Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Oslavy výročia pre Markízu sklamaním: Z vysielania okamžite vyhadzuje viaceré programy!

Televízia v týchto dňoch výraznejšie upravuje program, v letnej štruktúre končia aj viaceré archívne projekty, ktoré Markíza do vysielania vrátila pri príležitosti jej jubilea.

25 rokov na televíznom trhu oslávi na konci leta prvá slovenská komerčná televízia Markíza, ktorá si spoločné jubileum s divákmi rozhodla pripomínať v priebehu celých letných prázdnin.

Jednou z jej najvýraznejších aktivít k výročiu sa stalo letné oprášenie jej televízneho archívu, z ktorého sa rozhodla späť do vysielania vytiahnuť programy naprieč dvadsaťročnou históriou.

Po rokoch tak znovu na obrazovky nasadila viaceré nedávne prime-time projekty, ale tiež také relácie ako Mojsejovci, Cestoviny, Slávici na ulici, Vilomeniny, na ktorých zároveň postavila intenzívne nasadzovanú letnú televíznu kampaň k oslavám 25. narodenín.

Po necelom mesiaci z narodeninovej aktivity Markízy značne ubudne. 

Televízii už od začiatku júla z archívu zafungovali skôr programy, ktoré nasadzovala do neskorej noci. Naopak, už od začiatku prepadávali tie nasadzované v lepších časoch, a to najmä vo víkendovej štruktúre, s ktorými aj mimoriadne tvrdo prepadávala.

Markíza už v týchto dňoch na tieto neúspechy reaguje. Po troch týždňoch od nástupu letného narodeninového archívu operatívne škrtá z vysielania viaceré archívne programy, ktoré už nahrádza prevažne akvizíciami.

Televízia aktuálne napríklad z vysielania stiahla reprízu reality šou Mojsejovci, ktorá viac zaujala médiá ako samotných divákov.

Mojsejovcom patril jeden z najlepších vysielacích slotov spomedzi starších archívnych relácií, ktoré televízia toto leto vytiahla, vysielala ich od utorka do piatka okolo polnoci. Prvej kontajnerovej reality šou na Slovensku sa však nedarilo a televízia ju nahrádza reprízami novej série NCIS z denného off-time.

Rovnako tak Markíza hromadne ruší vysielanie viacerých programov z víkendu.

Vo vysielaní aj pre najbližší víkend ponecháva reprízy starých sitkomov Susedia či Sekerovci, ktoré z dopoludnia patrili k tomu najsilnejšiemu v jej štruktúre, naopak, zo soboty okamžite vyhadzuje Rexa či z nedele Pevnosť Boyard, ktorí si divákov nenašli ani mimo exponovaných časoch v repríze.

Končia tiež poludňajšie reprízy Svadby na prvý pohľad zo soboty či Extrémne premeny alebo Partička z nedele, Markíza miesto vlastných programov zaradí do víkendového off-time už od skoršieho času reprízové filmy.

Rovnako tak v nedeľu podvečer končia reprízy Zámeny manželiek, ktoré tvorili nábeh Televíznym novinám.

Markíza s nimi pravidelne hrávala podpriemery, ostatnú nedeľu sa obe reprízové časti Zámeny manželiek hýbali len okolo 12 %. Aj v tomto prípade našla televízia náhradu vo filmoch, najbližšiu nedeľu odvysiela dobrodružný V srdci mora.

Kým s pôvodným letným programom tak mala v nedeľu uviesť jediný film, nakoniec po zmenách ich za sebou odvysiela až štyri.

Čítať viac...
Nahor