Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Markíza končí s tradičnou Farmou: Vracia sa k modernej verzii, zavádza revolučnú novinku!

Markíza predstavila ťažiskovú novinku novej 14. série Farmy, tradičná reality šou sa zmení na futuristickú.

Jeden rok vydržal Markíze návrat k starej verzii Farmy.

V klasickej verzii odvysielala pôvodných deväť sérií, po ktorých začala s reality šou experimentovať. Od 10. ročníka v roku 2018 predstavila modernú verziu Farmy a tri roky po sebe súťažiacich delila na dva tábory – spočiatku na bežných hráčov a celebrity, následne na západ vs. východ a napokon na mesto vs. dedina.

V 12. sérii už na statok priniesla aj moderné vymoženosti a luxusné vybavenie, ktoré poprelo pôvodný charakter a koncept šou.

Krok späť urobili tvorcovia vlani.

 


Veľké finále v prime-time: Oteckovia dostanú celovečerný špeciál, poznáme dátum vysielania!Čítajte →

Súťažiacich už do dvoch skupín nerozdelili a ohlásili návrat ku koreňom Farmy a náročným podmienkam, ktorými bola šou charakteristická v minulosti. Televízia v 13. sérii obnovila taktiež pôvodný vizuál šou s klasickým logom.

Po jedinom roku sa opäť vracajú k modernej verzii reality šou.

Televízia už oficiálne komunikuje Farmu 14 pod novým logom, ktoré využívala v 10. až 12. sérii, kedy do formátu zavádzala viaceré experimenty a novinky, spoločne s modernými technológiami.

Logo Farma 13

Logo Farma 14

Umelá inteligencia na Farme

V 14. sérii opäť pripravuje modernú Farmu, ktorá tentokrát prinesie najväčšiu novinku v jej histórii.

Novú sériu Markíza postaví na prítomnosti umelej inteligencie Alice, ktorá bude s farmármi obývať statok.

Pravidelne bude sledovať ich správanie a vyhodnocovať konflikty, do ktorých sa by sa mala aj zapájať.

„Pozorne ich bude neustále sledovať, a keď to vyhodnotí ako potrebné, tak zasiahne. Za moment dokáže rozlúsknuť konflikty. Pre farmárov bude poriadnym šokom, ktorý určite nečakali,“ predstavuje novinku na Farme Markíza.

Kľúčovou prednosťou umelej inteligencie má byť absencia emócií. Tvorcovia jej dali ženský hlas.

 


Exkluzívne: Do Tvojej tváre mieri hviezda Susedov aj Druhej šance! TOTO sú mená novej 7. sérieČítajte →

„Farmári si budú musieť zvyknúť na to, že Alica, ako umelá inteligencia, nemá city. Nepozná ani zľutovanie. Za príjemným ženským hlasom sa skrýva silný charakter. Je sarkastická, výborná v analýzach a má vždy pravdu,“ opisuje vlastnosti novej spoločníčky farmárov televízia.

Nahradí aj moderátora

Tvorcovia si od tejto novinky sľubujú mimoriadne veľa.

Postavená je na nej celá tohtoročná séria, keď sa umelá inteligencia dostáva dokonca aj do loga šou a do podtitulu 14. série „Farma – Alica zasahuje!“. Na novej futuristickej spoločníčke na Farme stojí aj imidžová upútavka.

Umelá inteligencia dokonca nahradí tiež úlohu moderátora.

„Alica sa bude farmárom pravidelne prihovárať. Bude s nimi voliť duelantov a odovzdá im aj odkaz od vypadnutého,“ predstavila novinku televízia.

V minulosti bola úloha moderátora napríklad aj pri voľbe duelantov zásadná, keď vo vypätej atmosfére práve moderátor otváral viaceré konflikty a dostával sa viac do ich hĺbky.

Novým moderátorom Farmy sa pre 14. sériu stal Marek Fašiang.

V šou nahradil Evelyn, ktorá v nej odmoderovala štyri séria. Práve ona bola taktiež jedným zo symbolov novej modernej verzie Farmy zavedenej od 10. série, kedy vystriedala na poste moderátorky Kvetu Horváthovú.

 

Čítať viac...
Nahor