Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Fašiang moderátorom Farmy na poslednú chvíľu: Evelyn vyhadzov vôbec nečakala!

Komička Evelyn počítala s moderovaním svojej piatej Farmy aj krátko pred začiatkom nakrúcania aktuálnej 14. série.

Koncom júla portál Mediaboom.sk priniesol exkluzívne správy o nečakanom konci komičky Evy „Evelyn“ Kramerovej na Farme.

Tá sa moderátorkou reality šou stala po Kvetke Horváthovej, ktorá sprevádzala až deviatimi sériami, no s veľkými zmenami v koncepte farmárskej šou v roku 2018 prišla Markíza aj s výmenou na moderátorskom poste.

Evelyn odmoderovala spolu štyri série Farmy, pričom jej tvárou mala byť aj v tomto roku.

Markíza to potvrdila už minulý rok ešte v priebehu vysielania 13. série. Oficiálne to oznámila aj vo svojich informáciách pre klientov, pričom nič sa na tom nezmenilo ani v priebehu tohtoročnej jari.

Dohoda medzi Markízou a Evelyn o moderovaní 14. série Farmy dokonca vyzerala platná ešte aj pár týždňov pred začiatkom nakrúcania.

V priebehu júna bola Evelyn hostkou u Mateja „Sajfa“ Cifru v jeho internetovej Level Lama, v ktorej sa rozprávali aj o farmárskej reality šou. Komička v nej potvrdila, že bude súčasťou aj aktuálnej 14. série.

„Koľko Fariem si odmoderovala?“ spýtal sa Sajfa. „Teraz to bude piata,“ odpovedala Evelyn.

O jeden a pol mesiaca neskôr sa už príprav nakrúcania Farmy 14 zúčastnil herec Marek Fašiang, ktorý v tomto roku v pozícii moderátora Farmy nakoniec Evelyn nahradil.

Zlom po najväčšom prepadáku

v čase prvých exkluzívnych správ portálu Mediaboom.sk o nečakanom konci Evelyn vo Farme sa špekulovalo, že za ním malo stáť náhle rozhodnutie Markízy spojené s vôbec najväčším jarným televíznym prepadákom Lego Masters. Krátka federálna šou sa vysielala v júni, taktiež ju moderovala Evelyn.

Nasvedčuje tomu aj samotný rozhovor Evelyn a Sajfu, ktorý sa odohral ešte krátko pred začiatkom vysielania Lego Masters. V tom čase Evelyn s moderovaním Farmy 14 stále počítala.

Lego Masters patrí vo svete k populárnym televíznym projektom, no na Slovensku skončilo fiaskom.

Markíza s Lego Masters zažila najväčší prepadák v histórii pri vysielaní v hlavnom vysielacom čase. Už po dvoch častiach šou z večera sťahovala na nedeľné predpoludnia, do vysielania pritom prichystala iba štyri epizódy.

 


Lego Masters skončilo na Markíze mimo pozornosti divákov! Vo finále zažilo najhlbší prepadákČítajte →

Napriek tomu, že sa Markíze a Nove nevydarila samotná česko-slovenská verzia inak úspešnej svetovej šou, tvrdú kritiku schytala aj samotná moderátorka. Tá je terčom negatívnych komentárov celé roky, mnohokrát nevyberaných urážok smerovaných na jej vzhľad, taktiež však aj na jej výkony.

Nečakaný vyhadzov

Práve po vlne kritických komentárov v spojení s najtvrdším televíznym prepadákom v histórii Markízy mala dostať Evelyn z Farmy vyhadzov.

Markíza v podobnom čase riešila taktiež náhle ukončenie denného seriálu Oteckovia, ktorý podľa pôvodných plánov chcela vysielať aj túto jeseň. Nakoniec v máji zverejnila informáciu už o jarnom konci, čo zaskočilo aj viacerých hercov.

Najväčšie a najpopulárnejšie tváre Oteckov si však Markíza chcela ponechať vo svojich radoch aj naďalej.

Filipa Tůmu a Moniku Hilmerovú okamžite obsadila do nových častí Druhej šance, Vladimíra Kobielskeho zas do nového komediálneho seriálu Chatári. Zuzana Mauréry a Braňo Deák už niekoľko mesiacov nakrúcali projekty pre konkurenčnú Jojku, a tak posledným neobsadeným hercom, o ktorého udržanie mala Markíza záujem, ostal Marek Fašiang.

Fašiangovi Markíza nenašla uplatnenie v žiadnom zo seriálových projektov.

V čase veľkej kritiky Evelyn a tvrdom fiasku s Lego Masters tak prišiel nápad obsadiť ho netradične do pozície moderátora reality šou Farma, aj keď s podobnou úlohou nemal prakticky skúsenosti.

Moderátora stiahla do úzadia

Podobne však mala moderátorskú premiéru na Farme aj Evelyn.

Markíza tak verila v zopakovanie úspešného ťahu, ktorý napriek kritike časti divákov a komentujúcich na sociálnych sieťach zaznamenala od roku 2018 nárast televíznej sledovanosti.

Súčasne však televízia výrazne obmedzila moderátorské výjazdy na statok, kde sa Farma nakrúca.

V minulosti moderátorky šou prichádzali na Farmu pravidelne, aby so súťažiacimi čítali listy na rozlúčku od vyradených farmárov, rovnako tak s nimi volili farmárov týždňa či duelantov. Viackrát sa v na statku objavili aj mimo pravidelných povinností vychádzajúcich z pravidiel reality šou.

Marek Fašiang sa však na statok vyberá spravidla iba jedenkrát za farmársky týždeň, a to v deň Duelu. S duelantmi absolvuje rozhovory pred súbojom, následne odmoderuje samotný Duel.

Väčšinu zvyšných moderátorských povinností presunuli tvorcovia na nový prvok v šou – „umelú inteligenciu“ Alicu. Tá nahradila väčšinu úloh moderátora, s výnimkou sprevádzania Duelmi, so súťažiacimi komunikuje v priebehu celého týždňa, riešili s nimi konflikty a vyberá tiež hráčov do sobotného Duelu.

Jej hlas zároveň sprevádza aj každodenným dianím na Farme. V minulých sériách aj denným dianím prostredníctvom komentára sprevádzala moderátorka Evelyn, minulý rok ju nahradil hlas komika Sama Trnku.

Ten vo finále 13. série zažil absolútny trapas v priamom prenose, keď nezvládol pokyny réžie a stratil sa v živom vysielaní finálového večera.

 


Markíza odštartovala finále Farmy totálnym fiaskom! Evelyn v úzkych nevedela, čo robiťČítajte →

 

Čítať viac...
Nahor