Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Veľký prehľad seriálu Hranica: Počet častí, kto je kto, dej, kde sledovať epizódy

Všetko o dennom rodinno-komediálnom seriáli TV JOJ Hranica s Braňom Deákom či Simonou Kollárovou. Koľko má častí, aké sú postavy, herci a kedy bude finále?

O čom je Hranica

Nový komediálny seriál sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici, kde vo fiktívnej obci Krivé žije niekoľko rodín, ktoré sa podieľajú na pašovaní všetkého, okrem ľudí, zbraní a drog.

Do pašovania je zapletená aj jedna ukrajinská rodina, ktorá vlastní obchod s potravinami v najbližšej ukrajinskej dedine. Treťou „hlavnou postavou“ sú colníci a príslušníci hraničnej polície, ktorí sa snažia pašerákov odhaliť a prichytiť pri čine.

„Diváci sa môžu tešiť nielen na ústredný dejový motív – lásku medzi dcérou pašeráckej dynastie a novým príslušníkom hraničnej polície – ale aj na menšie romániky a zakázané lásky, množstvo pašeráckych dobrodružstiev a príchody i odchody ďalších postáv, ktoré pravidelne prekvapia a oživia dej denného seriálu,“ uviedla televízia.

Chorvátsky originál

Komediálny seriál Hranica je slovenskou verziou chorvátskeho licencovaného originálu Na granici.

Vysielal sa v rokoch 2018 až 2019 ako denný seriál na chorvátskej stanici TV Nova, pričom bežal takisto priamo v hlavnom vysielacom čase.

Príbeh v origináli otvára hlavná hrdinka, ktorá z hlavého mesta cestuje do rodnej dediny, no keď zmešká autobus, ocitne sa v rodine policajta, ktorý má strážiť nelegálny obchod na hraniciach, kým jeho pani je jeho hlavnou aktérkou. Z pašovania žije celá dedina, pričom hlavná hrdinka sa stane nielen jeho dôležitou postavou, ale aj najideálnejšou partnerkou pre nezadaných synov.

Koľko má Hranica častí

Televízia potvrdila, že sa novinka Hranica stane jej novým dlhodobým seriálom, keď ho ohlásila ako denný seriál, pri ktorom nateraz nakrúti spolu 80 častí. Viac o seriáli vychádzajúcom zo zahraničného originálu nájdete v tomto článku.

Joj však bude môcť na svojej obrazovke adaptovať trikrát toľko epizód. Chorvátsky originál priniesol v dvoch sériách spolu cez 230 častí.

V prípade úspechu tak seriál na Joj môže pobežať celý rok a napodobniť predchádzajúce série ako Nový život, ktorý sa dožil troch sérií, alebo ostatnú novinku Nemocnica, ktorá v roku 2022 vstúpi do svojej druhej sezóny.

Prehľad postáv (Kto je kto)

Seriál už pred uvedením zaujal silnou hereckou akvizíciou, keď Joj do pripravovanej novinky zlákala z konkurenčného denného seriálu Oteckovia Braňa Deáka. Patriť bude medzi hlavné tváre Hranice, po čom Markíza vyškrtla jeho postavu z Oteckov, v ktorých bol súčasťou kľúčovej pôvodnej ústrednej štvorice oteckov.

V hlavných úlohách sa ďalej predstavia Simona Kollárová, Hana Gregorová, Peter Sklár, Michaela Čobejová, Roman Poláčik, Jozef Vajda, Gabika Dzuríková či Jevgenij Libezňuk.

Okrem známych tvárí televízia obsadila aj nové mená. Dôležitú úlohu v deji budú mať aj postavy, ktoré stvárňujú herci z rusínskeho Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove ako Ľudmila Kozmenko, Ladislav Ladomirjak či Vladimír Roháč.

Zorka Stračinová - Hana Gregorová

„Šéfka korporácie s neschopným predstavenstvom“, hlava rodinného biznisu

Šimon Kováč - Braňo Deák

Cieľavedomý policajt, ktorého slabosť na ženy nechcene dovedie až do zabudnutej dediny prešpikovanú pašeráckym biznisom

Petra Berková - Simona Kollárová

Vnučka Zorky, po ktorej má prevziať pašerácky biznis. Je temperamentná, sebavedomá a šarmantná

Julo Boban - Sväťo Malachovský

Náčelník polície, posadnutý Zorkou. Pozitívny človek, ktorého Krivčania tak vytáčajú, že je neustále na hranici infarktu

Žeňa Chrabrenko - Jevgenij Libezňuk

Sám seba považuje za „šéfa“, aj jemu ide Zorka ako šéfka biznisu na nervy. Žeňa má talent na rozprávanie a herectvo, ktorý využíva aj na zmätenie polície.

Polina Chrabrenko - Ľudmila Kozmenko

Polinka je v zásade hlavou rodiny, má ostrý jazyk, ale veselú povahu

Mikita Chrabrenko - Ladislav Ladomirjak

Urobí všetko, čo mu Žeňa povie. Takmer ideálny chlapec - vysoký, usilovný, pekný, spoľahlivý, no, žiaľ, trochu „pomalý“

Luka Chrabrenko

Rodinný obchod ho nezaujíma, plní menšie úlohy pre Zorku a za peniaze si kupuje svoje vychytávky

Emil Berka - Peter Sklár

Zorkin zať. Dedinčania ho volajú Straka, čo Emila privádza do zúrivosti

Mirka Berková – Michaela Čobejová

Manželka Emila. Presný opak Zorky, pokojná, milá a plná súcitu

Krištof „Krišo“ Brázda – Roman Poláčik

Zorkin spolupracovník, nebojácny, výborný šofér a ešte lepší hasič. Jediná žena, pri ktorej zneistie, je Petra

Sofia Brázdová - Natali Germani

Sestra Krištofa, dcéra policajta. Rebelka bez dôvodu, je sympaticky drzá a všetko je jej jedno

Jerguš Otčenáš - Jozef Vajda

Človek so „zlatými rukami“, vyniká chiropraktickými schopnosťami. Frustruje ho, že Emil a Žeňa nechápu jeho starosti o svet

Svetlana Otčenášová – Gabika Dzuríková

Manželka Jerguša, vidí sa ako podnikateľka a všetkým dáva pocítiť, že je z väčšieho mesta

Sergej Otčenáš – Martin Šalacha

Syn Jerguša a Svetlany, s mamou zdieľa ambície a pocit, že je lepší než ostatní

Otec Bohuš Chvála - Lukáš Dóza

Pokojný, dobrý, na prvý pohľad trochu zmätený a slušný farár, ktorý sa neustále snaží byť autoritou v dedine, čo sa mu však nedarí.

Kedy sa vysiela Hranica a kde sledovať epizódy

Seriál Hranica vysiela Joj trikrát do týždňa, každý pondelok, stredu a piatok od 10. januára 2022 vždy o 20:35.

Divákom by mala televízia ponúknuť seriál zadarmo online tradične na videoportáli Joj.sk. Televízia však pre začiatok roka 2022 ohlásila spustenie novej platenej online platformy Joj Play, dá sa tak očakávať, že sa seriál v priebehu jari objaví na novej platforme.

Zdroj: TV JOJ

Čítať viac...

Viac v Nové projekty

Nahor