Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Markíza na jeseň: Sezónu odštartuje Farma 13 a Utajený šéf, Superstar s novou dvojičkou!

Do novej sezóny vstúpi televízny líder narodeninovým večerom, nakrúca špeciálny dokument k 25. výročiu vysielania.

Aj túto jeseň staví Markíza na overenú klasiku a programové istoty, ktoré stabilne zapĺňajú jej program posledné sezóny. Aj do tej jesennej však nakoniec vstúpi aj s jednou novinkou, ktorá sa stane primárne novou dvojičkou pre Superstar a novú sériu reality šou Farma.

Jesennú sezónu odštartuje Markíza v pondelok 30. augusta, kedy sa na obrazovky vrátia podvečerní Oteckovia.

Tí sa túto jar po prvýkrát museli vysporiadať s účinnou konkurenciou v podobe kuchárskej reality šou Bez servítky, pričom zažili svoju vôbec najslabšiu sezónu a so symbolicky poslednou časťou jari dokonca šou tesne premiérovo podľahli.

Oteckovia rovnako, ako predošlé denné seriály, došli do bodu, kedy sa ich suverenita začína oslabovať, pre Markízu však naďalej ostávajú silným značkovým produktom, ktorý má ambíciu udržať na obrazovke nielen túto jeseň, ale minimálne aj v budúcom roku. Televízia do aktuálnej novej sezóny Oteckov sľubuje novinky, aj v podobe „výnimočného počinu“, o ktorom dosiaľ viac neprehovorila, s cieľom minimálne zastaviť klesajúci trend.

Dve denné reality šou v sezóne

Na konci prázdnin zároveň tradične odštartuje nová sezóna reality šou Farma.

V poradí 13. séria by sa na obrazovky mala dostať taktiež od pondelka 30. augusta, a to v klasickom druhom pásme o 21:40. V tento pondelok by totiž ešte naposledy mali pobežať premiéroví Susedia, ktorých nové časti Markíza vo veľkom minula mimo hlavnej sezóny počas leta a od septembra už so sitkomom večer nepočíta.

Farma by sa podľa prvých informácií v novej sérii mohla po vlaňajšom roku, ktorý sa podmienkami aj zámerom tvorcov v niektorých prípadoch nelíšil od Vyvolených, opäť viac zamerať na slovenské tradície, ktoré sa snažila zdôrazňovať ešte v prvej dekáde svojej existencie.

Farma však nebude jedinou dennou reality šou v jesennom vysielaní Markízy.

 


Markíza na jeseň s dvomi dennými reality šou, s Love Island zaútočí aj na Talent! Známy dátum štartuČítajte →

Neskôr v priebehu septembra doplní štruktúru televízneho lídra spomínaná jediná novinka, nová reality šou Love Island. Spoločný projekt Markízy a Novy pre mladých divákov, určený na pritiahnutie nových predplatiteľov na Voyo, sa nakoniec dostane do vysielania hlavných staníc v oboch krajinách, pričom práve na Slovensku bude v televízii nasadzovaný intenzívnejšie ako u susedov.

Podľa prvých informácií vytvorí reality šou v oboch krajinách pevnú dvojičku s nedeľnou Superstar, s ktorou v priebehu septembra aj odštartuje, zároveň až trikrát v týždni vytvorí Love Island pevnú dvojičku s Farmou. Viac informácií aj s dátumom štartu nájdete v tomto článku.

Utajený šéf prvýkrát v úvode sezóny, Sestričky s konkurenciou

Okrem Oteckov a Farmy Markíza ešte tento mesiac vstúpi do novej sezóny aj očakávaným narodeninovým večerom.

V deň narodenín, v utorok 31. augusta, plánuje najstaršia komerčná televízia na Slovensku pri príležitosti svojho 25. výročia odvysielať špeciálny dokument, ktorý intenzívne nakrúca aj v týchto dňoch.

Ako prvý jesenný program, ktorý bude stabilne bežať o 20:30, sa na obrazovky dostane v stredy šou Utajený šéf, ktorú tak Markíza presúva do nového vysielacieho okna. V minulosti ju vysielala v utorky, zároveň tak robila na konci sezóny, nie na začiatku. Odštartuje tak v stredu 1. septembra. Pre stredajší večer televízia ešte na jar začala pripravovať aj novú šou Extrémne premeny – Nový domov, ktorou zareagovala na prípravy konkurenčnej novinky Dom snov. Po intenzívnom hľadaní vhodných účastníkov však okolo šou nastalo ticho.

 


Poznáme plánovaný dátum štartu siedmej série Superstar! Predbehne Talent aj Pečie celé SlovenskoČítajte →

Po Utajenom šéfovi o deň neskôr, vo štvrtok 2. septembra, odštartuje nová séria komediálneho seriálu Horná Dolná. Kým v piatky bude v klasickom duchu bežať v hlavnom čase vyraďovacia Farma a v soboty filmy, ako sme už informovali, rovno od 5. septembra zaplní nedeľňajšie večery v poradí siedma séria česko-slovenskej Superstar. Aj tentokrát ju už budú spoločne v rovnaký večer vysielať Markíza aj Nova.

Od ďalšieho týždňa sa do programu Markízy vrátia ďalšie obľúbené programy.

V pondelok 6. septembra odštartuje tretia séria rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor, ktorý po minuloročnom úspechu túto jar ešte navýšil sledovanosť a mimo spravodajstiev suverénne ovládol celý televízny trh. Nie je prekvapením, že po takomto úspechu vlastnú verziu nakrútila aj Nova, ktorá bude Pána profesora vysielať vo štvrtky. Hlavnú postavu profesora stvárni Vojta Dyk.

 


Joj predstavila hlavný seriálový ťahák jesene: Takto má vyzerať večerná novinka Nemocnica!Čítajte →

O deň neskôr, v utorok 7. septembra, zároveň v poradí štvrtú sériu uvedie dramatický seriál Sestričky, na ktorého vysielaní a nasadzovaní sa nič nemení od jeho začiatku. Po prvýkrát sa však v rovnakej sezóne objaví v prime-time aj ďalší seriál z nemocničného prostredia, keď Joj pravdepodobne už tento mesiac vytiahne svoju novinku Nemocnica.

Čítať viac...
Nahor