Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Oteckovia dostanú konkurenciu, Joj vo veľkom chystá nový denný seriál! Poznáme prvé mená

Aj televízna dvojka sa po čase chce vrátiť k formátu tradičného denného seriálu.

Denné seriály sú opäť v kurze.

Osem rokov patrili rodinné daily série k tomu najsledovanejšiemu, čo slovenské televízie ponúkali, až ich úspech v rokoch 2015 a 2016 zažil tvrdé rany a televízie sa od ich realizácie vzdialili.

Po niekoľkosezónnej abstinencii sa prvá osmelila Markíza, ktorá dlhší čas pripravovala adaptáciu argentínskej série Señores papis, keď si dala za cieľ miesto dovtedajších dramatických sérií priniesť odľahčenejší formát so zadaním priblížiť sa Paneláku.

Od januára 2018 takto uviedla Oteckov so štvoricou hlavných hrdinov Vladimír Kobielsky, Filip Tůma, Braňo Deák a Marek Fašiang, ktorí spôsobili spoločne s detskými hrdinami ošiaľ a do dnešných dní udržujú pre Markízu líderstvo v podvečernom čase.

Sila Oteckov však postupne s pribúdajúcimi sériami klesá.

Najslabšie výkony podávajú práve v tomto roku, kedy sa proti nim zároveň po prvýkrát presadila Joj so spustením dennej reality šou Bez servítky, a už častejšie dosahujú výkony v okolí aj pod podielovou úrovňou 25 %.

Práve v roku, kedy sa naštrbila výkonnosť Oteckov, sa pritom má do denného seriálu púšťať konkurenčná Joj.

Televízia už pred časom ohlásila prípravu na nakrúcanie nového seriálu Na hranici, ktorý by sa na jej obrazovky mohol dostať budúci rok.

Podľa prvých informácií pritom pôjde o nový denný seriálový projekt, ktorý by rovnako, ako Oteckovia, mal vychádzať zo zahraničného originálu.

Pod rovnakým názvom Na granici totiž v rokoch 2018 až 2019 bežal práve denný seriál na chorvátskej stanici TV Nova, ktorý priniesol v dvoch sériách spolu cez 230 častí a vysielal sa priamo v hlavnom vysielacom čase.

Už z prvých informácií je zrejmé, že sa slovenská adaptácia bude odohrávať na slovensko-ukrajinskej hranici a sledovať špecifiká života v prihraničnej obci, ktorú so susedmi nespája voľný cezhraničný prechod.

Príbeh v origináli otvára hlavná hrdinka, ktorá z hlavého mesta cestuje do rodnej dediny, no keď zmešká autobus, ocitne sa v rodine policajta, ktorý má strážiť nelegálny obchod na hraniciach, kým jeho pani je jeho hlavnou aktérkou. Z pašovania žije celá dedina, pričom hlavná hrdinka sa stane nielen jeho dôležitou postavou, ale aj najideálnejšou partnerkou pre nezadaných synov.

Joj má dennú seriálovú novinku už v týchto dňoch intenzívne nakrúcať, vďaka čomu sú známe aj prvé seriálové mená.

Jednu z hlavných postáv by mala v novinke stvárniť Simona Kollárová, ktorá sa výrazne zviditeľnila účinkovaním v seriáli seriálu Nový život. Práve ona by mohla hrať hlavnú hrdinku, okolo ktorej sa bude dej rozvíjať.

Rovnako by sa v seriáli mali objaviť napríklad Hana Gregorová, ktorá kedysi patrila k ústredným postavám Paneláku, alebo Peter Sklár, predstaviteľ jednej z hlavných postavičiek v Hornej Dolnej.

Čítať viac...
Nahor