Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Bude z toho novodobá Bambuľka? RTVS nakrútila nový rodinný seriál, pozrite si detaily aj so známymi menami!

Seriál prinesie príbeh malého chlapca, ktorý sa vydá na prázdniny ku svojmu dedovi, ktorý mu nahradí chýbajúceho otca a naučí sa od neho živote viac, než doposiaľ.

RTVS má za sebou výrobu nového rodinného seriálu s názvom Mami, kúp mi psa, s ktorým ráta vo svojom budúcoročnom vysielaní. Celkovo 10-dielna novinka prinesie príbeh, ktorým telerozhlas podporuje návrat k niekdajšej produkcii verejnoprávnej televízie, ktorá bola postavená aj na mnohých seriáloch pre deti, z ktorých sa viaceré stali legendárnymi.

Pripravovaná novinka tak môže nadviazať aj na hit akým boli Bambuľkine dobrodružstvá. RTVS totižto v novinke prináša príbeh 10-ročného Ondra, typického mestského chlapca, ktorý sa vyberie na prázdniny ku svojmu dedovi na Kopanice. Aj keď spočiatku sa mu zvyknutému na mesto tento nápad nepozdáva, rýchlo pochopí, že ho čakajú nezabudnuteľné týždne. Kým Ondro svojho deda, ktorý žije sám, učí poriadku, od neho sa zas učí mnoho o živote a zažíva množstvo dobrodružstiev.

Hlavný hrdina seriálu Ondro, ktorého hrá Benjamín Lacko

Deda Meda stvárni v seriál Ivan Romančík, ktorý si zahrá bývalého veterinára a človeka so srdcom na správnom mieste. Konečne má príležitosť zblížiť sa so svojím jediným vnukom a tak trochu mu nahradiť chýbajúceho otca. Ondra si zahrá malý herec Benjamín Lacko, ktorého si Romančík pochvaľuje. „S pánom režisérom sme sa na kastingu zhodli, kto bude hrať postavu Ondra. Benjamín Lacko je veľmi talentovaný chlapec a veľmi si rozumieme, má zmysel pre humor a herecky je výborný ako partner,“ povedal skúsený herec.

Hlavným hereckým lákadlom budú Zuzana Kronerová a Ivan Romančík

Súčasťou seriálu budú viaceré postavy, s ktorými sa malý Ondro zblíži. Jednu z nich si zahrá Zuzana Kronerová ako priateľku Deda Meda a šéfku psieho útulku. „Veľmi nám záležalo, aby sme odovzdali deťom a mladým divákom výborný seriál. Páči sa mi, že nás tak nenásilne vracia späť do prírody, k živým tvorom, čo sú v tomto prípade psíky,“ uviedla herečka.

Práve psy sú hlavným motívom seriálu, ktorý sa spája aj v charaktere postáv Romančíka a Kronerovej. Zámerom tvorcov je takto priblížiť deti späť k prírode, zároveň, pochopiteľne, stávkou na psy aj mladých divákov zaujať. Čas netreba venovať  len informačným technológiam a zatvárať sa v bytoch či izbách, ale treba vyjsť a plnými dúškami nasávať to, čo príroda ponúka. Kamarátiť sa aj medzi sebou, ale aj so zvieratkami,“ povedala Kronerová.

V seriáli budú hrať dôležitú úlohu deti aj psy

Spolu so Zuzanou Kronerovou a Ivanom Romančíkom si v seriáli zahrali aj Michal Kubovčík ako prísny otec Fifa, kamaráta, ktorého si Ondro nájde na Kopaniciach, Zuzana Šulajová ako mama Ondra, Přemysl Boublík ako Roman, ktorý má pod palcom miestne cvičisko pre psov, či Michal Ďuriš, predstaviteľ dedovho kamaráta Vinca. Hlavné detské postavy stvárnili Benjamín Lacko, Sára Tomolová, Marcel Chlpík a deti, ktoré RTVS našla prostredníctvom verejného kastingu. Seriál vzniká v koprodukcii RTVS a FURIA FILM PLUS s.r.o., nakrúcanie prebiehalo v okolí Senice a Myjavy. Réžiu mal na starosti známy režisér Bohdan Sláma, ktorý stojí aj za filmami Bába z ledu, Divoké včely, Štěstí či viacerými časťami seriálu Život a doba soudce A. K.

Čítať viac...
Nahor