prime postaral o pravidelný úspech nad miliónom divákov aj mimoriadne cenný skalp, keď po desaťročiach dokázal z trónu zosadiť dovtedy nepremožiteľnú Ordináciu v ružovej záhrade.

Novinka Zoo pritom mala Slunečnú od januára v programe Primy nahradiť úplne.

Na konci decembra však Prima prekopala štruktúru, keď štart Zoo posunula proti pôvodne ohlásenému nástupu reality šou Survivor na Markíze a Nove – na štvrtok 13. januára. Na utorky vrátila od 11. januára Slunečnú, keď zo zálohy vytiahla ešte posledné premiérové časti.

Nova následne ohlásila štart Survivora miesto spomínaného štvrtka práve v utorok 11. januára. Presúva tam reality šou pravidelne, po zmene tak v Česku bude bežať v utorky a piatky.

Zoo

Survivor

Čítať viac...
Nahor