Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: ilustračné, zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza na jeseň s dvomi dennými reality šou, s Love Island zaútočí aj na Talent! Známy dátum štartu

Reality novinka sa dostane aj do prime-time, kde by mohla konkurovať Česko Slovensko má talent. Aktualizácia.

Nová spoločná reality šou Markízy a Novy, ktorou primárne chcú prilákať nových predplatiteľov na Voyo, sa dostane výrazne aj na obrazovky ich hlavných staníc.

Markíza tak túto jeseň skutočne pobeží s dvomi prakticky dennými reality šou súčasne, keď ookrem tradičnej Farmy, ktorá sa predstaví už so svojou trinástou sezónou, intenzívne nasadí aj novú reality šou Love Island, ktorá svojím charakterom nadväzuje na formát Hotel Paradise, z minulosti známy z obrazoviek Joj a Primy.

Hlavným zámerom Markízy a Novy bude priniesť dráždivú reality šou v bikinách ako exkluzívny projekt pre platformu Voyo, ktorý by mal prilákať k službe nových predplatiteľov. Šou sa bude odohrávať v exotickom prostredí, primárne je postavená na vzťahoch, odhalených telách, konfliktoch a vzájomných zblíženiach súťažiacich, ktorí musia v exotike vytvárať páry.

Markíza už skôr potvrdila, že reality šou Love Island bude chcieť dostať aj televíznu obrazovku, pričom podľa najnovších informácií sa tak stane rovno na hlavnej stanici.

Love Island vytiahnu na hlavnú Novu a Markízu obe televízie, pričom ju odštartujú súčasne uprostred budúceho mesiaca.

Novinka vytvorí v oboch krajinách stabilnú dvojicu so Superstar, po ktorej podľa plánov televízie Nova aj odštartuje v nedeľu 19. septembra.

Kým v Česku na Nove by okrem nedele mala bežať už iba raz do týždňa v stredy po 21:45, na Slovensku televízna jednotka spraví z novinky prakticky dennú reality šou.

Popri nedeľnom vysielaní po Superstar plánuje Markíza z Love Island spraviť dvojičku aj s Farmou, a to v utorky, stredy a piatky. 

Markíza sa tak pokúsi štyrikrát do týždňa zabetónovať celý večer od 20:30 až za polnoc premiérovým programom. Po väčšinu času sa Love Island dostane na rad okolo 23. hodiny, kedy zvykne vrcholiť ako Duel Farmy tak dlhá Superstar. Nova však aj v nedele avizuje reality šou v skoršom čase, rozhodne však dĺžka jednotlivých dielov speváckej šou.

Aktualizácia: Love Island zároveň výrazne vyplní aj vysielanie na ženskej stanici Doma.

Menšia stanica taktiež zaradí reality šou do denného programu prakticky denne šesťkrát do týždňa okolo 13. hodiny, pričom v soboty by sa podľa prvých plánov mala dostať aj do hlavného vysielacieho času na 20:30.

Na sobotný prime-time by tak televízia mohla umiestniť prípadné vyraďovanie a vyvrcholenie týždňa, a to priamo proti najväčšej jesennej konkurenčnej šou Česko Slovensko má talent, ktorej by sa mohla snažiť zobrať časť mladých divákov. Práve na tých Markíza cieli svoje aktivity stále viac.

Čítať viac...
Nahor