Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza prekopáva prime-time: Chart Show v nový večer, Survivor štvrtky nepôjde!

Bezprecedentná situácia v období štartu novej sezóny na obrazovke lídra sa opakuje, Markíza mení podobu svojej jarnej štruktúry.

Na konci augusta minulého roka sa televízny líder uchýlil ku kroku, aký nemá v jej posledných rokoch obdobu, keď len pár dní pred štartom novej série Superstar rozhodla o jej presune z klasického nedeľného večera na piatky.

Rozhodla tak na poslednú chvíľu z dôvodu nečakaného televízneho valca v podobe kontroverznej očkovacej lotérie, ktorá od polovice augusta obsadila nedeľný večer ako najsledovanejší program na celom trhu.

Súčasťou náhlych zmien na Markíze bol aj presun vysielacieho dňa duelov reality šou Farma, ktoré sa po rokoch vrátili na sobotné večery.

Po pol roku déjà vu

Markíza pred štartom novej sezóny bezprecedentné kroky opakuje.

Kým minulú jeseň jej život skomplikovala neočakávaná konkurencia, tentokrát si komplikácie spôsobila sama rozhodnutím odštartovať veľkú česko-slovenskú reality šou Survivor už od prvej polovice januára, kým so samotnou výrobou začala len minulý týždeň.

 


Markíza prekopáva plány: Reality šou Survivor odštartuje o mesiac! Natáčanie len chystalaČítajte →

Priamo v dejisku Survivora na juhu Dominikánskej republiky sa totiž medzi účastníkmi nakrúcania reality šou rozšíril koronavírus.

Nakazená ostala polovica súťažiacich, no rovnako aj hostia Markízy a Novy spomedzi influencerov či novinárov, ktorí prišli do Karibiku ešte pred súťažiacimi podporiť promo pred štartom šou. Viac na konci tohto článku.

Televízie tak nakrúcanie zastavili, pričom zrušili naplánovanú internetovú aj televíznu premiéru Survivora, ktorá mala prebehnúť v priebehu tohto týždňa. Na Markíze sa mala reality šou vysielať už tento štvrtok a piatok, televízia zmenila program.

Survivor nečakane mení vysielací deň

Okrem tejto vynútenej programovej zmeny však televízny líder pristupuje aj k oveľa výraznejšiemu prekopaniu svojho prime-time od nasledujúceho týždňa.

Už v čase rozbehu novej televíznej sezóny totiž Markíza rozbije svoj večerný program a presunie šou Survivor z pôvodného štvrtkového večera na utorky.

Markíza sa takouto zmenou programu zosúladí vo vysielaní Survivora s českou Novou, ktorá reality šou na utorky presunula už skôr – taktiež zmenou programu. Urobila tak v dôsledku konkurenčného boja s Primou ešte na konci minulého roka.

Markíza a Nova tak podľa nových plánov odštartujú Survivora spoločne v utorok 18. januára. 

Šou budú spoločne zároveň okrem utorkov vysielať aj v piatkové večery, ktoré ako jediné ostávajú bez zmeny od prvého objavenia sa Survivora v programových plánoch. Tam však v Česku na šou už teraz čaká mimoriadne silná konkurencia.

 


Survivor Markízy a Novy má prvý problém: Konkurencia prevalcovala piatkový večer!Čítajte →

Markíza takto od budúceho týždňa mení podobu svojho večerného programu, keď hudobnú šou Chart Show presúva z pôvodného utorka na štvrtky. Tento týždeň však ešte pôjde podľa pôvodných plánov v utorok.

Pre samotnú Chart Show to bude už tretí vysielací deň v priebehu pár týždňov.

Šou Adely Vinczeovej sa stabilne objavuje v stredajšom prime-time, v ktorom ju Markíza vysiela celé roky, bolo tomu tak aj pri jej jednorazovom objavení sa v štruktúre na začiatku decembra minulého roka. Prvú tohtoročnú časť ponúkne v utorok, už nasledovnú o týždeň vo štvrtok.

Čítať viac...
Nahor