Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Nový seriál Nemocnica, foto: TV JOJ

Exkluzívne

Nový seriál i stálice v problémoch: Markíza a Joj už výroby rušia každý týždeň!

Zastavené nakrúcania seriálov sú už na pravidelnom poriadku.

Najhoršia epidemiologická situácia v počte úmrtí či hospitalizovaných na svete sa podpisuje vo všetkých oblastiach.

Neobchádza ani televízie, ktoré si už na začiatku minulej jesene pri diametrálne odlišnom vývoji pandémie vyskúšali nevyhnutné zastavenie výroby v dôsledku pozitívneho testu niektorého z členov štábu.

V posledných týždňoch sa pritom situácia zhoršuje.

Zvýšený výskyt nákazy v populácii sa prejavuje aj v oblasti výroby, kde sa takmer každý týždeň dostane do problémov niektorý zo seriálov.

Ďalšiu stopku vo výrobe museli absolvovať Oteckovia, ktorí minulý rok vôbec prví zastavovali seriálovú výrobu. Prednedávnom sa k nim opäť pridal aj Nový život, ktorý len podľa známych informácií musel zastaviť nakrúcanie niekoľkokrát.

Rovnako tak najnovšie stopku dostala znovu aj príprava nového seriálu Nemocnica, ktorú Joj avizuje ako jarnú novinku. Nateraz však o jej nasadení nehovorí.

Televízie musia zastaviť výrobu už po tom, čo sa v štábe či medzi hercami objaví jeden prípad pozitívne nakazeného koronavírusom. Nakoľko trávia všetci na nakrúcaní spoločne niekoľko hodín, izolujú sa pre prípad, keby sa infekcia na výrobe preniesla medzi niektorými členmi štábov či hercov navzájom.

Spravidla musia televízie pauzovať s výrobou pri pozitívnom prípade viac ako týždeň. Následne pokračujú v nakrúcaní.

Postupne sa im však skracuje priestor medzi výrobou častí a tými, ktoré už musia ísť do vysielania. Vlani sa televíziám pri jarnom niekoľkomesačnom vypnutí výrob takto míňali časti niektorých programov priamo pred očami divákov.

Aktuálne stopky zažívajú seriály stále častejšie, pričom v prípade pokračovania problémov sa televízie môžu dostať opäť do situácie, kedy by museli začať so šetrením epizód.

Problémy môžu napríklad ovplyvniť aj vysielanie nového seriálu Nemocnica, ktorý bol zastavený dokonca rovno v prvých natáčacích dňoch a v tomto období mal pauzovať opäť.

Pokiaľ ho Joj bude chcieť spustiť na jar podľa avizovaných plánov, malo by sa tak stať najneskôr v priebehu apríla, nakoľko rozbiehať nové programy v máji sa televíziám nevyplatí. K dispozícii však už pred štartom bude musieť mať bezpečný počet epizód, z prvých správ pritom mohla mať televízia ambíciu nasadzovať seriál podobne ako Nový život dvakrát do týždňa.

Čítať viac...
Nahor