Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Evelyn v Markíze definitívne končí: Na Jojke vytvorí novú moderátorskú dvojicu so Sajfom!

Komička Evelyn sa pôvodne z internetu na televíznej obrazovke presadila vďaka vlastnému seriálu na Jojke, po rokoch strávených v Markíze sa na Kolibu vracia.

Štvornásobná moderátorka reality šou Farma a účastníčka celebritných šou Tvoja tvár znie povedome a Let´s Dance na obrazovke televízneho lídra definitívne skončila.

Markíza nečakane uprostred minuloročného leta ukončila spoluprácu s komičkou a moderátorkou Evou „Evelyn“ Kramerovou, ktorá bola ešte v júni presvedčená, že bude tvárou aj 14. série Farmy.

Bol by to jej piaty ročník farmárskej reality šou v rade, ktorý by odmoderovala po konci Kvetky Horváthovej. Farmu moderovala od 10. do 13. série.

Už koncom júla však bolo všetko inak.

Portál Mediaboom.sk ako prvý exkluzívne informoval o plánovanom konci Evelyn na Farme, ku ktorému sa Markíza uchýlila po totálnom jarnom prepadáku mesačnej česko-slovenskej šou Lego Masters.

Spoločne s Novou ju odvysielala počas júna, pričom po dvoch častiach ju slovenská televízna jednotka vyhadzovala z prime-time. Lego Masters dosahovalo tak katastrofálne čísla, že ho presúvala dokonca do poludňajších víkendových hodín.

K vyhadzovu Evelyn z Farmy došlo náhle.

 


Fašiang moderátorom Farmy na poslednú chvíľu: Evelyn vyhadzov vôbec nečakala!Čítajte →

Markíza hľadala nového moderátora na poslednú chvíľu, nakoniec obsadila Mareka Fašianga, pre ktorého nemala po zrušení denného seriálu Oteckovia náhradné miesto.

Pôsobenie nového moderátora zároveň Markíza v reality šou obmedzila. Do Farmy zaviedla novinku v podobe umelej inteligencie, ktorá prevzala aj viaceré moderátorské úlohy, menšiu časť z nich zas preniesla televízia na hospodára Martina Bagára.

Evelyn sa vracia na Jojku

Evelyn sa podľa viacerých informácií po konci na Farme s Markízou rozlúčila.

Bývalá internetová komička, ktorá vďaka televíznemu lídrovi stabilne presedlala do televízneho vysielania, sa po novom dohodla na spolupráci s konkurenčnou Jojkou, na ktorej obrazovke pôvodne aj začínala.

Po úspechu virálneho videa Evelyn s kunami Joj natočila v roku 2015 s komičkou seriál Svet podľa Evelyn, ktorý sa dočkal celkovo 10 častí a nasadenia v stredy za vtedy mimoriadne sledovaný 5. ročník Česko Slovensko má talent. Talentová šou sa v tom čase vracala na obrazovky po ročnej prestávke a silnej kampani v štýle Jamesa Bonda. Pri štarte prepísala aj rekordy sledovanosti.

Po konci Talentu už Svet podľa Evelyn v stredajšom vysielaní prepadol do hlbokých podpriemerov, napriek tomu sa však v roku 2016 hovorilo o definitívnom odklepnutí 2. série. Plány však vyšumeli do stratena.

V roku 2017 totiž po komičke siahla Markíza.

Na jeseň z nej spravidla jedno z hlavných celebritných lákadiel v tanečnej šou Let´s Dance, ktorú vtedy vracala po šiestich rokoch na obrazovky. V roku 2018 ju prekvapivo ohlásila ako novú moderátorku reality šou Farma, v ktorej urobila sériu radikálnych zmien. Patrila medzi ne aj výmena moderátorky a koniec Kvety Horváthovej po deviatich odmoderovaných sériách.

Markíze sa v tom čase podarilo po zmenách na Farme zastaviť pokles sledovanosti reality šou.

Evelyn patrila medzi jej silné tváre ešte aj v roku 2021, kedy ju zas na jar obsadila ako súťažiacu šiestej série Tvoja tvár znie povedome. Evelyn patrila medzi ťahúňov televíznej sledovanosti, a to spoločne s ďalším komikom, Františkom Košarišťanom, ktorý je známy ako Fero Joke. Tvoja tvár v tomto ročníku zažila jednu zo svojich najsledovanejších sérií a zároveň výrazný nárast sledovanosti.

O rok na to už Evelyn na Markíze zažila s Lego Masters svoj vôbec prvý prepadák a zároveň koniec na jej obrazovke.

Nová moderátorská dvojica

Pol roka po odchode z Markízy sa Evelyn vracia ku konkurencii.

Komička sa po rokoch objaví na obrazovke Jojky, pre ktorú bude moderovať celebritný večer Social Awards Slovakia (SOWA). Informáciu priniesol magazín Emma.

Vytvorí pritom novú moderátorskú dvojicu s Matejom „Sajfom“ Cifrom, ktorý sa tak po dlhom čase objaví v roli moderátora televízneho galavečera na hlavnej televíznej stanici.

Sajfa a Evelyn novými moderátormi galavečera SOWA (originálne foto: Markíza, SOWA, koláž MB)

Sajfa v posledných rokoch stabilne moderoval kedysi najsledovanejší televízny galavečer OTO – Osobnosť televíznej obrazovky, ktorý sa však s príchodom koronakrízy dostal sám do krízy.

Posledný ročník sa uskutočnil v roku 2020, kedy bol z klasickej jari pre pandémiu presunutý na jeseň. Odvtedy sa OTO vytratil z obrazoviek, podobne ako ďalšie televízne galavečery. Viac v tomto článku.

 


Televízna anketa OTO definitívne skončila: Vieme, prečo sa už nevráti!Čítajte →

Nahrádza zrušeného OTA

Miesto po OTOvi začala postupne zapĺňať mladšia anketa, ktorá podobným odľahčeným spôsobom spája mediálne známe tváre.

V roku 2020 sa uskutočnil prvý ročník oceňovania osobností pôsobiacich na sociálnych sieťach Social Awards Slovakia, známom aj pod skratkou SOWA, ktoré vyberá spomedzi influencerov nielen tých najvplyvnejších, ale aj zodpovedných voči ich vplyvu.

Od prvého roka bola mediálnym partnerom Markíza, na ktorej obrazovke význam ankety každoročne rástol.

Vôbec prvý ročník SOWA v roku 2020 odvysielala Markíza ešte len na svojej internetovej platforme Markíza Plus. V roku 2021 už však galavečer prvý raz preniesla aj na televízne obrazovky, keď ho ponúkla v priamom prenose na menšej stanici Doma. V tomto roku večer moderoval Sajfa spoločne s manželkou, Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou.

Tretí ročník, ktorý sa uskutočnil v júni 2022, sa dočkal najväčšej mediálnej pozornosti. Markíza ho odvysielala priamo na hlavnej stanici o 20:30, pričom ako moderátorov obsadila svoju tvár Viktora Vinczeho a Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú.

Obaja čerstvo absolvovali jarnú sériu Let´s Dance, Vincze zároveň krátko na to štartoval vlastnú súťažnú šou Na love, ktorá dopadla neúspechom. Šebovú na jeseň čakalo porotcovanie v Tvoja tvár znie povedome a aj účinkovanie v novom seriáli Chatári. Oba projekty patrili medzi najväčšie prepadáky jesene 2022.

Návrat galavečerov v novej podobe

SOWA sa od tohto roka presúva z Markízy na Jojku, kde ju čaká viacero zmien.

Joj sa po novom stáva hlavným mediálnym partnerom oceňovania, na hlavnej obrazovke odvysiela taktiež finálový večer, ktorý by sa mal uskutočniť opäť v júni.

„Okrem nového mediálneho partnera, ktorým sa stala televízia JOJ, prinesieme nové kategórie, kampaň doplníme o rádio spoty a aj počas galavečera sa diváci budú môcť tešiť na množstvo noviniek a prekvapení,“ povedal pre Emmu organizátor ankety, Štefan Šperka.

Jojka zároveň v tomto roku vráti na obrazovky aj súťaž krásy Miss Slovensko, ktorá mala prvý raz v histórii prestávku.

Aj Misska sa pôvodne roky vysielala na Markíze, na ktorej obrazovke prebehlo až 15 ročníkov.

Miss Slovensko zmenilo televíziu v roku 2011, keď po nedohodnutí sa s Markízou organizátori presunuli galavečer na Jojku. Miss Slovensko sa na Joj vysielalo pravidelne jedenásť rokov.

Z obrazoviek sa však súťaž krásy vytratila v roku 2022, kedy sa Miss Slovensko nekonalo vôbec po prvýkrát od roku 1996.

Aj v prípade Miss Slovensko organizátori sľubujú viaceré zmeny. Jednou z hlavných bude opustenie ideálu krásy a otvorenie dverí rôznym dievčatám s dôrazom na ich osobnosť.

 

Čítať viac...
Nahor