Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Exkluzívne

Sľubuje hviezdne obsadenie: Toto je herecká zostava pripravovanej novej Hornej Dolnej!

Markíza sa pokúsi zopakovať víťaznú stratégiu, komediálnu novinku nabije zvučnými menami.

Osem rokov bola stabilnou súčasťou večerného programu Markízy komediálna séria Horná Dolná, ktorá sa na jej obrazovke dočkala vyše 150 častí.

Seriál, ktorý pôvodne v januári 2015 uvádzala Markíza s obavami o úspech, sa od prvej časti stal skutočným seriálovým fenoménom, a napriek prirodzenému poklesu sledovanosti udržoval výkony televízie na potrebnej úrovni až do jari 2021. Po prvýkrát si s konkurenciou neporadil až vlani na jeseň, keď do podpriemerov začal padať proti vtedajšej novinke Nemocnica. Definitívne o divákov prišiel tento rok, keď mu televízia dvakrát zmenila vysielací deň.

Po strate výkonnosti a tvrdom prepade do podpriemerov Markíza oznámila koniec Hornej Dolnej, pričom zároveň okamžite začala pracovať na jej náhrade.

Od Českej televízie kúpila námet jej rodinno-komediálneho seriálu Osada, ktorý adaptovala do slovenského prostredia pod názvom Chatári.

Tí pritom zopakujú osvedčenú stratégiu, ktorá sa postarala o úspech Hornej Dolnej.

V jej prípade sa brány úspechu Markíza rozhodla preraziť čo najširšou zostavou áčkových hereckých mien. Práve tí boli kľúčovým pilierom úspechu, opretým tiež o obľúbené vidiecke prostredie, výrazné charaktery a hudobnú dramaturgiu postavenú na hitoch z klasickej dedinskej zábavy.

Aj v prípade Chatárov Markíza zdôrazňuje hviezdne herecké obsadenie.

Ako sme už exkluzívne informovali, do nového komediálneho seriálu zlákala napríklad dlhoročnú tvár Jojky, Dianu Mórovú, Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú alebo Vladimíra Kobielskeho, ktorému tak našla nové miesto po skončení Oteckov.

V Chatároch sa objaví aj ďalšia tvár známa z Oteckov, Mária Schumerová, ktorá v dennom seriáli stvárňovala postavu Lenky. Z mladších hercov má dôležitú postavu podľa prvých informácií stvárniť aj Matej Landl mladší, najmladší syn známeho herca. Pred rokmi sa už ako 13-ročný objavil v Hornej Dolnej, tentokrát sa pred kamery postaví už na prahu dospelosti.

Do komediálnej novinky má taktiež namierené ďalšia herečka z Oteckov, Jana Kovalčíková. Patrila medzi najpopulárnejšie postavy, až kým ju Markíza zo seriálu nevyškrtla na konci minulého roka aj s Braňom Deákom po jeho angažmáne v seriáli Joj, Hranica.

V Chatároch bude hrať taktiež Braňo Mosný, ktorému zas Markíza našla miesto po stopnutí seriálu Sestričky, či Barbora Švidraňová, ktorá bola túto jar jednou z posledných hereckých posíl v Oteckoch.

V novinke si taktiež zahrajú ďalšie zvučné mená.

Ako sme už informovali, hlavné tváre stvárnia okrem iných aj Sväťo Malachovský, Maroš Kramár alebo Marko Igonda, rovnako bude v novinke účinkovať Ivan Romančík, ktorého posledná veľká seriálová postava bola dennej sérii Divoké kone.

Po tohtoročnej komediálnej novinke Šťastní vs. Šťastní zároveň Markíza našla nové uplatnenie pre predstaviteľov jej dvoch hlavných postáv. V Chatároch si totiž taktiež zahrajú Helena Krajčiová a Marián Miezga.

Nepodcení divácky intelekt

Pôvodný český seriál Osada mal na Českej televízii premiéru minulý rok. Ponúkol trinásť epizód, pričom ČT už teraz pripravuje nových desať častí pre budúcoročné vysielanie.

„Slováci zvyknú cestovať na chaty, aby unikli každodennej rutine a boli v pohode. A budú v pohode, aj keby sa mali pozabíjať! Nenechajte si ujsť komediálny pohľad na partiu svojských ľudí, ktorí majú svoje nádeje a sny, rôzne tajomstvá a snažia sa spoločne zvládnuť jeden cieľ, ktorý ich spája: zúfalo sa snažia cítiť dobre a relaxovať v prírode po náročnom pracovnom týždni. Sú rozhodnutí byť v pohode, aj keď sú vystresovaní ako čert, nahnevaní, deprimovaní alebo zranení,“ znie anotácia seriálu.

Markíza pri novinke sľubuje inteligentný humor, ktorý nebude podceňovať divákov.

„Chatári sú oddychový komediálny seriál pre celú rodinu, ktorý nepodceňuje divácky intelekt. Je plný vtipných dialógov a komických, ľahko absurdných situácií,“ sľubuje Markíza.

Odštartuje v slote Hornej Dolnej

Chatárov už televízia potvrdila pre vysielanie v jesennej sezóne 2022.

Ako sme exkluzívne informovali, do vysielania ich chystá do priamej konkurencie najúspešnejšieho seriálu konkurencie Nemocnica na štvrtkové večery.

Chatári takto obsadia dlhoročný slot svojho predchodcu.

Ich nasadením na štvrtky sa Markíza vracia k podobe večernej vysielacej štruktúry ešte spred roka, keď práve štvrtky mnohé sezóny po sebe patrili Hornej Dolnej.

Od začiatku tohto roka však Markíza nenechala vo svojom večernom programe kameň na kameni, čo vyústilo do presunov Hornej Dolnej na piatky, neskôr na pondelky. Ani v jeden z týchto dní si už dostatok divákov nenašla.

 


Ďalší televízny útok: Markíza proti Nemocnici presúva svoj seriálový hit!Čítajte →
Čítať viac...
Nahor