Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Televízia

Markíza s tajnou novinkou v Oteckoch: Po najslabšej sezóne na jeseň s prekvapením!

Televízia sa pripravuje na novú sezónu podvečerného seriálu, ktorého životnosť bude chcieť natiahnuť nielen pre najbližšiu jeseň či budúci rok.

Podvečer je pre televízie jeden z kľúčových prvkov programu, od ktorého stability závisí nábeh pre hlavné spravodajstvá a celková kondícia večera.

O to viac sa tak televízie v prípade nájdenia úspešného projektu snažia o jeho čo najdlhšie udržanie na obrazovke a ideálne mnohoročnú životnosť, ako sa to kedysi podarilo Súdnej sieni na Joj či v Česku seriálu Ulica alebo reality šou Prostřeno.

Túto jar doslova po dlhých rokoch zažili nadpriemerné výkony podvečer obe hlavné komerčné televízie, ktoré si podelili divákov Oteckov a Bez servítky. Novinka Joj zabrala a posilnila jej podvečer aj dvojnásobne, Oteckovia, naopak, prišli o časť svojej základne, ktorá si vybrala novší program, no napriek veľkému kontrastu s ich niekdajšou výkonnosťou stále dosahovali pre Markízu nadpriemery, ktoré by kedykoľvek brala každá televízia.

Oteckovia si tak stále udržujú potrebnú divácku podporu a nie je tak prekvapením, že Markíza sa najmä po takto ťažkej jari pokúsi ich životnosť čo najviac predĺžiť.

Kedysi sme boli podobných snáh svedkami pri dennom seriáli Panelák, ktorý začal oslabovať od nástupu Búrlivého vína. Po jeho nástupe tvorcovia Paneláku hľadali všemožné cesty smerom k zvráteniu prepadu sledovanosti a prilákaniu časti divákov. Z niekdajšieho hitu dokonca na istý čas spravili takmer komediálny seriál, neskôr to, naopak, zvrátili smerom k väčšej dráme. Zásahy však zväčša nepomohli a Búrlivé víno odstavila až jeho vlastná medicína v podobe seriálu Divoké kone zameraného na rovnakého diváka.

Markíza, ktorá po prvýkrát od roku 2018 s Oteckami neodstavila novú konkurenciu a, naopak, vôbec prvý raz jej dokonca podľahla, začala už od jari stupňovať aktivitu ohľadom denného seriálu.

Do ťažiskovej šou Tvoja tvár znie povedome obsadila herca seriálu Sestričky, Braňa Mosného, ktorého však v apríli predstavila ako novú posilu svojho podvečerného seriálu. Do Oteckov zakomponovala viaceré nové postavy rovno v podobe novej rodiny, aj s prominentnou dcérou Márie Čírovej. Zároveň vo veľkom Oteckov podporila detským špeciálom Tvoja mini tvár znie povedome, ktorý sa nakoniec stal aj jedným z najúspešnejších programov jari.

Aktuálne pritom Markíza v Oteckoch naznačuje ďalšiu novinku.

Do seriálu plánuje televízia na jeseň zakomponovať nový prvok, ktorý bude na jej obrazovke unikátom.

„V Oteckoch dôjde k výnimočnému počinu, ktorý sme ešte u nás nerealizovali. Keď to bude aktuálne, budeme informovať,“ naznačil pre Eurotelevíziu Michal Borec, riaditeľ PR a marketingu Markízy. Detaily nedoplnil.

Oteckovia sa budúcu sezónu po druhý raz stretnú vo vzájomnom súboji s kuchárskou reality šou Bez servítky. Tá si sledovanosť udržala od začiatku roka a v priebehu jari rástla, v ostatných týždňoch sa začala podielovo pravidelne hýbať na úrovni 18 – 20 %. Divákov pritom brala práve od Oteckov. Kým tých čaká v poradí už siedma séria, Bez servítky bude mať stále ako čerstvejší program výhodu, vďaka ktorej môže vydarenú jar zopakovať.

Čítať viac...
Nahor