Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Trapasy

Markíza odštartovala finále Farmy totálnym fiaskom! Evelyn v úzkych nevedela, čo robiť

Markíza a Joj v rovnaký večer ukončili finálovým prenosom svoje hlavné sezónne šou, Farma s tradičným finále zažila svoj dosiaľ najväčší trapas.

Historicky po prvýkrát sa v jeden večer proti sebe postavili veľké finále sezónnych šou, keď v priamom prenose túto sobotu uzatvorili jesenné vysielanie talentová šou Česko Slovensko má talent a reality šou Farma.

Ako už tradične, k priamym prenosom patrí aj čaro živého okamihu, ktorý sa tentokrát postaral o nevšedný trapas.

Markíza sa pre trinásty ročník Farmy rozhodla pripraviť viacero inovácií, ktoré zakomponovala aj do samotného finálového prenosu.

Jednou z nich bolo netradičné rozhodnutie zakomponovať do prenosu kompletne naživo tradičný sprievodný komentár, o ktorý sa v tomto ročníku reality šou postaral hlas populárneho komika Sama Trnku, známeho aj ako vedátora zo zábavného kvízu Dobre vedieť.

 


Farma 13 pozná víťaza, finále po vyrovnanom dueli ovládol Mesut! Vyhral aj u divákovČítajte →

Dramaturgia finále Farmy posadila Sama Trnku priamo medzi živú kapelu aj so štósom papierov k jednotlivým častiam prenosu, ktorými mal sprevádzať ako vysvetľujúci komentár.

Naživo mal predstaviť krátky prehľad priebehu súťažnej časti finálového prenosu, ako aj samotnú podobu jednotlivých disciplín, či dokonca SMS čísla v tradičnej rekapitulácii alebo dokrútky, pre ktoré televízie pravidelne nahovárajú komentár zo záznamu. Zverila mu tiež predstavenie finalistov, ktorým spravidla sprevádzala sama Evelyn, podobne ako pripomínaním SMS čísel súťažiacich.

Markíze sa tento nevšedný nápad, posadiť predstaviteľa sprievodného komentára prenosu naživo do štúdia, vypomstila.

Samo Trnka sa už od úvodu nevyhol brbtom, pričom zakrátko sa Markíze úvod prenosu rozpadol.

Čítajte aj: Finále Farmy 13 suverénnym víťazom sobotného večera! Zažila najsilnejší týždeň sezóny

Po tom, čo Evelyn po privítaní finalistov vyzvala na všeobecné predstavenie pravidiel večera, začal Trnka miesto naplánovaného textu čítať rovno pravidlá prvej disciplíny.

Kým ich čítal, Evelyn so zapnutým mikrofónom komunikovala s réžiou, čo robiť.

„Ale on nepovedal pravidlá… Čo mám robiť?“ znelo v priamom prenose od Evelyn počas improvizácie samotnej réžie, ktorá vyplnila priestor ukážkou priebehu pripravenej disciplíny a následne rekapituláciou SMS čísel.

Evelyn následne len krátko opätovne vyzvala na prečítanie pravidiel.

V tom v štúdiu nastalo ticho, počas ktorého Trnka hľadal správne podklady. Nakoniec ich nenašiel a do ticha opäť odznova prečítal pravidlá prvej disciplíny.

K samotnému prehľadu súťažného večera sa úspešne dostal až na tretí pokus, po ktorom už Markíza mohla odštartovať boj o víťazstvo.

Priebeh súťažnej časti večera aj s disciplínou, ktorá vyvolala u divákov najväčšie vášne, nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor