Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Nová šou RTVS pozná dátum štartu: Sťaží konkurenciu pre kľúčové programy Markízy aj Joj!

Novinka sa mala dostať na obraz už tento mesiac, verejnoprávna televízia nakoniec jej nástup odsunie na začiatok októbra.

Len v auguste sa na verejnosť dostali prvé informácie o príprave úplne novej zábavnej šou RTVS, ktorá tak bude aj jedinou tohtoročnou televíznou novinkou medzi klasickými zábavnými programami.

Nová šou s názvom Tak určite sa stane akousi športovou verziou známeho Milujem Slovensko, keď bude taktiež postavená na jednom moderátorovi – Marcelovi Forgáčovi, a dvoch súťažných tímov, na ktorých čele budú bývalý hokejový brankár Ján Lašák a bývalý basketbalista Radoslav Rančík. Ten sa divákom predstavil aj v prvom tohtosezónnom vydaní Milujem Slovensko ako súčasť tímu Adely Vinczeovej.

Prednedávnom sme vás informovali, že RTVS novinku vo veľkom nakrúca, pričom sa na jej vysielanie pripravuje už pre tento mesiac. Informáciu potvrdil samotný moderátor Marcel Forgáč na sociálnej sieti.

 


RTVS prekopala jesenné plány: Zásadná zmena nasadenia Danglovej šou, voľné miesto pre novinku!Čítajte →

Nakoniec nástup novej zábavnej šou Tak určite telerozhlas neuponáhľa a nasadí ju až od októbra.

Potvrdí pritom predpoklady portálu Mediaboom.sk a novinku skutočne nasadí do uvoľneného utorňajšieho prime-time, z ktorého krátko pred začiatkom jesene na poslednú chvíľu vyhodila cestovateľskú šou S úsmevom po Slovensku a presunula ju na piatok do neskoršieho pásma.

Novinka Tak určite sa tak dostane na utorky o 20:30 a sťaží tak konkurenciu dôležitému projektu Markízy Sestričky a rovnako tak seriálu Nový život na Joj. RTVS zábavné programy v utorky profilovala aj v minulosti, a to najmä prostredníctvom šou Nikto nie je dokonalý. Vlani tam vysielala spomínané S úsmevom po Slovensku, šou však na hlavný čas o 20:30 nemala a podliezala priemery Jednotky.

Nový zábavný program RTVS odštartuje v utorok 6. októbra. Jednotka pritom plánuje vytvoriť doslova pravidelný športový utorok, keď novinkami vyplní celý večerný program.

Okrem Tak určite totižto 6. októbra odštartuje aj nová talkshow Borisa Valábika a Mariána Gáboríka Boris & Brambor.

Televízna novinka vzišla pôvodne z podcastu, ktorý sa tak prepracuje na televízne obrazovky. Valábik a Gáborík v každom vydaní talkshow privítajú jedného hosťa, ktorému majú klásť nečakané otázky z pozadia športu ale aj šoubiznisu. Šou bude mať 30 minút.

Čítať viac...
Nahor