Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Zdroj: TV JOJ

Koronavírus

Problémy na Kolibe: Výroba kľúčového seriálu má stopku! Komplikácií v televíziách pribúda

Situácia okolo zastavených výrob seriálových projektov sa opakuje, televíziám s rýchlejšie šíriacim sa vírusom pribúdajú problémy.

Koronavírus neobchádza ani televízne výroby.

Kým po prepuknutí koronakrízy na jar 2020 dostali televízie stopku na základe platných pravidiel, od jesene už výroby programov rušila priamo nákaza medzi hercami či členmi štábu. Vôbec prvý seriál, ktorého nakrúcanie zastavili pozitívne testy na covid, bol v septembri 2020 Oteckovia, následne si už komplikáciami prešli aj ďalšie projekty.

Divokú situáciu zažili televízie v čase kulminujúcej druhej vlny v prvých mesiacoch roka 2021, kedy nakrúcania svojich seriálov zastavovali prakticky každý týždeň.

Televízie napriek tomu dokázali zabezpečiť včas prípravu všetkých projektov do vysielania.

V ostatných troch sezónach sa tak nezopakovala situácia zo spomínanej jari 2020, kedy na televíznej obrazovke zo dňa na deň nastal exodus naplánovaných premiérových programov.

Tie museli televízie náhle sťahovať z vysielania z dôvodu okamžite zrušených výrob, pričom v niektorých prípadoch nakrúcajú svoje projekty s predstihom iba pár týždňov. Zároveň svoje naplánované kampane sťahovali aj klienti a drahé programy by sa tak napriek absolútne najsledovanejšiemu obdobiu v histórii peoplemetrov nezaplatili.

Archívny článok:

 


Šéfovia Markízy a Joj: Pripravujú scenáre aj na dlhodobú krízu, líder môže program reštartovať až na jeseň!Čítajte →

Televízie môžu čakať náročné týždne

Aktuálna pandemická situácia pritom môže televíziám pripraviť ešte horšie obdobie, než v predošlých mesiacoch.

Kým na jednej strane nastupujúci variant koronavírusu omikron v okolitých krajinách nepriniesol zvýšené zdravotné riziko, naopak, jeho šírenie sa ukázalo natoľko rýchle, že z dôvodu povinnej karantény pri pozitívnom teste vyradilo výrazne viac zástupcov bežných profesií. V niektorých prípadoch tak chýbali vodiči mestskej hromadnej dopravy, odvozcovia odpadu či zdravotníci.

Pri aktuálne nastupujúcom omikrone môžu televíziám vypadávať herci aj členovia štábu vo výrazne väčšom počte, nakoľko sa mu pri hromadných výrobách bude dať ťažko vyhnúť aj pri zaočkovaných osobách.

Pri pozitívnom teste sa musia aj účinkujúci v televíznych programoch izolovať, pokiaľ boli zároveň v poslednom čase účastní na nakrúcaní, do karantény musia ísť všetci, s ktorými prišli do kontaktu.

Archívny článok:

 


Na Kolibe potvrdili prvý prípad koronavírusu! Joj hromadne presúva zamestnancov domovČítajte →

Hranica zastavená

Nárast počtu infikovaných na Slovensku opäť premieta aj do samotných televíznych výrob.

Podľa viacerých informácií boli pozitívne testovaní viacerí známi herci, ktorí stvárňujú hlavné postavy vo svojich seriáloch.

Z tohto dôvodu mala byť dočasne zrušená naplánovaná výroba večerného seriálu Joj Hranica, ktorý vysiela vo vysokom tempe trikrát do týždňa. 

K zastaveniu malo dôjsť v týchto dňoch z dôvodu pozitívneho testu jedného z hercov, ktorý bol aj účastný predošlých nakrúcaní. Pretestovať sa tak budú musieť všetci, s ktorými prišiel do kontaktu, rovnako tak skončili všetci účastníci nakrúcania v karanténe.

Problémov v televíziách má byť aktuálne viac.

Veľkou komplikáciou si prešla len pred týždňom Markíza v prípade nakrúcania reality šou Survivor, ktorého prakticky len pár hodín pred začiatkom vysielania zastavila rozšírená nákaza priamo medzi polovicou súťažiacich.

 


Markíza prekopáva prime-time: Chart Show v nový večer, Survivor štvrtky nepôjde!Čítajte →

Viackrát si problémami prešla aj seriálová Nemocnica, ktorým sa nevyhla ani v týchto dňoch.

Naďalej najsledovanejší seriál Jojky mal taktiež aktuálne meniť plány z dôvodu vypadnutia kľúčového herca z nakrúcania. Nemocnicu pritom už koncom minulého roka mali trápiť viaceré komplikácie, pre ktoré bol dokonca neistý jej naplánovaný januárový nástup na obrazovky. Nakoniec ho stihla včas.

Iba tento víkend zas koronavírus zasiahol do prípravy politickej debaty TA3 V politike.

V nedeľu 23. januára 2022 mal byť jej hosťom spoločne s ministrom zahraničných vecí, Ivanom Korčokom, aj poslanec Národnej rady SR Peter Pellegrini, ktorý však skončil v sobotu v karanténe po kontakte s pozitívnou osobou.

„Keďže včera som bol v kontakte s osobou, ktorá mi dnes oznámila, že je covid pozitívna, do pondelka som zrušil celý svoj program, pretože nechcem nikoho ohroziť. V pondelok pôjdem na PCR test. Verím, že bude negatívny,“ napísal v sobotu na sociálnej sieti.

Čítať viac...
Nahor