Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jesenné highlighty na Markíze: Najnovší česko-slovenský hit aj útok komiksových hrdinov!

Markíza si pre jesennú sezónu odložila väčšinu najsilnejších filmových titulov ohlásených pre rok 2022.

Mesiac ostáva do štartu novej televíznej sezóny, ktorej podoba sa už začína rysovať. Už tradične budú ich dôležitou súčasťou aj filmové premiéry, pričom televízie proti sebe postavia väčšinu najzvučnejších tohtoročných titulov.

Už dnes je zrejmé, že si až pre druhú polovicu roka tie najdôležitejšie premiéry ponechala Markíza.

Česko-slovenské premiéry

Na jeseň sa televíznej premiéry dočká vlaňajší česko-slovenský hit Známi neznámi (2021) s nabitým obsadením. Hlavné úlohy v nej stvárňujú dlhodobé tváre Markízy Tomáš Maštalír a Petra Polnišová spoločne s Táňou Pauhofovou, Sväťom Malachovským, Klárou Issovou či Annou Kadeřávkovou.

Komédia napriek pokračujúcej pandémii minulý rok na prelome leta a jesene zlomila stotisícovú hranicu návštevnosti v kinách, čím prekonala aj najoptimistickejšie scenáre.

„Rozpráva príbeh kamarátov, ktorí sa počas Silvestra rozhodnú vyložiť telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi, znie anotácia komédie, ktorú autori označujú aj ako horko sladkú.

Rovnako si až na jeseň odložila Markíza aj ďalšiu českú komédiu Denník moderného fotra (2021). Jiří Mádl a Tereza Ramba v nej stvárňujú mladých rodičov, ktorí si len sťažka zvykajú na svoju novú úlohu.

„Keďže Nataša je úspešná dizajnérka hračiek pre deti, s malým Dominikom musí ostať doma na materskej Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína boj o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska, znie dej českej novinky.

Markíza tiež pre tento rok ohlásila premiéru českej rozprávky Najväčší dar (2021), ktorá sa ešte len má dostať na plátna kín.

Pre tento rok sú pritom známe už dve vianočné televízne premiéry – RTVS by mala odvysielať cez sviatky televízny film Kôň, Joj zas po prvýkrát vo svojej histórii vlastnú koprodukčnú rozprávku Krakonošove tajomstvo. Tá sa stane zároveň hlavnou premiérou Vianoc na Českej televízii.

Česká rozprávka Najväčší dar odhalí, ako to dopadne, keď sa bohovia začnú pliesť do záležitostí ľudí a ľudia zas do vecí bohov. Diváci sa môžu tešiť na Bolka Polívku, Sabinu Rojkovú, ale aj na čoraz populárnejšiu Annu Polívkovú.

Animák a komiksoví hrdinovia

V prehľade jesenných filmov Markíza potvrdzuje jednu animovanú premiéru Čarovný park (Wonder Park, 2020). Príbeh sa odohráva vo vysnívanom zábavnom parku, v ktorom sa o všetky atrakcie starajú zvieratká.

Zo zahraničných filmov a blockbusterov si Markíza na druhú polovicu roka ponechala novinku pre milovníkov komiksových hrdinov Wonder Woman 1984 (2020). Gal Gadot v nej bojuje proti zlu a nepráviu. Jeho prvú časť Markíza uviedla v roku 2020 na Veľkú noc, kde s ním dosiahla nadpriemerné výkony.

Ešte vlani Markíza oznámila pre rok 2022 premiéru jedného z najlepšie hodnotených komiksových filmov súčasnosti Spider-Man: Návrat domov (Spider-Man: Homecoming, 2017). Snímka, v ktorej sa Tom Holland po prvýkrát objavil v úlohe Petra Parkera, na svoje televízne uvedenie stále čaká.

Markíza v materiáloch pre jesennú sezónu potvrdzuje uvedenie premiéry Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn, 2020), kde hviezdi Margot Robbie.

Pre milovníkov veľkých blockbustrov, v ktorých sa mieša akcia a dobrodružstvo s humorom, bude medzi hlavné ťaháky patriť hviezdne obsadený Jumanji: Ďalší level (Jumanji: The Next Level, 2019). Dwayne Johnson, Jack Black či Kevin Hart zistia, že Jumanji nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria.

 

Čítať viac...
Nahor