Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Jesenný boj sa začína: Markíza reaguje na JOJ, presúva štart Pána profesora aj kľúčovej novinky!

Markíza mení svoje večerné plány, reaguje na skorší augustový nástup Nemocnice.

Boj o jesenného diváka sa začína už teraz.

Markíza a Joj vo štvrtok zverejnili programové plány prvého týždňa novej televíznej sezóny, ktorú postupne začnú rozbiehať na prelome augusta a septembra.

Ako je už známe, Markíza pôvodne plánovala spustiť naplno svoju jesennú štruktúru od nedele 4. septembra, kedy štartuje novú siedmu sériu celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome. Následne sa do vysielania mali dostať ďalšie kľúčové sezónne projekty Druhá šanca, Farma, Pán profesor, Extrémne premeny ale aj seriálová novinka Výnimočná Nikol.

Štart novej konkurencie Farmy

Konkurenčná Jojka medzičasom predstavila svoje plány, v ktorých nosné programy jesene štartuje skôr.

Ako sme už informovali, ešte na konci tohto mesiaca plánuje odštartovať svoj najsledovanejší seriál Nemocnica, ktorú na obrazovku vráti od utorka 30. augusta. V prvý týždeň ju dokonca avizuje v programe až trikrát – okrem utorka aj v stredu a vo štvrtok.

Dátum štartu už spoznala aj nová konkurencia pre reality šou Farma.

Joj v rovnaký týždeň odštartuje taktiež svoju novú reality zoznamku Láska na chate, pri ktorej potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk o zaradení novinky do priamej konkurencie Farmy.

Tú roky vysiela Markíza prevažne v jesennej televíznej sezóne bez vážnejšieho súpera, keď Joj väčšinu sezón druhé večerné pásmo proti Farme vypúšťala.

Láska na chate sa podľa programových plánov prvýkrát uvedie súčasne s jesenným štartom Nemocnice – v utorok 30. augusta. Patriť jej bude vysielací čas o 21:45. Joj ju avizuje taktiež v stredajší večer.

Vo štvrtok po Nemocnici už 1. septembra vráti politickú debatu Na hrane, kde môže reagovať na aktuálnu koaličnú krízu. Práve s koncom augusta je spojené ultimátum strany SaS na odchod Igora Matoviča z vlády.

Na začiatku týždňa, v pondelok 29. augusta, Joj štartuje novú 2. sériu rodinno-komediálneho seriálu Hranica, ktorý podľa prvých plánov aj na jeseň udrží v konkurencii Druhej šance. Hranicu televízia netradične držala vo vysielaní aj po skončení hlavnej jarnej sezóny v priebehu celého leta, 2. séria tak plynule nadviaže na aktuálne vysielané časti.

Markíza mení plány

Markíza pôvodne na prelome augusta a septembra počítala v utorok s dovysielaním reprízového Utajeného šéfa, na stredu aj štvrtok avizovala filmy. Takýto program publikovala aj vo vydaných programových plánoch.

V priebehu štvrtkového večera však ohlásila zmeny.

Markíza vo svojich plánoch reaguje na konkurenčnú Joj a skorý návrat seriálu Nemocnica, proti ktorému nenašla účinnú zbraň už takmer dva roky.

Kým Nemocnica si udržala divákov aj postavenie televízneho lídra ako minulú jeseň, tak tento rok na jar, Markíza proti nej prišla o niekdajšie programové istoty Sestričky, Horná Dolná, Svadba na prvý pohľad aj 2 na 1. V konkurencii Nemocnice sa prepadli na najhoršie čísla v ich vysielaní.

Ako sme exkluzívne informovali, Markíza tentokrát útočí na Nemocnicu seriálovým hitom aj dôležitou novinkou.

Pán profesor odštartuje skôr

Televízia potvrdzuje, že na utorkový prime-time presúva seriál Pán profesor, ktorý sa po jarnej prestávke vracia na obrazovky so 4. sériou.

Pôvodne sa vysielal v pondelky, kde však tento rok valcovala novinka Druhá šanca. Pre jeseň mala Markíza chcieť Pána profesora umiestniť pôvodne na stredy, nakoniec ním skúsi oslabiť Nemocnicu.

Pán profesor sa podľa plánov televízie mal vrátiť na obrazovky od septembra. Líder však nakoniec posúva štart svojej televíznej jesene o týždeň skôr

Markíza vo štvrtok večer zareagovala na programové plány Joj a 4. sériu Pána profesora zmenou programu odštartuje už v utorok 30. augusta o 20:30.

Po seriáli odvysiela proti reality novinke Láska na chate na Jojke premiérovú maďarskú romantickú komédiu s Vicou Kerekes Snúbenec alebo milenec?

Chatárov odkladá

Zároveň na štvrtky Markíza potvrdzuje návrat ku komediálne ladeným seriálom.

Niekoľko rokov po sebe štvrtkom patrila Horná Dolná, tento rok televízny líder neúspešne zmenil žáner a presunul na štvrtky zábavné programy Chart Show a 2 na 1.

Ako sme informovali, Markíza chcela vo štvrtkovom prime-time vytiahnuť od septembra nový komediálny seriál Chatári.

Prednosť nakoniec dostáva komediálna krimi novinka Výnimočná Nikol, v ktorej je hlavnou hviezdou Táňa Pauhofová. Markíza ju začala divákom prezentovať v uplynulých dňoch, kým o Chatárov dosiaľ oficiálne neinformovala. Nakoniec Výnimočnú Nikol uvádza do vysielania ako prvú.

Aj netradičná komediálna kriminálka sa mala do vysielania dostať až od druhého septembrového týždňa.

Markízou ňou nakoniec pokryje už na prelome augusta a septembra návrat Nemocnice a dôležitú seriálovú novinku Výnimočná Nikol odštartuje nakoniec vo štvrtok 1. septembra o 20:30.

Po novom seriáli odvysiela reprízovú akčnú komédiu Debbina osmička.

Potvrdené veľké finále Oteckov

Aj po zmene programových plánov Markíza potvrdzuje večerné vyvrcholenie denného seriálu Oteckovia.

Ako sme informovali, televízia tento týždeň ohlásila veľké prekvapenie pre koniec augusta, ktorým bude špeciálna celovečerná epizóda Oteckov, ktorých uzavrie netradične v prime-time.

Dvojhodinovú finálovú epizódu odvysiela v stredu 31. augusta od 20:30, a teda v deň narodenín Markízy. Prehľad deja veľkého finále Oteckov nájdete v tomto článku.

Markíza taktiež potvrdzuje novú 7. sériu celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome od nedele 4. septembra. V pondelok 5. septembra by mala odštartovať nová séria Druhej šance a taktiež vynovená Farma.

Pre reality šou tvorcovia pripravili v 14. sérii revolučnú novinku.

 


Markíza končí s tradičnou Farmou: Vracia sa k modernej verzii, zavádza revolučnú novinku!Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor