Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Juraj Loj v novom seriáli Einstein, zdroj: TV JOJ

Aktuality

Joj v roku 2022: Nový denný seriál, konkurencia Pána profesora aj prípady známeho prokurátora!

Joj predstavila plány do nového roku, chystá ďalšie dosiaľ neznáme seriálové novinky.

Tradične koncom roka televízie svojim klientom predstavujú budúcoročné plány odhaľujú viaceré karty, s ktorými plánujú hrať v nadchádzajúcich sezónach.

Joj druhý rok po sebe pripravila online prezentáciu vysielanú naživo, ktorou sprevádzal obchodný riaditeľ televízie, Martin Heržo. Mimo iného počas nej potvrdila prípravu novej streamovacej platformy, ktorá oficiálne ponesie názov Joj Play, pričom by k jej spusteniu malo dôjsť v prvých mesiacoch budúceho roka. Viac sa téme budeme venovať v samostatnom článku.

Z pôvodnej tvorby Joj pre najbližšie obdobie chystá primárne sériu nových seriálov.

Televízia, podľa všetkého, už definitívne presúva na rok 2022 avizované seriálové novinky Kriminálka Kraj a Zlatá rybka, ktoré pôvodne avizovala už pre jesennú sezónu, zároveň televízia podľa očakávaní potvrdila pokračovanie Nemocnice či dlho avizovaný nový seriál Ultimátum, ktorý vyrobila v spolupráci s Českou televíziou.

Joj tiež už vo väčšom predstavila pripravovaný nový seriál režiséra Jana Hřebejka, ktorý dosiaľ niesol pracovný názov Iveta.

Ako sme informovali, na trhu v jeho súvislosti došlo ku kurióznej situácii, keď seriálovú novinku s rovnakým názvom Iveta ohlásila aj Markíza, pričom jej premiéru rovnako plánuje v budúcom roku.

Joj už však aktuálne ohlásila, že svojmu seriálu dá odlišný názov a nazve ho Čaja. 

V kombinácii režiséra Jana Hřebejka a scenáristu Petra Kolečka pôjde o jeden z jej budúcoročných highlightov, viac o seriáli nájdete v tomto článku.

„Tvorcovia avizujú seriál z prostredia modelingu a súťaže MISS o tom, že i v Trebišove je krása. A možno dokonca aj Boh. Iveta je dievča na prahu dospelosti, ktoré sa medzi trebišovskou mládežou cíti ako ryba vo vode, ale priveľa času trávi tiež s miestnymi starcami, alkoholickými troskami. Jej pôvab je v ostrom kontraste s tým, koľko dokáže vypiť borovičiek a ako hrubo vie odpálkovať každého chlapa. Jej pobožná matka Diana, ktorá poctivo chodí do kostola, Ivete vyčíta jej neženskosť a lenivosť. Ivete je to jedno, aj tak neverí, že ju v Trebišove čaká nejaká budúcnosť. Ale potom sa jedného dňa stanú dve veci – zázrak v kostole a nečakaná vzácna návšteva… A Iveta zrazu budúcnosť predsa len môže mať,“ uvádza televízia.

Televízna dvojka však aktuálne odhalila aj dva úplne nové seriálové projekty, s ktorými počíta pre najbližšie obdobie.

Jedným z nových ťahákov sa môže stať slovenská adaptácia známeho seriálu Einstein, ktorý vo vlastnom spracovaní s úspechom iba túto jar predstavila česká Prima.

Pôvodom ide o nemeckú sériu, ktorá sa môže stať nasledovníkom seriálového hitu Pán profesor, s ktorým nesie viacero spoločných prvkov.

Okrem toho, že oba seriály vychádzajú z nemeckej predlohy, sú postavené na výraznom hlavnom hrdinovi, so svojským správaním aj metódami, ktoré sú mnohokrát okolím prijímané s nevôľou.

Kým Pán profesor sa odohráva v školskom prostredí, Einstein je príbehom potomka legendárneho fyzika.

„Felix, utajený prapravnuk slávneho Alberta Einsteina, je sám uznávaným géniom a najmladším profesorom teoretickej fyziky na univerzite. Brilantnému vedcovi však kvôli smrteľnej dedičnej chorobe zostáva už len niekoľko rokov života, ktoré chce naplno využiť. Na to, aby mohol čo najviac pracovať, však užíva rôzne nelegálne stimulanty. A aby neskončil vo väzení za porušenie zákona o omamných látkach, môže si so svojou genialitou trest odpracovať ako nezávislý poradca policajnej detektívky Eleny, ktorej pomáha pri vyšetrovaní prípadov vrážd,“ uvádza anotácia.

Hlavného hrdinu, potomka Einsteina, stvárni herec Juraj Loj. Televízia nateraz počíta s výrobou 11 častí komediálneho krimi seriálu, s podobnou intenzitou ponúkala Markíza jednotlivé série Pána profesora.

Ďalšou výraznou novinkou sa stane televízna séria, ktorá spracuje prípady mediálneho známeho prokurátorka z kauzy Mariána Kočnera.

Joj najnovšie odhalila plány s výrobou nového krimi seriálu Prokurátorka, ktorý bude postavený na skutočných prípadoch napísaných prokurátorom Jánom Šantom. Ten sa mediálne zviditeľnil vďaka kauze zmeniek Markízy, v ktorej žaloval aj dostal do väzenia Mariána Kočnera.

Seriál bude postavený na ženskej hrdinke, prokurátorke, ktorú stvárni Zuzana Mauréry. Televízia avizuje 14 epizód, v ktorých vždy otvorí aj uzavrie jeden samostatný prípad.

„Nový kriminálny seriál prinesie neštandardný uhol pohľadu na vyšetrovanie zločinov cez prácu prokurátora. Každá epizóda predstaví jeden uzavretý prípad, pričom všetky pochádzajú z reálnych prípadov, ktoré sa stali aj v skutočnosti. Budú to príbehy z pera Jána Šantu, známeho slovenského prokurátora. Nad jednotlivými prípadmi sa seriálom vinie i jeden veľký príbeh, dlhodobý kriminálny prípad, ktorý súvisí priamo s hlavnou hrdinkou, prokurátorkou Sárou a dotýka sa jej osobného života. Ovplyvnil ju nielen súkromne, ale i profesionálne. A bude základom pre zničenie jej reputácie, pre jej diskreditáciu, práve pre jej silné morálne zásady a neúplatnosť,“ predstavuje novinku anotácia.

Joj už zároveň tento týždeň po prvýkrát vo väčšom predstavila pripravovaný nový komediálny seriál Hranica, o ktorom exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk.

Televízia potvrdila, že sa novinka Hranica stane jej novým dlhodobým seriálom, keď ho ohlásila ako denný seriál, pri ktorom nateraz nakrúti spolu 80 častí. Viac o seriáli vychádzajúcom zo zahraničného originálu nájdete v tomto článku.

Joj tiež už oficiálne oznámila, že sa hlavnou hviezdou novinky skutočne stane herec Braňo Deák, pre ktorého nová seriálová úloha znamenala po štyroch rokoch koniec v dennom seriáli Oteckovia. Viac sme informovali cez víkend.

Ako sme už informovali, novinka sa bude odohrávať na slovensko-ukrajinskej hranici, pričom z prvých ukážok môže ašpirovať na nasledovníka Hornej Dolnej. Medzi hlavnými postavami sa okrem Deáka objavujú napríklad Peter Sklár, Simona Kollárová, Hana Gregorová, Gabriela Dzuriková, Natália Germani, Michaela Čobejová či Jozef Vajda.

„Nový komediálny seriál sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici, kde vo fiktívnej obci Krivé žije niekoľko rodín, ktoré sa podieľajú na pašovaní všetkého, okrem ľudí, zbraní a drog. Do pašovania je zapletená aj jedna ukrajinská rodina, ktorá vlastní obchod s potravinami v najbližšej ukrajinskej dedine. Treťou „hlavnou postavou“ sú colníci a príslušníci hraničnej polície, ktorí sa snažia pašerákov odhaliť a prichytiť pri čine. Diváci sa môžu tešiť nielen na ústredný dejový motív – lásku medzi dcérou pašeráckej dynastie a novým príslušníkom hraničnej polície – ale aj na menšie romániky a zakázané lásky, množstvo pašeráckych dobrodružstiev a príchody i odchody ďalších postáv, ktoré pravidelne prekvapia a oživia dej denného seriálu,“ uvádza anotácia.

Z televíznych šou či relácií televízia novinky neohlásila.

Aj v ďalšom roku budú pokračovať programy V siedmom nebi, Česko Slovensko má talent alebo Inkognito, rovnako tak magazíny Nové bývanie, Na chalupe, Nová záhrada a Miláčikovo. Nových častí sa dočkajú denné reality šou Bez servítky a Nákupné maniačky, ktoré sa na obrazovky vrátia po viacročnej prestávke.

Naopak, televízia vyškrtla zo svojich plánov avizovanú novú sériu Mama, ožeň ma.

Joj pre známu zoznamku otvorila po rokoch nábor na jar tohto roka, pričom ako počas prezentácie uviedla, absolvovala kasting, z ktorého napriek viac ako stovke prihlásených nedokázala vyskladať dostatočný počet účastníkov, ktorí by sa boli ochotní zoznamovať pred kamerou a zároveň by sa pred ňu postavili aj ich rodinní príslušníci. Televízia nateraz realizáciu reality zoznamky odkladá.

Čítať viac...
Nahor