Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza v lete: Zmenila pôvodné plány, vo veľkom míňa premiéry Susedov! Dožijú sa novej série

Napriek prepadáku sa Susedia dožijú aj ďalšej sezóny, televízny líder zároveň upravil svoje pôvodné letné plány, týmto vyskladá svoju prázdninovú štruktúru.

Opakovanie Pána profesora či večerný kvíz Dobre vedieť mali tvoriť stabilnú súčasť letného programu Markízy, ktorý zväčša každoročne dotvára, ako aj pri ostatných staniciach, filmová ponuka.

Televízia však aj po situácii na trhu v máji a júni prehodnotila svoje plány a upravila letnú štruktúru, ktorú tak postupne zavádza už tento mesiac.

Aj pri aktuálnom dopyte po televíznej reklame Markíza zintenzívnila v rámci vlastnej tvorby nasadzovanie premiér, čo sa dotklo najmä pondelňajšieho prime-time.

Kým pôvodne v ňom chcela už takto skoro vrátiť seriál Pán profesor a zopakovať si predošlé série, nakoniec v pondelky ponecháva sitkom Susedia, z ktorého bude ďalej vysielať premiérové časti.

Markíza pritom v ostatných týždňoch pristúpila k zintenzívneniu nasadzovania premiér Susedov, ktoré tak míňa vo veľkom.

Dôvodom počas júna bol prepadák reprízových častí sitkomu nasadzovaných v pondelňajšom slote po nových dieloch o 21:30, zdvojením premiér sa ho pokúsila zvrátiť. Počas leta sa novými časťami sitkomu taktiež pokúsi získať v hlavnom čase o 20:30 o niečo vyšší výkon, než by uhrala s reprízovými titulmi.

Naďalej však televízia plánuje v pondelky v druhom slote zopakovať komediálny seriál Kameňák, ktorý bol prepadákom už v premiére.

Realitou však naďalej ostáva, že obsahovo vyčerpaní Susedia zažívajú svoju najhoršiu sezónu a už pravidelne dosahujú podpriemery stanice. V konkurencii športových prenosov sa ich podiely hýbu hlboko na úrovni 12 – 14 %, mimo športu to je viac na úrovni 14 – 16 %. Markíza sa počas prázdnin bude s novými dielmi Susedov spoliehať na všeobecne slabú ponuku v uhorkovej sezóne a taktiež už absenciu výraznejšie sledovaných športových prenosov.

Napriek tohtosezónnemu prepadáku a aktuálnemu intenzívnemu míňaniu už nakrútených častí v menej dôležitom období roka, dostanú Susedia novú sériu.

Televízia už potvrdila, že plánuje pokračovať s ich výrobou aj naďalej, novú sériu chce nakrúcať počas leta.

Líder už potvrdil, že novú sériu nakrúti počas leta.

Oproti prvým letným plánom zmenila Markíza aj podobu utorňajšieho večera, ktorý mal pôvodne obsadiť kvíz Dobre vedieť. K zmene však došlo už v priebehu jari, kedy sa kvíz na 20:30 v utorky vysunul už v máji, no nedarilo sa mu podobne ako Susedom. Kým tí v programe ostávajú, kvíz sa Markíza pokúsila nahradiť opäť vytiahnutím premiér – tentoraz roky odloženej šou O 10 rokov mladší. Ani v tomto prípade sa však nestretla s očakávaným úspechom.

V lete bude Markíza utorky zapĺňať tradičnou reality šou Zámena manželiek a časťami zo susedného Česka, rovnaký program bude vysielať aj vo štvrtkovom prime-time miesto aktuálne vysielanej Hornej Dolnej.

Ďalšie dni už počas leta vyplní televízia filmami.

V stredy to budú skutočné príbehy, ktoré zvyknú Markíze prinášať úspech, prvýkrát s týmto žánrom prišla už túto stredu, s filmom Unesené bábätko bezpečne vyhrala večer pri podieli nad 20 % a takmer šiestich ratingoch. V piatky dostanú cez prázdniny priestor české komédie, v soboty zas zväčšia tie americké. Nedele sú vyhradené napínavejšiemu žánru – trilerom a akčným filmom.

Čítať viac...
Nahor