Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Exkluzívne

RTVS o rok s veľkou zmenou: Piatkové šou Čo ja viem a Milujem Slovensko pobežia v jednej sezóne!

Poznáme už dátum jarného návratu vedomostného kvízu Čo ja viem, v ostatných rokoch je vôbec najsledovanejším stabilným programom RTVS. Kým doteraz spolu s Milujem Slovensko na striedačku okupoval najsilnejší piatkový slot verejnoprávnej televízie, budúci rok sa už obe šou po prvýkrát objavia v rovnakej sezóne.

Najsilnejším večerom RTVS je dlhodobo piatkový prime-time, ktorého úspech začala budovať v roku 2013.

V apríli toho roku priniesla prvú sériu rodinnej šou Milujem Slovensko, ktorá sa v tom čase zaradila k absolútne najúspešnejším programom na trhu. Hneď o rok neskôr dokázala priniesť ďalší silný piatkový program, zábavný vedomostný kvíz Čo ja viem, ktorým od roku 2014 každoročne obsadila piatky v jarnej sezóne a Milujem Slovensko bežalo stabilne v tej jesennej.

Oba programy sú vôbec tými najsledovanejšími z pravidelnej ponuky RTVS.

Kým v prvých rokoch dominovalo najmä Milujem Slovensko, do pozície najsledovanejšieho pravidelného programu RTVS sa v posledných rokoch už prepracoval kvíz Marcela Merčiaka. Vlani s výnimkou seriálu Hniezdo nenašlo Čo ja viem z pravidelnej ponuky RTVS premožiteľa.

Zaujímavosťou je, že napriek stabilnému vysielaniu na jar, nasadzuje kvíz Čo ja viem RTVS v rozdielnych častiach sezóny. Rozdiel niekedy tvorí aj tri mesiace, kým pri štarte v roku 2014 ho telerozhlas uvádzal ako doslova jarnú šou s nástupom série v období Veľkej noci, aj minulý rok zvolila presne opačný postup a šou vytiahla už na začiatku roka v januári. S jej vysielaním tak vlani paradoxne vrcholila v období, kedy ju v minulosti len štartovala.

Tento rok počíta RTVS so štartom ôsmej série Čo ja viem počíta RTVS od piatka 19. marca o 20:30. Spustí ju tak dva týždne pred Veľkou nocou, ktorá tento rok pripadla na začiatok apríla. Do polovice marca potiahne v piatky reprízy Milujem Slovensko

Čo ja viem by sa malo túto jar dočkať celkovo 12 vydaní, zábavný kvíz tak vydrží vo vysielaní Jednotky približne tri mesiace do prvej polovice júna. RTVS plánuje vyrobiť všetky tohtoročné časti naraz tento mesiac, s nakrúcaním začala tento týždeň a potrvá do konca februára.

Kým pokračovanie Čo ja viem pre jar 2021 bolo potvrdené už dlhšiu dobu, otázniky sa začali vynárať ohľadom budúceho roka.

Ako portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval minulý rok v máji, RTVS totiž podpísala netradičný megakontrakt na pokračovanie výroby šou Milujem Slovensko rovno na 4 série dopredu, pričom jej súčasťou bola príprava rovno dvoch sérii v roku 2022 – nielen pre jesennú ale aj jarnú sezónu. Nejasnou tak ostala budúcnosť šou Čo ja viem, ktorá s Milujem Slovensko beží v rovnaký vysielací deň.

Podľa najnovších informácií však RTVS bude chcieť vysielať dve piatkové šou Milujem Slovensko aj Čo ja viem historicky po prvýkrát naraz v rovnakej sezóne.

Kým vlani sa zaviazala odvysielať jedenástu a dvanástu sériu Milujem Slovensko na jar a jeseň 2022, tento rok RTVS podpísala zmluvu na výrobu šou Čo ja viem rovno aj pre rok 2022.

V budúcom roku k tomu plánuje odvysielať viac epizód, ako tento.

Kým pre aktuálnu jar naplánovala spomínaných 12 nových častí, v roku 2022 chce RTVS vyrobiť rovno 18 premiérových dielov Čo ja viem. V prípade zachovania vysielania šou na jar jej vystačia od začiatku roka až do mája.

Pokiaľ by si obe šou chceli zachovať svoj stabilný piatkový slot a naďalej sa vo vysielaní striedať, museli by sa vysielať prakticky v priebehu celého roka, a to aj počas leta.

V prípade Milujem Slovensko totiž plánuje RTVS odvysielať v roku 2022 celkovo 28 premiérových epizód. Vlani aj tento rok pre jesennú sezónu naplánovala spolu po 16 častí.

Čítať viac...
Nahor