Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jesenné premiéry na JOJ: Najnovší Statham, Rýchlo a zbesilo aj návrat česko-slovenského trháku!

Po Markíze predstavujeme aj najatraktívnejšie filmové premiéry tejto jesene na Jojke.

O štyri týždne štartuje nová televízna sezóna a s ňou aj jesenné štruktúry najsledovanejších staníc.

V ostatných dňoch sme z ich podoby odhalili viaceré detaily. Exkluzívne sme informovali o novej konkurencii pre reality šou Farma aj o pripravovanej zmene moderátorky, plánovaný dátum štartu nových sérií Pečie celé Slovensko či Česko Slovensko má talent, nové postavy v seriáli Nemocnica a najnovšie aj prvých súťažiacich siedmej série Tvoja tvár znie povedome.

Informovali sme taktiež o najlákavejších premiérach Markízy pre jeseň 2022, pričom aktuálne poznáme aj najväčšie filmové ťaháky nadchádzajúcej sezóny na Jojke.

Akční hrdinovia

Joj by mala svoje hlavné filmové ťaháky jesene vysielať opäť v nedeľnom prime-time.

Konkurovať tak nimi bude ťažiskovým šou Markízy a RTVS, keď práve v nedeľu by mali vysielať svoje hlavné jesenné projekty Tvoja tvár znie povedome a Pečie celé Slovensko.

Joj sa spravidla vypláca v tieto večery stávka na akčné premiéry, ktorých má na jeseň pripravených niekoľko.

Jednou z hlavných premiér novej sezóny bude najnovší a kritikmi pozitívne hodnotený film Jasona Stathama – Rozhnevaný muž (Wrath of Man, 2021). Režisérsky aj scenáristicky za ním stojí Guy Ritchie. Statham sa vo filme predstaví ako neľútostný a mimoriadne naštvaný muž, ktorému zabili syna. Hnaný túžbou po pomste sa v utajení zamestná v bezpečnostnej službe prevážajúcej obrovské sumy peňazí, aby odhalil, chytil a kruto potrestal ľudí, ktorí majú na rukách synovu krv.

 


Jesenné highlighty na Markíze: Najnovší česko-slovenský hit aj útok komiksových hrdinov!Čítajte →

Jason Statham bude taktiež jednou z hviezd nového Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw, 2019). Ide o ôsme pokračovanie úspešnej filmovej série, ktoré nadviaže na predchádzajúci siedmy film. Dwayne Johnson ako Luke Hobbs a Statham ako Deckard Shaw sú proti svojej vôli donútení spolupracovať a postavení pred spoločnú zákazku – nájsť a zneškodniť  tajnú britskú agentku, ktorá údajne zbehla do nepriateľského tábora. Na Shawa však čaká prekvapenie – pôjde o jeho mladšiu sestru Hattie.

Joj tiež na jeseň odvysiela premiéru akčného trileru Kód 355 (The 355, 2022), ktorý predstaví partiu hlavných hrdiniek – špiónok z rôznych kútov sveta, ktoré napriek vzájomnej averzii musia spojiť sily. Hlavné postavy hrajú Jessica Chastain, Penélope Cruz, Diane Kruger alebo Lupita Nyong’o.

Premiéru tiež bude mať akčný hororový triler Pod vodou (Underwater, 2020), v ktorom sa pod morskou hladinou na jednom z najhlbších miest na svete ocitnú Kristen Stewart, či Vincent Cassel.

V hlbinách mora sa bude odohrávať taktiež hororový triler 47 metrov (47 Meters Down, 2017). Filmové sestry Mandy Moore a Claire Holt zatúžia po dobrodružstve a nechajú sa ponoriť niekoľko stôp pod hladinu oceánu v kovovej klietke, aby sa stretli tvárou v tvár so žralokom belasým. Neplánovali však, že z klietky nebude úniku.

Joj taktiež avizuje triler 21 mostov (21 Bridges, 2019), v ktorom detektív Chadwick Boseman nechá uzavrieť všetkých 21 mostov vedúcich z Manhattanu, aby dolapil páchateľov hromadnej vraždy policajtov.

Komédie a animáky

Medzi animovanými premiérami Joj pripravuje pokračovania známych filmov. Do televízneho vysielania sa dostane animák Tajný život maznáčikov 2 (The Secret Life of Pets 2, 2019) a po druhýkrát taktiež animovaná verzia kultovej Rodiny Addamsovcov 2 (The Addams Family 2, 2021).

 


Exkluzívne: Do Tvojej tváre mieri hviezda Susedov aj Druhej šance! TOTO sú mená novej 7. sérieČítajte →

Pre fanúšikov komédií sa na obrazovky dostane rodinná premiéra Ako dostať deda z domu (The War with Grandpa, 2020), v ktorej hlavné postavy stvárnili Robert De Niro a Uma Thurman.

Ďalšou komediálnou premiérou bude tentokrát česko-slovenská snímka Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021), za ktorou stojí režisér a spisovateľ Patrik Hartl. V hlavných úlohách sa predstavia štyria muži Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann, ktorých doplnia Zuzana Norisová, Jana Kolesárová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Soňa Norisová, Daniela Kolářová či Barbora Poláková. Film sleduje príbeh štyroch kamarátov, ktorí vyhlásia vojnu kríze stredného veku tým, že sa rozhodnú plniť odvážne výzvy. Prvou z nich bude vyzliecť sa na verejnosti donaha.

Televízna dvojka takisto odvysiela premiéru romantickej komédie Láska na špičkách (2021), v hlavnej úlohe s Vicou Kerekes. Film sleduje príbeh bývalej primabaleríny českého Národného divadla, ktorá po úraze skončila kariéru a presťahovala sa s manželom a dcérou do opusteného mlynu, ktorý zdedila po babičke.

Televíznu premiéru bude mať aj čierna komédia Kurz manželskej túžby (2021) s Jiřím Bartoškom, za ktorou stojí režisér oceňovaného hitu Teorie tygra. Ešte vlani Joj pre tento rok avizovala aj premiéru romantickej komédie Jedine Tereza (2021), v ktorej sa objavila tiež Iva Janžurová.

Joj zároveň na konci sezóny po prvýkrát odvysiela vlastnú vianočnú rozprávku, keď sa pridala k produkcii hlavnej rozprávkovej premiéry Českej televízie pre tohtoročné Vianoce – Krakonošove tajomstvo (2022).

Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou, a mladším bratom Adamom. V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček, ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš a aké je jeho najväčšie tajomstvo?,“ znie anotácia novej rozprávky.

Hlavnými tvárami vianočnej novinky sa stanú medzi slovenskými hercami Martin Huba, Diana Mórová a Dominika Morávková a spomedzi českých hercov David Švehlík, Leona Skleničková, Jan Nedbal, Jakub Prachař alebo Ondřej Sokol.

 


Vianočná premiéra tohto roka odhalená, novou rozprávkou prekvapí JOJ! (dej, herci, foto)Čítajte →

Pokračovanie romantického hitu

Jesenným highlightom Joj bude pokračovanie najúspešnejšej filmovej premiéry roka 2020.

Tou sa stala česko-slovenská romantická komédia Šťastný nový rok, ktorej televízna premiéra v decembri vystrelila na rating 13,4 % s podielom na trhu až 37,9 % v komerčnej cieľovej skupine (12-54). Celkovo si ju pozrelo až 671-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Film sa po dvoch rokoch vráti na televízne obrazovky.

Voľné pokračovanie Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021) sa zo zasnežených Tatier presunie na chorvátske pláže. Dej začína na Silvestra, kedy Ján Koleník požiada Táňu Pauhofovú o ruku, pričom svadba má prebehnúť práve v Chorvátsku. Nemení sa obsadenie filmu, v ktorom nechýbajú ani Tomáš Maštalír, Emília Vášáryová, Jiří Bartoška, Antónia Lišková, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová, alebo Marek Majeský.

 

Čítať viac...
Nahor