Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Nový šéf programu RTVS prekopal plány: Neodštartoval ďalší očakávaný projekt!

Pravdepodobne nový programový manažment sa postaral o nezvyčajné zásahy do programu Jednotky tesne pred štartom sezóny.

Krátko pred začiatkom jesene RTVS vo veľkom prostredníctvom viacerých výstupov v médiách informovala o podobe svojej jesennej sezóny a rovnako o tom, ako bude vyzerať jej vstup do nej. Napriek tomu, že o svojich zámeroch informovala v pokročilej fáze augusta, už o pár dní mnohé z toho neplatilo.

Zdá sa, že za neštandardným prekopaním programu pár dní pred sezónou stojí nový programový manažment, keď na pozíciu riaditeľa programu RTVS nastúpil od 1. augusta Anton Šulík.

Spolu s ním prišiel do telerozhlasu aj jeho brat, Juraj Šulík, ktorý obsadil pozíciu vedúceho vývoja RTVS.

Práve ich nový pohľad na smerovanie programu televíznych verejnoprávnych okruhov sa, pravdepodobne, podpísal pod náhle zmeny.

Ako sme už informovali, RTVS napríklad len krátko pred plánovaným vysielaním stiahla štart druhej série S úsmevom po Slovensku z utorka 1. septembra a šou presunula z pôvodného času 20:30 na 22:00 na piatok za Milujem Slovensko od 11. septembra.

 


Bude z toho novodobá Bambuľka? RTVS nakrútila nový rodinný seriál, pozrite si detaily aj so známymi menami!Čítajte →

Rovnako tak mal uplynulú nedeľu odštartovať dlho očakávaný nový seriál zameraný na detského diváka s definitívnym názvom Mami, ja chcem psa, ktorý RTVS uplynulý rok dávala v médiách výrazne do povedomia.

Pred štartom jesene avizovala Jednotka nástup seriálovej novinky na nedeľu 13. septembra, nakoniec sa do vysielania nielen nedostal, ale televízia neoznámila ani žiadny náhradný termín či ďalšie informácie. Nakoľko nie je naplánovaný ani na ďalšie týždne, nateraz sa zo sezónnych plánov stiahol úplne.

Podobne je na tom aj šou Tak určite, o ktorej príprave sa verejnosť dozvedela len nedávno, informovali sme vás o nej na konci minulého mesiaca.

 


Nová šou RTVS pozná dátum štartu: Sťaží konkurenciu pre kľúčové programy Markízy aj Joj!Čítajte →

Jej samotný moderátor Marcel Forgáč na sociálnej sieti potvrdil, že šou sa má do vysielania dostať už tento mesiac, nakoniec sa tak nestalo. Televízia ale šou intenzívne ostatné týždne nakrúca a nakoniec ju uvedie v októbri.

Naopak, vôbec sa v predsezónnych plánoch nespomínal úplne nový slovenský komediálny seriál, ktorý stihne Jednotka nasadiť ešte tento mesiac. Po prvýkrát o ňom informoval portál Mediaboom.sk tento týždeň.

Seriál ponesie názov Pumpa a pobeží v sobotnom prime-time po Záhadách tela, keď odsunie za desiatu hodinu talkshow Neskoro večer.

 


Jednotka prekvapuje: Do prime-time potichu vytiahne nový slovenský komediálny seriál!Čítajte →

Pôjde pritom o netradičný seriálový koncept, ktorý bude skôr aktuálnou glosou na ostatné spoločenské udalosti.

Seriál sa bude nakrúcať tesne pred vysielaním, keď má rozoberať „aktuálne udalosti uplynulého týždňa“. Viac o seriáli Pumpa aj s jeho obsadením nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor