Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Viete prví: RTVS mení vysielací deň svojho zábavného ťaháku! Po rokoch presúva Čo ja viem

Čo ja viem sa v 9. sérii dočká po prvýkrát nového nasadenia, RTVS na jar 2022 nasadzuje historicky prvý raz obe piatkové sezónne šou do spoločného vysielania.

Nedávne informácie portálu Mediaboom.sk sa stávajú realitou.

Ešte vo februári sme vás po prvýkrát informovali o netradičnom rozhodnutí RTVS pripraviť pre budúci rok do jednej sezóny jej dve najpopulárnejšie zábavné šou Čo ja viem a Milujem Slovensko, ktoré sa pravidelne striedajú v piatkové večery v jarnej a jesennej televíznej sezóne.

Televízia pôdu na tento krok pripravila ešte vlani podpísaním megakontraktu na nakrúcanie šou Milujem Slovensko, ktorú po rokoch rozhodla nasadiť okrem jesene aj na jar, pričom v tomto roku potvrdila pre rovnakú sezónu aj tradične vysielané Čo ja viem.

Historické zmeny

Obe šou pritom čakajú v budúcom roku historické zmeny.

RTVS totižto okrem nasadenia oboch šou v jednej sezóne rozhodla, že zároveň pobežia súčasne aj v spoločnej vysielacej štruktúre.

Milujem Slovensko a Čo ja viem sa tak v priebehu jari v piatkovom prime-time neprestriedajú, ale pôjdu spoločne v rovnaké týždne.

Výsledkom je, že jedna zo šou musí ustúpiť a zmeniť zabehnutý vysielací deň.

Zásadná zmena čaká na zábavný kvíz Čo ja viem, ktorému RTVS po ôsmich rokoch mení deň vysielania.

Na jar 2022 presúva telerozhlas šou na štvrtkové večery, v ktorých bude chcieť aj po novom roku pokračovať so zábavným programom.

RTVS takýmto spôsobom reaguje na zrušenie relácie Zlaté časy po úmrtí Milana Lasicu, ktorú túto jeseň nakrátko nahradila dočasným spomienkovým programom Boli sme pri tom s Adelou Vinczeovou.

Budúcu jar štvrtky obsadí s kvízom Čo ja viem, ktorý sa pritom v ostatných rokoch stal sledovanejším piatkovým programom. Napriek tomu ustúpi Milujem Slovensko, ktoré ostane stabilnou súčasťou piatkového večera.

Nastúpia už po novom roku

Milujem Slovensko sa na jar v premiérach vysielalo jediný raz, a to pri svojom uvedení na obrazovky v prvej sérii v roku 2013.

V tomto roku následne obsadilo aj jesenné vysielanie, v ktorom už natrvalo ostalo až do tohto roka. Na jar 2014 totiž RTVS odštartovala v piatky kvíz Čo ja viem, ktorý odvtedy okupoval piatkové vysielanie v jarných sezónach.

Po novom Milujem Slovensko čaká veľká zmena.

Kým dosiaľ mu televízia medzi sériami dopriala sezónnu prestávku, teraz s pokračovaním vysielania počíta RTVS rovno od začiatku nového roka.

Verejnoprávna televízia vráti Milujem Slovensko v novej 11. sérii hneď od 14. januára 2022, len krátko po tom, čo 9. januára odštartuje nový seriál Priznanie.

Následne vo februári by vo štvrtky malo novú 9. sériu odštartovať aj Čo ja viem a Jednotka už nastúpiť na svoju hlavnú sezónnu štruktúru.

Veľká zmena v poslednom roku Rezníka

Netradičné vysielanie najsilnejších zábavných programov RTVS je výsledkom veľkého megakontraktu, ktorý telerozhlas podpísal s produkčnosťou spoločnosťou good.tv na jar minulého roka. RTVS v ňom prekvapivo dohodla výrobu Milujem Slovensko na rovno štyri série dopredu – počas kratšieho trojročného obdobia.

RTVS tak urobila v čase, kedy končí funkčné obdobie generálnemu riaditeľovi RTVS, Jaroslavovi Rezníkovi. Tomu vyprší mandát v júni 2022.

Najneskôr do mája je potrebné potvrdiť dohodu o nakrúcaní poslednej 12. série zo štvorice plánovaných sezón z kontraktu, ktorá má pobežať budúcu jeseň.

Čítať viac...
Nahor