Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jesenný návrat rekordnej Druhej šance: Potvrdený dátum štartu aj prehľad deja 2. série!

Televízia potvrdila informácie portálu Mediaboom.sk, Druhá šanca pozná oficiálny dátum štartu 2. série, známy aj dátum jesenného finále.

Markíza potvrdzuje detaily novej série Druhej šance.

V pondelok sme informovali o príchode hercov z Oteckov Moniky Hilmerovej a Filipa Tůmu do najúspešnejšieho seriálu minulej jari, pričom televízia doplnila zoznam nových tvárí o ďalšie mená.

Detaily a dej novej 2. série

Ústrednou postavou seriálu naďalej ostáva „Dok“ – bývalý primár Andrej Fabián, ktorého stvárňuje Ján Koleník.

„Som veľmi rád, že kvalitný scenár a seriál Druhá šanca dostal rovnako kvalitnú druhú sériu, v ktorej odhalíme ešte viac zo zabudnutej Andrejovej minulosti. Bude si musieť upratať nielen vzťahy, ale aj zachrániť pracovný kolektív, získať späť svoj bývalý post primára, a to všetko na pozadí hodnôt, ako sú rodina, priatelia a lekárska etika. V druhej sérii sa ešte viac pozrieme na charaktery a ľudskosť lekárov, ktorí sa v prvej línii obetujú pre spoločnosť, a tým im vzdávame veľkú úctu,“ uviedol k štartu novej série Koleník.

Fabián v novej sérii zvedie boj o miesto primára s novou lekárkou – virologičkou Dianou Richterovou. Hrá ju Monika Hilmerová.

„Fabián v tejto sérii získa nového protivníka – nekompromisnú kolegyňu, virologičku Dianu Richterovú, s ktorou bude zvádzať napínavý boj o svoje pôvodné miesto primára a zároveň tak obhajovať svoj ľudský a empatický prístup k pacientom a medicíne.“ uvádza televízia.

Richterová bude pritom dávnou kamarátkou Fabiána a jeho bývalej ženy Adely. Na ceste za kariérou však pôjdu všetky staré vzťahy bokom.

„Zdá sa ale, že oddaná virologička a infektologička, ktorá žije svojou prácou na úkor súkromia, aktuálne hľadí viac na vlastné ambície a predstavy o tom, ako by sa malo oddelenie internej medicíny zmeniť, než na staré priateľstvá a sentimenty,“ dodala televízia.

Jesenné časti Druhej šance odštartuje mimoriadna udalosť, ktorá významne ovplyvní seriálový dej.

„Hneď v úvodnej časti sa však stane udalosť, ktorá navždy zmení nielen toto oddelenie, ale i celé jeho osadenstvo a hrdinov seriálu prinúti všetky svoje plány prehodnotiť…“ uviedla Markíza.

V talianskom origináli tvorcovia zakomponovali do deja 2. série pandémiu covidu.

Tá naplno prepukla v čase uvedenia seriálu na obrazovky, pričom práve v Taliansku bola prvá vlna jedna z najhorších na celom svete. V seriáli si koronavírus vyžiadal aj obeť lekára, pričom dej druhej série sa na situáciu pozerá už po prekonaní najhoršej fázy. K najdramatickejším udalostiam z prvej vlny covidu sa vracia prostredníctvom retrospektívnych záberov.

Markíza už potvrdila aj ďalšie nové postavy v podaní Filipa Tůmu, Vlada Černého, Karola Tótha, Martina Varinského alebo Karin Adzimovej. Viac o nových postavách v tomto článku.

„Popri napínavých momentoch, šokujúcich odhaleniach a dramatických zvratoch nebude ani v tejto sérii chýbať romantika, pozitívne emócie a silné ľudské príbehy. Týkať sa budú nielen súkromia seriálových lekárov, no opäť aj pestrej palety pacientov s neobvyklými diagnózami a rôznymi problémami, ktoré diváci spoznajú v nových epizódach,“ znie anotácia novej série.

Dátum štartu aj finále 2. série

Markíza oficiálne potvrdila, že s Druhou šancou počíta v priebehu celej jesennej sezóny.

Zároveň potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk a Druhú šancu skutočne ponecháva v pondelňajšom prime-time so štartom od pondelka 5. septembra o 20:30.

Aj v novej sérii dostane Druhá šanca celkovo 16 epizód, vďaka čomu ju bude Markíza vysielať plynule bez prestávky až do predvianočného týždňa.

Finále 2. série je naplánované na pondelok 19. decembra.

Zábery z novej série

Dcéry Andreja a Adely (Lucia Šimková) dostane v seriáli väčší priestor, predstaví sa už ako lekárka Fabiánová.

Monika Hilmerová ako Diana Richterová ako dávna Fabiánová priateľka zvedie boj o miesto primára

Filip Tůma si zahrá vynikajúceho chirurga Richarda Valenta

Kartami zamieša postava nádejného lekára, ktorú si zahrá Karol Tóth. Jeho príchod do seriálu vzbudí rozruch v pôvodnom tíme

 

Druhá šanca je slovenskou adaptáciou úspešného talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani, ktorý už bol vysielaný v mnohých krajinách po celom svete. Inšpirovaný je skutočným príbehom lekára Pierdante Piccioniho, primára veľkej nemocnice v severnom Taliansku, ktorý opísal vo svojich autobiografických románoch Mínus dvanásť a Prvá pomoc.

Vizitka 2. série Druhej šance
Žáner: dramatický seriál z lekárskeho prostredia
Kreatívna producentka: Soňa Čermáková Uličná
Producentka TV Markíza: Alexandra Dubovská
Producent Beetle: Peter Kelíšek
Adaptácia scenárov: Nina Morgenstein, Biba Bohinská, Laura Siváková
Réžia: Peter Hoferica
Hrajú: Ján Koleník, Lívia Bielovič, Sarah Arató, Zuzana Norisová, Monika Hilmerová, Filip Tůma, Vlado Černý, Dano Heriban, Ráchel Šoltésová, Michaela Majerníková a ďalší

Čítať viac...
Nahor