Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Poznáme detaily utajovanej novinky Markízy: Vyrukuje s úplne novou verziou Extrémnych premien!

Televízny líder sa rozhodol zareagovať na prípravy veľkej šou Joj s Vilom Rozborilom, nakrúti takú istú novinku, ktorú uvedie pod zabehnutou silnou značkou.

Markíza aktuálne dominuje televíznemu trhu a svoju pozíciu sa pokúša brániť pri viacerých náznakoch, kedy by sa do popredia mohla dostať konkurencia.

Okrem realizácie vlastných nápadov televízna jednotka pravidelne reaguje aj na svoju hlavnú konkurenciu z Koliby, ktorej sa snaží vyfúknuť nové námety, ktoré by mohli zaznamenať divácky úspech.

Iba prednedávnom sme vás takto exkluzívne informovali o príprave novej veľkej šou Vila Rozborila, ktorá by sa uvedenia mohla dočkať ešte tento rok. Postavená by mala byť na koncepte, ktorý sme dosiaľ poznali len zo zahraničia, keď by sa celá šou mala venovať ľuďom a rodinám s problematickým bývaním a priniesť by im mala vysnívaný domov.

 


Tajný útok Markízy: Joj chce vyfúknuť Rozborilovu novinku, narýchlo rozbieha podobnú šou!Čítajte →

Markíza sa pritom v rovnakom čase rozhodla zareagovať a pustiť sa okamžite do prípravy podobnej šou. Ako sme exkluzívne informovali, tajne mala vypracovať zadanie na realizáciu prakticky rovnakého námetu, ktorý bude zameraný na veľkolepé finančne nákladné prerábky domovov ľudí, ktorí žijú v neľahkých podmienkach, prípadne majú ťažké osudy.

Markíza sa tak opäť pokúsi zaútočiť na konkurenciu rovnakou zbraňou, prípadne ju v realizácii veľkej novinky dokonca predbehnúť.

Podľa našich informácií po Joj už intenzívne hľadá vhodných účastníkov do nového rodinného programu aj Markíza, ktorá rozhodila siete po celom Slovensku.

Najnovšie už pritom poznáme aj prvé detaily ohľadom pripravovanej prime-time novinky Markízy.

Rovnako ako Joj, aj Markíza bude chcieť priniesť na obrazovky veľké spracovanie námetu s vysnívaným bývaním.

Novú šou pritom postaví na zvučnej overenej značke.

Podľa našich informácií chce Markíza novinku uviesť ako úplne novú verziu šou Extrémne premeny a priniesť tak nový veľkolepý formát na základoch už zavedeného formátu.

Novinka Markízy by totiž mala niesť názov Extrémne premeny – Nový domov.

Ťažiť tak bude zo známej značky, ktorú tentokrát postaví do novej roviny. Veľkou premenou nebudú prechádzať ľudia, veľkolepé budú prestavby schátraných obydlí rodín v neľahkých podmienkach. Premenou tak prejde aj život týchto rodín.

V novej verzii šou Extrémne premeny – Nový domov bude Markíza prerábať ako rodinné domy tak byty. Televízia už podobné prerábky realizovala v rámci šou Šťastný domov, celý projekt však nedosiahol veľkolepých rozmerov. Práve na to chce Markíza staviť tentokrát.

Televízna jednotka bude novú šou stavať na silných príbehoch.

Do projektu vyhľadáva rôzne skupiny, ktoré už rok bojujú v prvej línii s pandémiou, ako zdravotníci, lekári, záchranári, ale aj učitelia či opatrovatelia, rovnako tak rôzne skupiny rodičov či starých rodičov, ktorí sa napriek vysokému veku či náročným podmienkam starajú o neplnoleté deti a snažia sa im zabezpečiť lepší život.

Markíza nereaguje na realizáciu nových námetov konkurenčnou Joj zďaleka prvýkrát.

V posledných rokoch napríklad po tom, čo Joj získala práva na emotívny seriál Jenny, začala zháňať obdobný seriálový námet, z čoho nakoniec vznikli úspešnejšie Červené pásky, rovnako po príprave novej hádacej šou S pravdou von Markíza operatívne zareagovala nakrútením na podobnom princípe koncipovanej šou Klamal by som ti?. Ani jednej relácii sa nedarilo.

Takisto po tom, čo Joj získala práva na seriál zo školského prostredia Lice Mother,Markíza zatlačila a získala nakoniec práva na nemeckú sériu Der Lehrer, z ktorej vznikol mimoriadne úspešný seriál Pán profesor. V roku 2010 zas na premiérový ročník Česko Slovensko má talent Markíza s Novou zareagovali okamžitou prípravou vlastnej talentovej šou Talentmánia.

Čítať viac...
Nahor