Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza náhle zmenila program: Okamžite vyťahuje premiéry šou, ktorej návrat odkladala tri roky!

Líder zo dňa na deň zmenil program v závere jarnej sezóny.

Po finále postupne už všetkých premiérových vydaní jarných ťahákov Markíza postupne nabieha na mimosezónny režim, ktorý jej však priniesol aj viacero neúspechov.

O ten najväčší sa posledne postarali pondelňajší Susedia, ktorí po návrate na 20:30 zaznamenávajú svoje najhoršie výkony v histórii. V dvojslote ostatné dva týždňa s premiérovými časťami dosiahli podpriemery na podieloch 15 – 16 % a s následnou časťou prepadávajú v okolí 11 – 12 %.

Neúspechom skončil aj návrat kvíz šou Dobre vedieť v utorky na 20:30 po uzavretí seriálu Červené pásky. Šou však v ďalších týždňoch prekvapila a aj popri hokeju dosiahla podobné či lepšie výkony ako pondelňajší Susedia.

Kým Susedia však v programe vytrvajú až do konca jari, pričom od leta ich okamžite opäť vystrieda aktuálne najväčší seriálový hit Markízy, televízia sa rozhodla operatívne reagovať v utorňajšom prime-time.

V utorky pôvodne Markíza podľa prvých plánov počítala ako v závere jari, tak počas letných prázdnin s kvízom Dobre vedieť. Zábavná šou mala v utorky vyplniť aj júlový program.

Televízia však informovala, že uprostred júna vymení Dobre vedieť za kedysi tradičné utorňajšie reality šou.

Markíza sa po rokoch rozhodla oprášiť niekdajšiu šou O 10 rokov mladší, ktorú posledne vysielala v roku 2018.

Zaujímavosťou je, že pôvodne Markíza oznámila, že šou vytiahne do utorňajšieho prime-time od polovice júna, no nakoniec tak spraví už od tohto týždňa, utorka 1. júna.

Narýchlo tak aj nasadila kampaň, ktorá potrvá iba necelých 5 dní.

Šou O 10 rokov mladší sa pritom do programu vracia tak expresne, ako z neho pred tromi rokmi zmizla.

Reality šou o veľkej vizuálnej premene jej účastníkov písala svoju históriu od roku 2017, kedy na čas zaznamenala úspechy vo vysielacom čase po 21:30. Následne ju Markíza vysunula do hlavného času na 20:30, na ktorý už nestačila a padala do podpriemeru.

Šou si aj sama prešla razantnou zmenou, keď jej pôvodnými moderátormi boli bývalí manželia Miriam a Martin Šmahelovci. Po ich rozchode aj poklese sledovanosti televízia zmenila taktiku a vsadila na speváčku Máriu Čírovú, od ktorej očakávala výraznejšie autentické emócie a nárast diváckeho záujmu.

O 10 rokov mladší sa na obrazovky vrátilo po silnej mediálnej masáži s novou moderátorkou vo februári 2018, kedy v utorky nasledovalo po reality šou Najväčší víťaz. Výkonnostne šou návrat do druhého večerného slotu zopakovanie úspechov nepriniesol, podielovo padala postupne od 21 ku 15 %.

Markíza v tom čase rozhodla o radikálnom stiahnutí programu z vysielania nečakane zo dňa na deň.

Z nových častí s Máriou Čírovou odvysielala iba štyri epizódy, pričom v tom čase ako dôvod komentovala vysielací čas. Markíza avizovala návrat šou v lepšom čase, no nakoniec ju už vôbec nenasadila.

O 10 rokov mladší sa tak skutočne vracia do lepšieho vysielacieho slotu, avšak po troch rokoch.

Už od tohto utorka vytvorí relácia dvojičku s klasickou mimosezónnou šou Zámena manželiek, z ktorej Markíza klasicky nasadí české časti.

Podľa pôvodných letných plánov počítala Markíza v prázdninovej sezóne s reality šou Zámena manželiek vo štvrtkovom prime-time, kde mala vyplniť celý večer. V utorky zas so spomínaným Dobre vedieť.

O 10 rokov mladší sa po troch rokoch vracia

Čítať viac...
Nahor