Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Jojka chystá skorý návrat Nemocnice: Poznáme dátum štartu aj veľký prehľad deja novej série!

Tretiu sezónu po sebe bude hlavným večerným ťahákom Joj seriálová Nemocnica, z ktorej sa minulý rok stal jeden z jej najúspešnejších seriálov vôbec.

Po letnej prestávke sa na obrazovku Joj vracia jej najsilnejší večerný program.

Dve sezóny po sebe sa jej kľúčovým a najúspešnejším ťahákom stala lekárska séria Nemocnica, ktorá si svoju úspešnosť udržuje od svojho štartu koncom augusta minulého roka.

Tvorcovia pre nadchádzajúcu jeseň pripravili príchod hneď niekoľkých nových postáv, pričom mimo iných do seriálového deja pribudnú aj rodinní príslušníci hlavných hrdinov. Rovnako tak do seriálu zakomponujú novú dlhodobú dejovú linku mladého medika, no zároveň pacienta, ktorý bojuje nielen so zákernou chorobou, ale aj s časom.

Dátum štartu novej série

Joj chystá skorý návrat Nemocnice, keď rovnako, ako vlani, odštartuje seriál ešte v priebehu letných prázdnin.

Televízia už v programových plánoch oznámila štart jesennej série Nemocnice na konci tohto mesiaca, keď ju do vysielania zaraďuje od utorka 30. augusta o 20:35.

Joj dokonca v úvodný týždeň počíta s intenzívnejším nasadzovaním svojho najsilnejšieho seriálu. Do vysielania Nemocnicu na konci augusta vracia s tromi časťami do týždňa – v utorok, stredu aj štvrtok.

Ďalšie nové postavy

Ako sme už informovali, do seriálu vstupuje nová sestrička Linda, ktorú stvárni Monika Horváthová. Je bývalou priateľkou Filipa Baloga, ktorého stvárňuje Alexander Bárta. Seriálový dej oživí taktiež nový lekár Miro, ktorý je aktuálnym partnerom Lindy. Hrá ho Peter Nádasdi.

Do seriálu taktiež pribudne mladá hviezda z jarného seriálového hitu Priznanie, Róbert Sipos. Stvárni postavu mladého medika Radka, bojujúceho so zákernou chorobou, ktorého príbeh sa bude niesť celou jesennou sériou.

Joj taktiež aktuálne potvrdila ďalšie herecké posily, a to priamo z rodín jednotlivých postáv.

„V nových častiach sa rozšíria rodiny hrdinov, ktorých ste v seriáli sledovali doteraz. Do Nemocnice to rozhodne prinesie viac kontextu zo života jednotlivých postáv a určite ich všetkých uvidíme v novom svetle,“ hovorí Joj.

Jednou z nich bude herečka Henrieta Mičkovicová, ktorá si zahrá postavu Rity – mamy Inéz (Dominika Žiaranová). „Ako to už býva, neprichádza do seriálu len tak pre nič za nič. Rita prinesie nový vietor do života svojej dcéry a poriadne zamieša kartami,“ sľubuje televízia.

Ďalším novým prírastkom v seriáli bude postava Angeliky, mamy Dáriusa a ženy anestéziológa Johnyho. Hrá ju Andrea Karnasová. 

Väčší priestor v jesennej sérii Nemocnice dostane Alexandra, ktorú stvárňuje Karin Adzimová. Súčasne sa tak do deja vracia jej mama Vilma. „Kto vie, možno budú aj s riaditeľom Hauptmannom tvoriť kompletnú rodinu,“ naznačuje televízia.

Prehľad deja jesennej série Nemocnice

Filip Balog mal pomerne pokojný život. Do cesty mu však vstúpi jeho bývalá Linda, ktorá sa vracia zo zahraničia aj s malou dcérkou Stelou. Linda tvrdí, že ju jej aktuálny partner bije. Ostáva bývať u Filipa a zamestná sa ako sestra v nemocnici. Tu zamieša vzťahmi medzi Filipom, Rebekou a Adamom. Po príchode jej partnera, lekára Mira, sa začnú odkrývať zaujímavé tajomstvá… 

Rebeka a Adam sa pokúšajú o dieťa, no Rebeka má okrem toho aj iné, profesijné ciele. Predovšetkým potrebuje zatestovať. Podarí sa jej to? 

Podarí sa atestovať aj Braňovi, ktorý má aktuálne plány s Grétou? Dá Gréta Braňovi šancu na dlhodobý vzťah aj napriek tomu, že dostala lukratívnu ponuku zo zahraničia? Navyše sa do nemocnice vracia aj Braňova dávna láska Agáta, ktorá sa rozišla s partnerom a sama sa stará o malú dcérku.  

Doteraz bezproblémový sanitár Dárius sa nečakane dostane do ostrého konfliktu s otcom, anestéziológom Johnnym. Rozdelí ich spor, ktorý sa týka Johnnyho ženy a Dáriusovej matky Angeliky. Dárius je zaťatý, s otcom sa nechce pomeriť. Podporu nájde u nových kamarátov, Braňa a Gréty. 

Do príbehu sa vo veľkom štýle vracia aj Vilma. Prichádza za dramatických okolností, keď sa zdá, že Hauptmannovi ide o život. Aby Hauptmann Vilmu udržal v nemocnici, pripraví pre ňu prekvapenie, ktoré je príliš lákavé a nedá sa odmietnuť. 

Roman a Inez si užívajú šťastné začiatky vzťahu, ale do cesty im prichádza nečakaná prekážka z rodiny Inez. Na scénu prichádza jej mama Rita, ktorá v jej živote spôsobí poriadny rozruch.

K slovu sa dostanú aj prekvapivé príbehy Noela, ktorý si za dramatických okolností nájde nečakanú partnerku a odhalí tajomstvo o sebe samom. 

Trojica seniorov, doktor Srnčík starší, doktor Hrdlička a doktor Čierny budú zdrojom vtipných konfliktov, ale stanú sa aj súčasťou veľkého pátrania po Hrdličkovom potomkovi. Nájdu ho? A čo ak ho majú celý čas pod nosom?   

Doktor Mišiak sa asi nikdy nezmení. Navždy to bude trochu trúba a smoliar. Ale v 5. sérii ho čaká príbeh, ktorý bude dramatický a dokonca aj veľmi nebezpečný. Dokáže ho prežiť v zdraví? 

O slovo sa prihlási aj Valika, ktorá skrýva temné rodinné tajomstvo. 

V nasledujúcej sérii budeme sledovať aj dlhodobý príbeh pacienta Radka, mladého medika, ktorý trpí zhubnou rakovinou. Naši lekári, najmä Agáta a doktor Hrdlička, preňho urobia všetko, len aby ho opäť postavili na nohy. Podarí sa im nemožné? Nenechajte si ujsť novú sériu vášho obľúbeného seriálu Nemocnica.  

Zdroj: TV JOJ

Nemocnica ostala neporaziteľná

Nemocnica doteraz spomedzi pravidelných televíznych programov nenašla premožiteľa.

Minulú jeseň z dlhoročnej vedúcej pozície zosadila niekdajšie seriálové hity Markízy – po troch úspešných rokoch o popularitu prišli dramatické Sestričky, ako aj dlhodobá stálica Horná Dolná.

Oba seriály zažili svoje najhoršie sezóny, prepadli sa na obdobné výkony na ratingovej úrovni 6 – 6,5 % v komerčnej cieľovke. Sestričky ešte v predošlej tretej sérii dosahovali rating 8 – 11 %, Horná Dolná sa vedela hýbať na výkonoch 7 – 9 %. Túto jar už Horná Dolná klesla po viacerých zmenách vysielacieho dňa na úplne dno len okolo ratingových 4 %.

Oba seriály sa po prepadákoch, aj v konkurencii Nemocnice, dočkali stopnutia avizovaného pokračovania či dokonca úplného zrušenia.

Markíza sa tento rok pokúsila na Nemocnicu zaútočiť novými časťami Svadby na prvý pohľad a 2 na 1. Miesto úspechu ale taktiež zažili svoju suverénne najhoršiu sezónu.

Veľkým prekvapením sa pre televíziu stal neúspech tretej série reality šou Svadba na prvý pohľad, ktorá len pred rokom bola jedným z jej nečakaných televíznych hitov. Práve až v minuloročnej druhej sérii Svadby Markíze poriadne zabrali, keď po presune na piatkový prime-time dosahovali pravidelne ratingy na úrovni 9 – 11 %. Stali sa jedným z najúspešnejších programov celého roka.

Posmelená úspechom televízia pre tretiu sériu pripravila ešte viac epizód a v pozícii hitu presunula reality šou priamo proti neporaziteľnej Nemocnici na Jojke. Tá si však poradila aj s novou konkurenciou, pričom Svadby sa prepadli aj na polovičné výkony oproti minulému roku.

Tretia séria Svadieb na prvý pohľad sa Markíze už od štartu neodlepila od dna. Štartovala na ratingu 6,2 % s podielom 17,7 %, okolo podobných výkonov sa hýbala v celom priebehu série. S blížiacim sa koncom už dokonca padala k 5% hranici, finále tretej série prepadlo s ratingom len 5 % a podielom 14,8 %, podobne na tom bol aj bonusový diel s podtitulom „Stále spolu“.

Ešte horšie na tom bola šou 2 na 1.

V minulosti skôr programový pilier Markízy zažil svoju najhoršiu sezónu od uvedenia pilotného dielu v roku 2018. Šou 2 na 1 zažila túto jar celkovo viac neúspešných vydaní, s ktorými sa ratingovo hýbala na slabej úrovni len 5 – 6 % s podielmi okolo 15 – 18 % v komerčnej cieľovke. Ešte minulú jar dosahovalo 2 na 1 v stredajšie večery ratingy okolo 7 – 9 %.

Na rozdiel od Svadieb sa šou 2 na 1 s blížiacim sa jarným finále sledovanosťou skôr dvíhala.

Trikrát, z celkovo ôsmich jarných premiérových častí, sa relácii podarilo vyskočiť. Po prvýkrát ešte v začiatkoch série po silnej mediálnej kampani vystrelilo vydanie s Dominikou Kavaschovou, ktoré porástlo na najvyšší rating tohtoročnej série 7,8 %.

Podobne sa šou zadarilo aj pred Veľkou nocou, kedy bol hosťom Peter Marcin, na ratingu 7,7 %, vtedy však Markíze k výstrelu pomohla konkurencia. Jojka v ten večer jednorazovo nevysielala Nemocnicu ale filmovú premiéru Kým si so mnou, ktorá tvrdo prepadla. Zároveň 2 na 1 porástlo vo finále, kde bola hosťom hviezda Let´s Dance, Attila Végh, pri ratingu 6,3 % s podielom 21,6 % v komerčnej cieľovke.

Čítať viac...
Nahor