Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza pred sezónou mení názov seriálového ťaháku jesene! Odhalené herecké obsadenie

Televízny líder chce na jesennej obrazovke uviesť tri seriály s najobsadzovanejšími hercami na Slovensku. Pripravovanej novinke krátko pred uvedením zmenila ťažkopádny názov.

Na obrazovku Markízy mieri ďalšia seriálová novinka.

Ako sme exkluzívne informovali, už na jeseň chce televízia uviesť komediálnu novinku Chatári, ktorá by sa mala stať nástupcom zrušenej Hornej Dolnej, pričom zároveň by sa premiéry mala dočkať aj pripravovaná veľká komediálna kriminálka.

 


Sľubuje hviezdne obsadenie: Toto je herecká zostava pripravovanej novej Hornej Dolnej!Čítajte →

Markíza chce takto v jednej sezóne unikátne odvysielať tri nosné prime-time seriály, v ktorých hviezdia najobsadzovanejší slovenskí herci.

Dlhodobo najžiadanejšími sú Ján Koleník, ktorý je hviezdou Druhej šance, hlavné tváre Pána profesora Tomáš Maštalír a Gabriela Marcinková a taktiež Táňa Pauhofová, ktorú zlákala ako hlavnú hrdinku práve do odľahčenej kriminálky.

Všetci štyria sú na Slovensku pravidelne obsadzovaní do dôležitých seriálových projektov aj filmových romantických komédií, ktoré sa tešia najväčšej diváckej popularite.

Novinka s Táňou Pauhofovou pozná ďalšie kľúčové detaily.

Nový názov

Ako je už známe, ide o slovenskú adaptáciu francúzsko-belgického komediálneho krimi seriálu HPI Haut Potentiel Intellectuel. Po prvýkrát sme o tejto novinke informovali vlani v novembri.

Na Slovensku dostal seriál názov MIN: Mimoriadne intelektové nadanie. Šlo o oficiálny názov, s ktorým Markíza pracovala nielen v mediálnych výstupoch, ale aj vo vlastných promo materiáloch. Seriál takto čerstvo predstavila aj pre jeseň 2022.

Markíza nakoniec názov nového seriálu mení.

 


Markíza prekopáva zloženie poroty Tvojej tváre! Obsadila miláčika jarného Let´s DanceČítajte →

Krátkom pred štartom novej sezóny televízia oficiálne novinku predstavila pod názvom Výnimočná Nikol. Seriál sa tak zbaví na pohľad ťažko zapamätateľného názvu a nevýraznej skratky.

Herecké obsadenie

Známe je aj obsadenie ústredných seriálových postáv.

Vizuál nového seriálu

Táňa Pauhofová ako hlavná hviezda v seriáli stvárňuje Nikol Tichú, ktorá je upratovačkou na policajnej stanici.

„Ide o slobodnú matku troch detí, ktorá sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“ a jej bezprostredná povaha ju tak pravidelne zaťahuje do množstva konfliktných, ale aj komických situácií,“ uvádza televízia.

 


Ďalší televízny útok: Markíza proti Nemocnici presúva svoj seriálový hit!Čítajte →

Nikol Tichá je na pohľad obyčajná upratovačka, no s mimoriadnym intelektom.

Nikol je žena s IQ 160, čo jej ale život, paradoxne, skôr komplikuje, pretože má veľký problém s počúvaním autorít a slušným správaním. Policajné oddelenie však vníma jej inteligenciu ako výhodu a ponúka jej miesto detektívnej konzultantky,“ píše anotácia.

Seriál bude prepájať aj osobná dejová linka hlavnej hrdinky spojená s neuzavretým kriminálnym prípadom: „Túto pozíciu prijíma pod podmienkou, že policajný útvar jej pomôže pri pátraní po otcovi jej prvého dieťaťa, ktorý zmizol pred 15 rokmi, keď bola tehotná.“

Hlavným hereckým partnerom Pauhofovej bude Kamil Mikulčík. V seriáli stvárni policajného vyšetrovateľa, Adama Kadleca.

Z novej pomocníčky spočiatku nadšený nebude. „Napriek tomu, že policajný vyšetrovateľ, ku ktorému je zaradená, nie je z jej prítomnosti nadšený, ich investigatívna práca prináša skvelé výsledky a postupom času si ju obľúbi…“ píše televízia.

Ďalšie ústredné postavy stvárnia Michaela Majerníková ako Kristína Trenčanová, Pavol Šimun ako Samo Dubský či Dominika Morávková v úlohe Nory Antonyovej. Známe mená avizuje televízia aj vo vedľajších postavách.

Hlavné herecké obsadenie seriálu Výnimočná Nikol

Novinka, ktorá určuje trendy

Nový seriál prinesie celkovo 8 častí. Odštartovať by mal už v prvej polovici jesennej sezóny.

Markíza sľubuje, že pôjde o vysoko kvalitnú produkciu, ktorou určí televízne trendy na slovenskom trhu.

„Som rada, že vďaka tejto seriálovej novinke Markíza rozširuje svoju žánrovú ponuku o komediálny kriminálny seriál, ktorý v domovskom Francúzsku zožal obrovský úspech. Verím, že vďaka bravúrne zvládnutej adaptácii a vysokej produkčnej kvalite sa divákom jeho slovenská verzia bude páčiť. Markíza tak opäť potvrdzuje, že ako televízny líder určuje trendy a prináša špičkové prémiové seriály, ktoré sú najsledovanejšie na trhu práve vďaka silným príbehom a kvalitnému prevedeniu. Výnimočná Nikol sa zaraďuje presne medzi takéto projekty,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Režisérkou nového seriálu je Marta Ferencová, ktorá stojí za romantickými komédia Všetko alebo nič, V lete ti poviem, ako sa mám, Želanie pre Ježiška alebo Príliš osobná známosť.

Výnimočná Nikol je zároveň prvým televíznym projektom, na ktorom Markíza spolupracuje s Evitou Twardzik Urbaníkovou od jej príchodu do televízie v máji tohto roka. Produkčne novinku zastrešuje spoločnosť NUNEZ NFE.

Vizitka seriálu Výnimočná Nikol
žáner: komediálny kriminálny seriál
kreatívna producentka: Evita Twardzik
producentka TV Markíza: Alexandra Dubovská
producenti NUNEZ NFE: Olga Núñezová, Peter Núñez
výkonná producentka: Marianna Heinz
scenár: Evita Twardzik
réžia: Marta Ferencová
herci: Táňa Pauhofová, Kamil Mikulčík, Michaela Majerníková, Pavol Šimun, Dominika Morávková a ďalší

Čítať viac...
Nahor