Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Poznáme plánovaný dátum štartu siedmej série Superstar! Predbehne Talent aj Pečie celé Slovensko

Uprostred júna Markíza s Novou nakrútili kastingové kolá novej Superstar, spevácku šou po jej vlaňajšom úspechu vracajú v rekordne krátkom čase.

Posledné týždne ostávajú do konca letných prázdnin, ktoré zároveň delia televízie od nástupu ich jesenných štruktúr.

Tentokrát všetky tri najväčšie televízne stanice chystajú pre divákov ťažiskovú sezónnu šou, z ktorej sa ako prvá môže predstaviť tá spevácka.

Vôbec najdlhšie vysielaná talentová šou na Slovensku Superstar sa už čoskoro dočká celkovo svojho jubilejného 10. ročníka. Po troch slovenských verziách Slovensko hľadá Superstar sa v roku 2009 spojila Markíza so sesterskou Novou, aby jednu z najznámejších speváckych šou v našich krajinách pripravovali spoločne. Aktuálne pritom pracujú na štarte v poradí už 7. federálnej série.

Tej dali Markíza a Nova zelenú okamžite po veľkom úspechu Superstar v minulom roku, kedy radikálne prekopali podobu porotcovskej zostavy, rozšírili ju až na päť členov a zlúčili ju zároveň aj s pozíciou moderátorov, ktorých prvýkrát v histórii zo šou vyškrtli úplne. Obnovou prešla aj dramaturgia po vzore zahraničných verzií, pričom spoločne s prvým jarným lockdownom sa zo Superstar po rokoch úpadku vlani stal hit.

 


Markíza naplno roztočila novú sériu Superstar! Pozrite si prvé zábery jej ťažiskovej šou jeseneČítajte →

Novú sériu začali Markíza a Nova pripravovať v rekordne krátkom čase od ukončenia tej predošlej. Na televízne obrazovky siedmy spoločný ročník dostanú prakticky najskôr, ako to aj v aktuálnych podmienkach bolo možné.

Nová siedma séria česko-slovenskej Superstar by podľa prvých informácií mala odštartovať už na začiatku budúceho mesiaca, v tradičnom nedeľnom prime-time od 5. septembra.

Štart by ju tak mal čakať prakticky presne o mesiac, pričom z veľkých programov sezóny by sa mala uviesť ako prvá.

Ďalšia ťažisková šou sezóny, Česko Slovensko má talent, by podľa prvých informácií mala odštartovať až nasledujúci týždeň, Joj by s jej vysielaním mala opäť rátať v sobotnom prime-time.

 


Veľká prehliadka: Kaštieľ, kde sa natáča televízna šou Pečie celé Slovensko!Čítajte →

Až ako tretia by sa na obrazovky mala dostať hlavná jesenná šou RTVS Pečie celé Slovensko, ktorá bude vôbec najväčšou televíznou novinkou tejto jesene. Po mimoriadnom úspechu formátu v zahraničí, aj u našich českých susedov, sa od formátu očakáva veľa.

Verejnoprávna televízia pripravila v rámci úvodnej sezóny Pečie celé Slovensko spolu 12 epizód, pričom podľa prvých informácií by mala chcieť jej vysielanie ťahať kontinuálne až do Vianoc.

V takom prípade by sa šou dostala na obrazovky až v hlbšie v novej sezóne mesiac po jej štarte.

V rámci veľkých sezónnych formátov bude najbližšia jeseň kuriózna v tom, že sa v jednej sezóne stretnú až dve ťažiskové šou pod taktovkou rovnakého tímu a režiséra. Kým Superstar pre Markízu a Novu opäť pripravuje tím Pepe Majeského, Pečie celé Slovensko a Česko Slovensko má talent nakrúcal bezprostredne za sebou tím pod režisérom Jeffom Minaříkom. Pre jeseň tak aktuálne postprodukuje súčasne dva nosné formáty.

Čítať viac...
Nahor