Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Lego Masters po dvoch častiach končí v prime-time! Markíza šou dovysiela doobeda

Po vôbec najväčšom prepadáku sezóny Markíza sťahuje z pôvodného vysielacieho času ďalší jarný program.

Jednu z vôbec najmenej úspešných sezón vo svojej histórii zažila v prvej polovici tohto roka Markíza, keď počas nej operatívne menila vysielací čas či rovno zastavila vysielanie hneď niekoľkých programov.

Do nočných hodín sa už po prvých týždňoch vysielania presunula nákladná federálna šou Survivor, rovnako už v úvode roka Markíza stopla vysielanie novej série sitkomu Susedia po tom, čo zaznamenali jeden z najhorších výkonov v histórii. Po dvoch mesiacoch zas z programu stiahla premiéry Hornej Dolnej, ktorú vrátila na obrazovku na záver jari v obchodne menej atraktívnom období.

Z hlavných večerných programov sa do konca v pôvodnom čase neudrží ani ďalší jarný program lídra.

Markíza reaguje na absolútne najväčší prepadák sezóny, ktorý zažila túto nedeľu s ďalšou federálnou šou Lego Masters. Tú spoločne so sesterskou televíziou Nova nasadila do vysielania na záver sezóny.

Šou už od štartu zažila na Slovensku aj v Česku hlboko podpriemerné výkony sledovanosti, ktoré s druhou časťou, najmä na Markíze, ešte prehĺbila.

Lego Masters po hlboko podpriemernom nástupe ešte stratilo tretinu divákov, s druhou epizódou prepadlo v komerčnej cieľovke ratingom len 2,3 % a podielom 8,1 %. Celkovo šou už nemala ani stotisíc divákov, priemerne ju malo sledovať 94-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Medzitýždenne klesla o takmer sedemdesiattisíc divákov, keď v prvý večer ich bolo ešte 161-tisíc.

Z večera na doobedie

Markíza po tomto výsledku na nič nečaká a už v úvode týždňa rozhodla o zmene tohtotýždenného programu.

Lego Masters, podľa očakávaní, končí v hlavnom vysielacom čase, pričom Markíza šou dovysiela v podobnom slote, aký vyčlenila jej reprízam.

Zvyšné dve vydania Lego Masters Markíza presúva na nedeľné dopoludnia, túto nedeľu bude šou miesto 20:30 vysielať už o 11:20. Reprízy programu televízia nasadzuje v sobotné rána o 8:30, kde ich bude uvádzať až do konca šou.

V najbližší nedeľný večer vysúva televízia na 20:30 film Equalizer.

Pôvodne ho mala uviesť až po Lego Masters po desiatej v noci. Z denného programu zas vypadáva film Godzilla, ktorý presúva do noci na 23:25 po filme Equalizer.

 

Čítať viac...
Nahor