Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Stana Topolska, TV JOJ

Nové projekty

Výrobu už rozbehla aj Joj, obnovila prípravy hlavnej novinky Ultimátum! Pozrite si veľký prehľad deja

Televízie obnovujú seriálové výroby o čosi skôr, ako pôvodne avizovali, k nakrúcaniu sa pre uvoľňovanie opatrení stíhajú vrátiť už od začiatku júna.

Okrem Markízy už seriálovú výrobu reštartuje aj Joj. Kým obe televízie pôvodne naznačovali návrat k nakrúcaniu uprostred júna, Markíza už teraz znovu roztočila denný seriál Oteckovia a Joj zas obnovila prípravu nového značkového seriálu po skončení Za sklom, minisériu Ultimátum.

Ultimátum bude patriť k značkovým sériám Joj ako boli spomínané Za sklom či 1890. V prípade novej minisérie sa do jej prípravy k Joj pridala aj Česká televízia, ktorá vôbec po prvýkrát vstúpila do originálnej seriálovej produkcie Joj.

Televízie s výrobou Ultimáta začali ešte začiatkom jari. Krátko na to ho však prerušila pandémia koronavírusu, ktorá zastavila všetky výroby seriálov aj nespravodajských programov.

Tvorcovia a herci Ultimáta sa už aktuálne na začiatku júna vrátili k nakrúcaniu. Televízia musela zabezpečiť testovanie hercov, ktorí ako jediní na pľace môžu vystupovať bez rúška. Televízia uviedla, že testovala nielen hercov, ale rovnako štáb.

V seriáli sa objavia viaceré známe mená ako Ján Koleník, Diana Mórová, Peter Kočiš, Ivan Krúpa, Sväťo Malachovský či Miroslav Etzler. Viac podrobností o seriáli aj fotografie z nakrúcania nájdete v tomto článku.

Veľký prehľad deja novej minisérie Ultimátum
V hlavnom meste je sychravý jesenný deň. O pár hodín vypukne summit predstaviteľov V4, ktorého témou je posilnenie spolupráce armád regiónu. Bratislava sa na niekoľko dní stane pupkom sveta. Policajný vyjednávač Daniel (Ján Koleník), trpiaci spánkovou depriváciou po náročnej niekoľkodňovej šichte, ktorá ho takmer stála zdravý rozum a kariéru, sa konečne vracia domov. Namiesto odpočinku ho však čakajú ešte vyčerpávajúcejšie turbulencie. Všetko spustí nevinný telefonát s tehotnou manželkou Lenkou (Ester Geislerová). Rutinná návšteva nemocnice sa zmení na nečakanú rukojemnícku drámu.

Bývalý vojenský expert na výbušniny Korňan odrezal od sveta celé krídlo kardiochirurgie. Rukojemníkom nie je žiadny náhodný civilista, ale samotný minister obrany (Sveťo Malachovský), ktorý má počas summitu podpísať strategické dokumenty na nákup leteckej techniky. Korňanov spontánny plán bol jednoduchý. Uniesol ministra a vyhrážkami a mučením ho chcel prinútiť povedať pravdu o vyšetrovaní pádu vojenského lietadla, ktoré pilotoval Korňanov syn. Lenže jednoduchý plán sa skomplikoval v okamihu, keď minister počas „vypočúvania“ skolaboval.

Pre Korňana má Podhradský cenu iba živý, preto ho expresne dopravil do nemocnice, v ktorej sa v rovnakom čase nachádza aj Danielova žena. Daniel, ktorý sa na mieste objavil v podstate náhodou a mimo pracovného plánu, sa rýchlo stáva jedinou spojkou s únoscom. Situácia nie je štandardná z viacerých dôvodov – jedným sú osobné emócie, ktoré Danielom lomcujú, keďže ide o život jeho tehotnej ženy, ďalším zistenie, že nik z nadriadených nemá záujem, aby minister prežil. V takejto situácii je perspektíva jeho ženy a nenarodeného dieťaťa veľmi neistá. Prežiť nasledujúcich osem hodín nebude pre nikoho zo zúčastnených jednoduché…

Prvý deň obnovenej výroby seriálu Utimátum

Čítať viac...
Nahor