Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Nové projekty

Joj po dvoch rokoch vráti do prime-time kriminálku: Novinkou Kraj môže vyplniť celú jeseň!

Po dlhšej odmlke sa na obrazovky vráti aj kriminálny žáner, Joj stihne novú pripravovanú sériu uviesť na jeseň.

Obdobie, kedy sa televízie predháňali v nakrúcaní kriminálnych seriálov, skončilo už pred pár rokmi, pričom tento žáner v hlavných časoch vystriedali najmä rodinné a komediálne série.

Medzi poslednými projektami sa na obrazovke objavili na jar 2018 Inšpektor Max ako spoločný projekt verejnoprávnych televízií na Slovensku a v Česku, o rok neskôr na jar 2019 zas Joj uzavrela treťou sériou svoju kriminálku Za sklom.

Už koncom minulého roka komerčná dvojka naznačila, že by sa ku kriminálnemu žánru chcela vrátiť, pričom nakoniec to predsa stihne ešte v tomto roku.

Vo vlaňajšej brožúre pre klientov predstavila novú prime-time Kriminálku Kraj, ktorú mala začať nakrúcať túto jar koncom mája. V ostatných dňoch už začala odhaľovať viaceré detaily.

Narozdiel od jej poslednej kriminálky Za sklom má nový seriál priniesť tradičný koncept uzavretých prípadov a dvojice hlavných vyšetrovateľov, ktorí budú riešiť prípady na západe Slovenska. Samotný názov nového seriálu odkazuje, že pôjde o prípady vyšetrované krajskou kriminálkou.

Novú kriminálku autorsky pripravujú tvorcovia Za sklom, ktorí stavili na koncept mužsko-ženskej ústrednej dvojice vyšetrovateľov, ktorých hrajú Jana Kolesárová a Marián Mitaš. V seriáli sa tiež budú objavovať Adrian Jastraban ako šéf kriminálky, Darina Abrahámová, Tatiana Kulíšková či Peter Nádasdi. Na obrazovky sa tiež vráti herec Miroslav Noga, ktorý v novinke stvárni patológa. Posledne sa v pravidelnej role na obraze objavil v obdobnom detektívnom žánri v seriáli Detektív Dušo, po pár častiach však skončil neúspechom.

Už podľa potvrdených informácií by sa nová kriminálka Kraj na jeseň mohla dočkať celkovo 13 častí. Každý diel má priniesť jeden prípad, ktorý sa na jeho konci uzavrie.

Joj by tak kriminálka vydržala v sezóne dlhšie, než konkurenčné značkové seriály Pán profesor či Sestričky.

V prípade týždenného nasadzovania by vyplnila prakticky celú jeseň. Od prvého kompletného septembrového týždňa po ten predvianočný budú televízie skladať celkovo 15 týždňov pre hlavnú jesennú sezónu.

Kriminálka Kraj sa na obrazovky dostane skôr, ako už dlhšie avizovaná aj pripravovaná krimi rukojemnícka dráma Ultimátum.

O prvom pôvodnom seriáli Joj, do ktorého sa produkčne pridala Česká televízia, sa hovorilo už od roku 2019, kedy ešte niesol pracovný názov 8 hodín. Vlani už televízie začali aj s jeho výrobou, ktorú však ovplyvnila pandémia.

Aj Ultimátum sa na obrazovky malo dostať tento rok, generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, najnovšie na sociálnej sieti oznámil, že Joj a ČT so seriálom nakoniec počítajú pre rok 2022.

Anotácia Kriminálky Kraj
Nová kriminálka televízie Joj, z autorského pera tvorcov mimoriadne vydarenej krimisérie Za sklom, je zasadená do fiktívneho oddelenia krajskej kriminálnej polície, ktorá vyšetruje zločiny v jedinečnom kraji – na Záhorí. Diváci sa dočkajú zaujímavých prípadov, v ktorých trestné činy síce páchajú obyčajní ľudia, ale s ich vykonaním, alebo so zahladením stôp si dávajú riadnu námahu. Mužsko-ženská dvojica vyšetrovateľov tak vždy stojí oproti inteligentnému páchateľovi. Sami pritom nie sú žiadni superhrdinovia, ale bežní ľudia so svojimi osobnými aj pracovnými problémami. Rovnakými, aké majú aj obete a páchatelia zločinov, ktorých musia vypátrať a usvedčiť. Každá epizóda seriálu prinesie nový prípad, ktorý sa vyšetrí a uzavrie. Zároveň diváci popri zločinoch sledujú aj vývoj príbehov a vzťahov hlavných postáv.

Čítať viac...
Nahor