Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Viete prví

Nemocnica od jesene s novými postavami: Do seriálového hitu JOJ mieri hviezda Priznania!

Joj pre nadchádzajúcu sezónu intenzívne pripravuje pokračovanie Nemocnice, seriálový dej by malo oživiť hneď niekoľko nových tvárí.

Už tretia sezóna čaká na jeden z najsledovanejších televíznych programov ostatného obdobia Nemocnica.

Vôbec prvá lastovička na poli nemocničných seriálov na obrazovke Jojky televízii hneď vyšla naplno, keď sa od prvých častí zaradila k suverénom televízneho vysielania. Vo svoje vysielacie dni v utorky a štvrtky stabilne dve sezóny po sebe udržala pozíciu lídra na trhu, pričom recept konkurenčná Markíza na ňu nedokázala nájsť recept napriek viacerým pokusom.

Nemocnica sa stala najsledovanejšou novinkou roka 2021, pričom väčšinu divákov si preniesla aj do tohtoročného jarného pokračovania, kde ju v úspešnosti predbehla len Druhá šanca. Vo svojej prvej sezóne v komerčnej cieľovke spravidla dosahovala ratingov úroveň 8 – 9 %, túto jar sa jej priemery hýbali okolo alebo pod 8 %. V celkovom publiku divákov starších ako 12 rokov Nemocnicu každý týždeň sledovalo vyše pol milióna divákov.

Kým takto pred rokom práve v tomto čase naplno bežala kampaň na štart seriálovej Nemocnice, aktuálne sa JOJ pripravuje už na jej tretie pokračovanie.

Jeho súčasťou by malo byť ďalšie posilnenie hereckého obsadenia, keď by si to do seriálu mali namieriť známe mená.

Nové postavy v Nemocnici

Patriť medzi ne budú aj herci známi z bývalých seriálov kreatívnej producentky, Danice Hričovej, ktorá stojí aj za seriálom Nemocnica.

V novej sérii seriálový dej zamieša Monika Horváthová.

V minulosti stvárnila hlavnú hrdinku v seriáli Pravá tvár vysielanom v lete 2017 na Joj. Šlo v tom čase o jej prvú veľkú seriálovú úlohu, keď televízie už vtedy stále viac hľadali nové mladé tváre pre svoje projekty. Po materskej dovolenke sa herečka nakrátko objavila aj v seriáli Sestričky.

Monika Horváthová sa v Nemocnici predstaví ako milá a vynikajúca sestrička Linda, ktorá má však aj odvrátenú stránku. Je bývalou priateľkou Filipa Baloga, ktorého stvárňuje Alexander Bárta.

Do seriálovej Nemocnice by mal nastúpiť takisto Peter Nádasdi.

Ten sa zas výrazne spopularizoval účinkovaním v niekdajšom dennom seriálovom hite Búrlivé víno. Ostatné dva roky ho diváci stretávali najmä vďaka seriálu Pán profesor, kde stvárňuje člena učiteľského zboru, istý čas zastupujúceho aj riaditeľa.

V Nemocnici by si mal Nádasdi zahrať lekára Mira a zároveň partnera Lindy, čo bude vyvolávať napäté situácie medzi ním a Balogom.

Do seriálu taktiež pribudne mladá hviezda z jarného seriálového hitu Priznanie.

Tohtoročné voľné pokračovanie seriálu Hniezdo prinieslo aj účinkovanie nových hereckých tvárí, medzi ktorými si obľubu u divákov získal aj Róbert Sipos. V Priznaní si zahral Juraja, odchovanca detského domova, ktorý sa zaplietol do pašovania cigariet.

Po novom sa vychádzajúci herecký talent objaví vo svojom druhom televíznom seriáli. Ako prvý informoval časopis Eurotelevízia.

Sipos sa pritom môže stať aj novou hviezdou Nemocnice, keď bude nositeľom emotívnej dejovej linky.

V Nemocnici by mal hrať mladého medika Radka, ktorý trpí rakovinou. Stvárniť by mal sympatickú postavu plnú snov, ktoré však všetky prekazí vážna choroba. Kým on sa jej čoraz viac poddáva, tím jeho kolegov z nemocnice chce jeho stav zvrátiť.

 

Čítať viac...
Nahor