Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Režisér Jan Hřebejk s predstaviteľkou hlavnej hrdinky nového seriálu, foto: TV JOJ

Nové projekty

Joj vo veľkom nakrúca nové seriály: Roztočila minisériu od hviezdneho režiséra televíznej klasiky!

Televízna dvojka aktuálne vyrába hneď niekoľko nových seriálov, pustila sa aj do prípravy novej minisérie, za ktorou stojí oceňovaný režisér.

Komerčná Joj sa po čase znovu vrhla do prípravy rovno viacerých nových seriálových projektov, pričom počas nadchádzajúcej jesene by ich mohla predstaviť vôbec najviac za posledné sezóny.

Okrem nového seriálu Danice Hričovej Nemocnica, ktorý televízia už niekoľko týždňov intenzívne promuje na sociálnych sieťach, už potvrdila ambíciu na jeseň vytiahnuť aj nový krimiseriál od tvorcov Za sklom, Kriminálka Kraj, zároveň sa stále častejšie hovorí aj o komediálnej novinke od tvorcov Prázdnin Zlatá rybka a už na jar bola práve pre jeseň ohlásená aj tretia séria českého seriálu Lajna, do ktorého sa od novej série pridala aj Joj.

Okrem týchto seriálových noviniek však televízia pracuje aj na ďalšej, ktorej výroba už prebieha naplno.

Joj už vlani prvými informáciami naznačila plány zrealizovať minisériu s názvom Iveta, do ktorej nakrúcania sa v uplynulých týždňoch už mala naplno pustiť.

Ide o 8-dielny komediálny seriál z prostredia súťaže krásy Miss a sveta modelingu, za ktorým stojí jeden z najoceňovanejších českých filmových a seriálových režisérov Jan Hřebejk.

Režisérsky stojí za dnes už televíznou klasikou Pelíšky či oceňovanými filmami ako Kawasakiho růže, Musíme si pomáhať alebo Pupendo či slovenským filmom Učiteľka. Rovnako stojí za známou televíznou sériou HBO Až po uši či minisériou Českej televízie Rédl.

„Hlavnou postavou je Iveta, dievča na prahu dospelosti, ktoré sa medzi trebišovskou mládežou cíti ako ryba vo vode, ale priveľa času trávi tiež s miestnymi starcami, alkoholickými troskami. Jej pobožná matka jej vyčíta neženskosť a lenivosť, ale Ivete je to jedno, aj tak neverí, že ju v Trebišove čaká nejaká budúcnosť. Ale potom sa jedného dňa stanú dve veci – zázrak v kostole a nečakaná vzácna návšteva…A Iveta zrazu budúcnosť predsa len môže mať,“ znie anotácia k novému seriálu.

Hlavnú postavu Ivety stvárni Alžbeta Ferencová, informoval portál Topky.sk.

Tá sama v roku 2010 skúšala preraziť v súťaži krásy Miss Universe, neskôr sa zviditeľnila menšou postavou v seriáli Panelák či účasťou v štvrtej sérii Česko Slovensko má talent, v ktorej účinkovala ako súčasť štvorčlennej speváckej skupiny Forsomeone. Posledne dostala priestor ako asistentka v krátkodobom návrate súťaže Koleso šťastia.

Či bude chcieť Joj novinku uviesť ešte v tomto roku, nie je známe.

Vlani pre tento rok oznámila iba realizáciu minisérie, do ktorej sa tak aj stihla pustiť. Okrem už spomínanej štvorice nových seriálov Joj už nakrútila pre jeseň deviatu sériu Česko Slovensko má talent, vyrába tiež novú rodinno-súťažnú šou Vila Rozborila Dom snov, pokračovať by malo aj stabilné Inkognito.

Čítať viac...
Nahor