Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Poplach v Oteckoch? Koronavírus hlásia už aj v Markíze, celý seriál má ísť na testy!

Začiatkom augusta sa nákaza prvýkrát objavila medzi televíziami, po Joj mala pozitívne svojho zamestnanca testovať už aj Markíza.

V prvej polovici augusta sa po vyše piatich mesiacoch od prepuknutia koronakrízy na Slovensku mal prvýkrát pozitívny test objaviť aj medzi televíziami.

Pozitívny test mal vtedy vyjsť kameramanovi pripravovaného priameho prenosu Miss Slovensko, na ktorý televízia zareagovala úplným zrušením prítomnosti publika na prenose a tiež pretestovaním väčšieho množstva zamestnancov.

V prvej polovici septembra sa už pritom prvé správy o pozitívne testovanom objavujú aj od televízneho lídra.

Podľa zákulisných neoficiálnych informácií mal pozitívny test na COVID-19 vyjsť členovi štábu denného seriálu Oteckovia. Na nakrúcaniach dodnes platia špecifické podmienky, ktoré umožňujú televíziám pokračovať vo výrobách programov, no zároveň naďalej musia dodržiavať opatrenia.

 


Na Kolibe potvrdili prvý prípad koronavírusu! Joj hromadne presúva zamestnancov domovČítajte →

Viaceré informácie hovoria, že Markíza už naplánovala kompletné pretestovanie seriálu Oteckovia. Dá sa očakávať, že na testy budú musieť ísť ako členovia štábu, tak herci, ktorí navyše, prirodzene, počas samotného nakrúcania vystupujú bez rúšok.

V prípade potvrdenia informácií by televíziu táto situácia mohla pri nakrúcaní seriálu zdržať. Nakrúcanie nebude môcť obnoviť, kým si nebude istá, že nebude bezpečné. Aj preto by seriál mala testovať už tento týždeň.

Po prepuknutí koronakrízy Markíza stopla Oteckov v priebehu apríla. Mala pritom v zálohe ešte pár častí, ktoré si však ponechala na jeseň. Seriál zároveň opätovne roztočila rovno od začiatku júna, čím si chcela vytvoriť dostatočnú zásobu dielov pred návratom seriálu na obrazovky pre prípad ďalšieho zhoršenia situácie s pandémiou.

Oteckovia ostávajú suverénnym lídrom podvečerného vysielania. Oproti konkurencii dosahujú aj trojnásobné výkony, za očakávaniami Markízy však zaostávajú. Ratingovo zažívajú Oteckovia najslabšiu sezónu častejšie bližšie úrovni 5 %, Markíza očakávala pri rozbehu sezóny pravidelne aj o dva ratingy viac.

Čítať viac...
Nahor