Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Na toto miesto vyrazili celebrity zo Survivora! Ako dlho budú na ostrove?

Markíza s Novou v prípade novej verzie reality šou Survivor chystajú mimoriadne odlišné vysielanie oproti minulosti, nakrúcať budú s minimálnym odstupom od nasadenia na obrazovke.

Nečakane už na začiatok januára oznámili Markíza s Novou štart vôbec najdrahšej reality šou Survivor Česko & Slovensko, ktorú na svojich obrazovkách spustia už budúci týždeň.

Nástup reality šou už začiatkom roka sa stal prekvapením najmä z dôvodu, že sa televízie na jej nakrúcanie v čase oznámenia jej štartu ešte len pripravovali.

V roku 2016 Markíza svoju verziu reality šou vysielanú pod názvom Ostrov nakrúcala až s takmer polročným odstupom od vysielania. Natáčanie začalo v polovici apríla a trvalo necelé dva mesiace, následne šou šla do vysielania od septembra.

Teraz medzi výrobou a vysielaním neprebehne ani jeden týždeň.

 


Markíza prekopáva plány: Reality šou Survivor odštartuje o mesiac! Natáčanie len chystalaČítajte →

Docestovali tento týždeň

S nakrúcaním reality šou Survivor začne Markíza s Novou iba v týchto dňoch.

Súťažiaci zo Slovenska a Česka na prelome týždňov iba vyrazili na miesto nakrúcania, štart súťaže a prvé natáčanie by ich tak malo čakať v druhej polovici tohto týždňa.

Prvú epizódu Survivora pritom televízie publikujú už v pondelok 10. januára, kedy bude mať predpremiéru na Voyo.

Pôjde o minimálny predstih oproti vysielaniu na Nove, kde sa šou presunula na utorky so štartom už 11. januára, na Markíze sa po prvýkrát reality šou predstaví vo štvrtok 13. januára.

 


Markíza chystá celebritného Survivora: Na ostrov mieri Gogo aj víťazka Farmy, známi moderátori!Čítajte →

Survivor naživo?

Televízie zároveň pôjdu spoločné vysielanie v piatkovom prime-time, kde ho po viacerých programových zmenách na Nove aj Markíze ponechali obe televízie.

Nakoľko bude nakrúcanie šou prebiehať iba tesne pred vysielaním, Markíza s Novou môžu počítať aj s verziou známou zo sveta, kedy sa niektoré súťaže či samotné vyraďovanie odohrávajú naživo.

V takomto prípade by však televízie reality šou vysielali iba do polovice jarnej sezóny, inak by v Karibiku museli stráviť celú jar.

Ako dlho budú na ostrove

Televízie podľa prvých informácií počítajú s dlhším nakrúcaním reality šou, než tomu bolo v prípade markizáckeho Ostrova v roku 2016.

Kým vtedy natáčanie netrvalo ani dva mesiace, tentoraz by mali súťažiaci mohli počítať približne až trojmesačným pobytom v Dominikánskej republike.

O 2 až 3-mesačnom pobyte hovoria návštevníci z radov influencerov, ktorých Markíza s Novou pozvali do Dominikánskej republiky pred štartom nakrúcania na podporenie kampane formátu. Viac nižšie v článku.

Pre porovnanie, španielska verzia formátu Supervivientes, ktorej súčasťou je živé vysielanie a vyraďovanie v priamom prenose na ostrove, tento rok trvala presne 106 dní, a teda necelé štyri mesiace. Vysielala sa od prvej polovice apríla do konca júla.

Prípravy na nakrúcanie

Kam vyrazili súťažiaci

Prvá česko-slovenská verzia reality šou Survivor sa bude odohrávať v Dominikánskej republike.

Podľa viacerých informácií účastníci odleteli do prímorského letoviska Punta Cana, odkiaľ sa presunuli do štvorhviezdičkového hotela Hilton La Romana, nachádzajúceho sa na juhu Dominikánskej republiky.

Neďaleko tohto miesta sa nachádza ostrov Saona, nazývaný aj skutočný raj Karibiku, susediaci s národným parkom Cotubanamá. Práve na tomto ostrove sa už objavili viacerí zástupcovia televízie či influenceri, ktorí boli na miesto pozvaní.

Iba krátko pred súťažiacimi totiž prišli do Karibiku okrem štábu aj viacerí influenceri či zástupcovia médií, ktorým Markíza zaplatila cestu na exotické ostrovy.

Na mieste je redaktor Refreshera či českého webu Extra ako aj Becca, Peter Altof známy ako Expl0ited, Patrik Paulinyi či Kika Ďurišová.

Uprostred slovenskej zimy dali od televízie možnosť vyskúšať si miestne podnebie, luxusné prostredie, ale aj podmienky, v ktorých sa bude šou odohrávať. Vyskúšajú si aj viaceré súťaže, ktoré čakajú na súťažiacich.

 


Veľký koniec po 13 rokoch: Joj prichádza o ďalšiu moderátorku večerného spravodajstva!Čítajte →

Hotel Hilton La Romana ponúka dva komplexy

Ostrov Saona

Čítať viac...
Nahor