Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Sledovanosť

Takýto valec nečakala ani Markíza: Pán profesor ďalej rastie, v pondelok prepísal všetky rekordy!

Seriál, ktorý sa mal pôvodne stať programom na 21:30, sa stal suverénnym hitom posledných rokov. Tento týždeň trhol nové maximá.

Poctivá príprava, kvalitný zahraničný námet a stávka na mladú cieľovku sa Markíze vyplatila.

So seriálom Pán profesor, s ktorým pôvodne počítala len ako dvojkou po Susedoch, prekonala všetky svoje očakávania. Nakoniec práve novinka dostala vo vysielacej štruktúre prednosť pred sitkomovou legendou, ktorá dnes dosahuje takmer polovičné výkony Pána profesora.

Ten už v prvej sérii rapídne rástol, pričom maximum z minulého roka sa pre seriál stal v druhej sérii štandardom.

Rodinno-komediálna séria pravidelne v celom roku dosahuje výkony na úrovni 12 – 13 ratingov, na aké za posledných päť rokov nedosahoval pravidelne v celej sezóne žiadny televízny projekt. Výnimkou nie je ani vlaňajšia Superstar, ktorá na maximá vystrelila až po prepuknutí koronakrízy.

Pán profesor k tomu v sledovanosti ďalej rastie a najnovšie prepísal všetky vlastné rekordy.

Ratingovo ostatný pondelok vystrelil na nové maximum 13,5 %, vďaka čomu vylepšil aj najvyšší podiel na trhu na 34,3 %. Celkovo si seriál pozrelo 547-tisíc divákov, čím dotiahol najsledovanejšie programy minulého týždňa.

Seriál zároveň tento pondelok tesne prekonal aj sledovanosť hlavných správ, Televízne noviny si pozrelo 545-tisíc a Noviny Joj 541-tisíc divákov.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor