Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Jar 2022 na JOJke: Veľké oslavy výročia, akčný ťahák s Koleníkom aj nová služba! (nové jingle)

Komerčná dvojka nasadzuje do vysielania nové narodeninové jingle, oslavuje jubilejných 20 rokov na televíznom trhu. Takéto má mať plány v hlavnej časti jarnej sezóny.

Iba pred necelým rokom za väčšej pozornosti oslávila svoje okrúhle výročie Markíza, ktorá ako prvá plnoformátová súkromná televízia na Slovensku odštartovala vysielanie pred viac ako 25 rokmi.

Súčasťou jubilejného vysielania počas minuloročného leta bol okrem jednoduchej narodeninovej grafiky aj návrat viacerých legendárnych programov ako Vilomeniny, Slávici na ulici alebo prvá slovenská reality šou Mojsejovci, ktorá však aj v nočných hodinách prepadla a po pár častiach bola stiahnutá z vysielania.

 


Oslavy výročia pre Markízu sklamaním: Z vysielania okamžite vyhadzuje viaceré programy!Čítajte →

Aktuálne sa už na oslavy svojho jubilea pripravuje konkurenčná Jojka.

Tá 2. marca oslávi 20 rokov v pozícii hlavného konkurenta Markízy, ktorá do začiatku roka 2002 valcovala obrazovkám ako jediná televízia prinášajúca atraktívnejšie programy, než politikmi ovládaná verejnoprávna televízia.

Narodeninové jingle

Joj odštartovala oslavy okrúhleho výročia už v piatkovom vysielaní.

Do programu zaradila vo večernom programe špeciálne narodeninové jingle, v ktorých sa predstavujú viaceré dlhoročné a aktuálne tváre televízie, ako aj predstavitelia legendárnych seriálov alebo programov.

„V priebehu dvoch dekád sme bok po boku s vami zažili niekoľko legendárnych programov, pred očami nám vyrástlo mnoho moderátorských či hereckých talentov, ktorí sa stali nezameniteľnými tvárami našej televízie. Práve s nimi oslavujeme toto historické jubileum v špeciálnej narodeninovej grafike,“ uviedol na sociálnej sieti generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Narodeninové jingle Joj k 20. výročiu

 


Jar 2022 na Markíze: Po prepadákoch vyrazí do útoku, od marca vytiahne najväčšie zbrane!Čítajte →

Koleník v novom ťaháku

Po približne dvoch rokoch od začiatku výroby sa uvedenia dočká dlho očakávaná nová high quality tv séria Joj Ultimátum.

Televízia s jej nakrúcaním začala ešte na jar 2020, následne jej prípravu prerušila pandémia. Výrobu znovu rozbehla v rovnakom roku pred letom.

Aj keď sa o nasadení Ultimáta hovorilo už vlani, Joj s ním nakoniec vyrukuje ako imidžovou novinkou jari 2022.

Televízia v novinke režiséra Michala Kollára prináša spracovanie netradičnej témy, rukojemníckej drámy, ktorá sa rozohrá na pozadí trileru prepojeného s politikou.

Joj sa pri príprave minisérie, ktorá dostane celkovo 8 častí, podarilo zaujať aj susednú Českú televíziu, ktorá sa pridala k produkcii seriálu a  odvysiela ho taktiež túto jar v hlavnom vysielacom čase.

Práve ČT 1 ide pritom tento rok mimoriadne seriálová karta. Okrem iného totálne valcuje so súčasným extrémnym seriálovým hitom Devadesátky na úrovni sledovanosti premiérových vianočných rozprávok s vyše 2 miliónmi divákov.

Hlavnými tvárami osemdielnej minisérie Ultimátum budú Ján Koleník, Milan Bahúl, Ester Geislerová, Sveťo Malachovský, Dušan Cinkota, Diana Mórová, Zuzana Konečná, Edita Borsová, Gregor Hološka, Juraj Hrčka, Alena Mihulová, Tatiana Kulíšková, Peter Kočiš, Marko Igonda alebo Miroslav Etzler.

Zaujímavosťou je, že nový seriál sa nakoniec do vysielania spoločne s Českou televíziou dostane v sezóne, kedy Koleník hviezdi v konkurenčnej najsledovanejšej seriálovej novinke Druhá šanca. Rovnako tak bude patriť medzi hlavné hviezdy novej série tanečnej šou Let´s Dance na Markíze.

Zo zostavy Let´s Dance sa zároveň v akčnej minisérii Ultimátum predstaví tiež spomínaná Diana Mórová či Attila Végh.

Ultimátum by mala Joj podľa najnovších informácií mala ponúkať v sobotné večery so štartom o mesiac.

Nová služba Joj Play

Spustenia by sa na jar podľa informácií televízie mala dostať nová videoplatforma Joj Play, ktorá rozšíri stále silnejúcu konkurenciu platených video služieb. Viaceré medializované informácie hovoria o spustení v prvom trimestri tohto roka.

Joj nateraz pri novej službe predstavila skôr jej užívateľské rozhranie, než samotný obsah. Joj Play by malo ponúknuť tri balíčky „free“ s prístupom k obsahu bezplatne, „lite“ s menším poplatkom, obmedzením reklám a širším obsahom, a „premium“, ktorý bude bez reklám s plným prístupom k celému obsahu.

Televízia v rozhovoroch, tak ako Markíza pri svojej platforme Voyo, avizuje dostupnosť programov pred televíznou premiérou ako aj výrobu programov primárne pre platformu. Chýbať nemá akvizičný obsah.

Stabilná štruktúra a hlavné filmové ťaháky

Okrem nasadenia Ultimáta by Joj v začiatku hlavnej časti jarnej sezóny, štartujúcej v marci, mala primárne pokračovať v zabehnutom programe.

Televízii sa tento darí na svoju stranu preklápať líderstvo na svoju stranu v podvečernom vysielaní, v ktorom začína stabilne vyhrávať denná kuchárska reality šou Bez servítky, svoje stabilné miesto si majú udržať v pondelky, stredy a piatky vysielaná Hranica, ako aj utorňajšia a štvrtková Nemocnica, ktorá sa tento týždeň vrátila do pozície najsledovanejšieho seriálu na Slovensku.

Joj zároveň avizuje viaceré atraktívne filmové premiéry.

Na jar si mala pripraviť česko-slovenské kinopremiéry Karel, Matky a Gump: Pes, ktorý naučil ľudí žiť, animované filmy Ako vycvičiť draka 3 alebo Snežný chlapec, rovnako tak akčné premiéry Greenland: Posledný úkryt, Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw, alebo nového Terminátora: Temný osud.

 

Čítať viac...
Nahor